Dla bardziej ambitnych widzów  warszawskie kino Świt przygotowało kolejną, trzecią już odsłonę Przeglądu Filmów Wartościowych Prześwit, który odbędzie się w dniach 25 – 27 listopada 2011r.

 Wyświetlonych zostanie wiele filmów charakteryzujących się wysokim poziomem artystycznym, poruszających religijną i duchową sferę ludzkiego życia, zmuszających do refleksji.  Widzom zaprezentowane zostaną zarówno klasyki, takie jak Rashomon Akiry Kurosowy, jak i nowości, z filmem 1920 Bitwa Warszawska Jerzego Hoffmana na czele.

III Przegląd Filmów Wartościowych jest częścią projektu Bródno kocha kino, mającego na celu promocję ambitnego kina i zwrócenie uwagi na edukację kulturalną warszawskiego Bródna.

W związku z tym, pokazy w sali kinowej połączone będą z pokazami filmów na klatce schodowej w bloku przy ulicy Krasnobrodzkiej 13 w Warszawie.

Wyjątkowy w trakcie trwania przeglądu, będzie pokaz filmu Generał – arcydzieła kina niemego, Bustera Keatona. Wydarzeniu temu towarzyszyć ma premierowe wykonanie, muzyka, multiinstrumentalisty – Marcina Pukaluka,  nowej muzyki do tego filmu.

Organizatorami III Przeglądu Filmów Wartościowych Prześwit są kino Świt  i Instytut Wiedzy o Kulturze UKSW.

Szczegółowy repertuar i ceny biletów znajdziecie na stronie organizatorów.stronie organizatorów.

przeswit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *