Brave

„Merida waleczna” – pierwszy polski zwiastun nowego filmu Disney/Pixar

Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar „Merida waleczna”, gdy odważna Merida (głosu użycza Kelly Macdonald) stawia czoła tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów.

Wyreżyserowany przez Marka Andrewsa („Iniemamocni”, „Ratatuj”) i Brendę Chapman („Król lew”, „Książę Egiptu”) oraz wyprodukowany przez Katherine Sarafian („Nie przeszkadzać”, „Iniemamocni”), film „Merida waleczna” to wspaniała przygoda; pełna ciepła, niezapomnianych bohaterów i typowo pixarowskiego poczucia humoru, lubianego przez widzów w każdym wieku. Polska premiera „Meridy walecznej” w 3D odbędzie się w 2012 roku.

O filmie

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia znaczenia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

 

{youtube}uR3KNTsyc_4{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *