Zapomnialam_ze_Cie_kochamZapomniałam, że Cię kocham  – kolejna książka bestsellerowej autorki Gabrielle Zevin – już od 23 czerwca jest dostępna w polskich księgarniach.
Po spektakularnym sukcesie powieści Gdzie Indziej wydawnictwo Initium przekaże w ręce czytelników kolejną książkę Gabrielle Zevin. O autorce napisano wiele dobrego – zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i samych czytelników, a jej popularność potwierdzają liczne nagrody. Swój sukces niewątpliwie zawdzięcza umiejętności łączenia wyjątkowych pomysłów na fabułę z charakterystycznymi bohaterami i, często głęboką, refleksją. Zevin zmusza czytelników do odpowiedzi na egzystencjalne pytania, dając im jednocześnie zabawną opowieść.

Zapomniałam, że Cię kocham to książka przede wszystkim o odkrywaniu tożsamości przez nastolatkę. Historia Naomi jest dowcipna, inteligentna i rozczulająca, a czytelnicy z pewnością zatracą się w jej fabule.

Gdyby Naomi wybrała reszkę, wygrałaby w rzucie monetą. Nie musiałaby wracać po aparat do redakcji księgi pamiątkowej, nie spadłaby ze schodów i nie uderzyłaby o nie głową. Nie obudziłaby się z amnezją w karetce i z pewnością pamiętałaby swojego chłopaka Ace’a. Może nawet pamiętałaby, z jakiego powodu się w nim zakochała. Rozumiałaby, dlaczego jej najlepszy przyjaciel Will uparcie nazywa ją „Szefową”. Wiedziałaby o nowej rodzinie mamy i o narzeczonej taty. Gdyby Naomi wybrała reszkę, może nigdy nie poznałaby Jamesa, chłopaka o wątpliwej przeszłości i niepewnej przyszłości, który już przy pierwszym spotkaniu miał ochotę ją pocałować. A ona może nie chciałaby odwzajemnić jego pocałunku.
Jednak Naomi wybrała orła…

WYRÓŻNIENIA
– Najlepsza książka dla młodzieży według Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich.
– Najlepsza Dziecięca Książka Roku według Bank Street Best Children’s Books Committee.
– Jedna z najlepszych książek 2007 roku według Barnes & Noble Book Club.
– Wyróżniona w kategorii książek dla młodzieży przez Nowojorską Bibliotekę Publiczną, BookSense, Uniwersytet Wisconsin oraz Kirkus Reviews Editors Choice.
– Laureatka nagrody Columbus Dispatch Best Book za rok 2007.
– Laureatka nagrody Delaware Blue Hen Teen Book Award.
– Nominowana do nagrody New Hampshire Flume Teen Book Award.
– Umieszczona na liście lektur Texas TAYSHAS High School.
– Jedna z 10 najlepszych książek dla młodzieży według magazynu bibliotecznego VOYA.
– Jedna z książek nominowanych do nagród: Blackpool Teenage Fiction Award (Wielka Brytania), Silver Inky (Australia), Arizona Grand Canyon Reader Award, Eliot Rosewater Indiana High School Book Award, Missouri Gateway Reader Award, Pennsylvania Young Readers Choice Award, Rhode Island Teen Book Award, Tennessee Volunteer State Book Award w kategorii książki dla młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *