Członkowie zespołu Red Hot Chilli Peppers informują na swojej stronie internetowej, że 27 lipca 2012 roku zagrają na warszawskim lotnisku Bemowo. Będzie to pierwszy od pięciu lat koncert grupy w Polsce – ostatnio grali w Chorzowie w 2007 roku, jednocześnie był to ich pierwszy występ w naszym kraju i – występ bardzo udany. Zapowiadany na lipiec koncert będzie częścią trasy po wschodniej Europie; „Red Hoci” zagrają też w Bułgarii, Rosji i Chorwacji.

Sprzedaż biletów ma ruszyć już 10 grudnia, jednak, jak dotąd, nie pojawiły się jeszcze informacje o ich cenie, ani o tym, kto organizuje koncert.

Latem, po pięcioletniej przerwie, grupa wydała swój dziesiąty krążek I’m with you, nad którym pracowała blisko dwa lata. To pierwszy płyta, który powstawał bez udziału wieloletniego gitarzysty grupy Johna Fruscinate. Teraz za brzmienie zespołu odpowiada Josh Klinghoffer, współpracownik Fruscinate. Skład zespołu tworzą także Anthony Kiedis (wokal), Michael Balzary (bas) oraz Chad Smith (perkusja).

 Kalifornijska gwiazda funk – rocka (a ostatnio – bardziej pop) istnieje już blisko 30 lat. Pierwszą płytę wydali w 1984 r., zaś sławę zdobyli na początku lat 90’, dzięki znakomitej balladzie Under The Bridge z rewelacyjnego albumu Blood Sugar Sex Magik.

red-hot-chili-peppers-koncert-bemowo-warszawa-2012

Oto pierwszy utwór z ich ostatniej płyty:

{youtube}qOgFHMEJMeY{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *