JESIENNA_SONATA

5 lipca za sprawą Domu Wydawniczego REBIS trafi do księgarń kolejna część przygód komisarz Malin Fors. Według The Guardian – młoda, przebojowa policjantka, którą stworzył Mons Kallentoft to jedna z najlepszych postaci kobiecych w historii literatury kryminalnej wymyślonych przez mężczyznę. Wcześniej czytelnik mógł się z nią dobrze zapoznać czytając Ofiarę w środku zimy oraz Śmierć letnią porą.

Jesień. Linköping tonie w strugach deszczu. Ciężkie krople padają na zamek Skogså i zwłoki pływające w fosie. Trop prowadzi do poprzednich właścicieli, członków arystokratycznej rodziny Fagelsjö.

Czy sprzedaż zamku mogła być przyczyną morderstwa? Kim właściwie był nowy właściciel posiadłości Jerry Petersson i jakie tajemnice kryje jego przeszłość?  Podążając tropem mordercy, Malin Fors musi stawić czoło własnym demonom, które powoli przejmują władzę nad jej życiem.

W Jesiennej sonacie, trzeciej książce z serii o Malin Fors, Mons Kallentoft po mistrzowsku prowadzi czytelnika przez meandry ludzkiej duszy i pokazuje, jak cienka bywa granica, która dzieli dobro od zła, miłość od nienawiści.   

„Malin Fors prowadzi śledztwo tak mroczne, że senne koszmary to przy nich bajki dla dzieci”. Cosmopolitan

Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych, m.in. powieść Food Noir. Książki z cyklu o komisarz Malin Fors zdobyły uznanie krytyków oraz czytelników i trafiły na pierwsze miejsca list bestsellerów.     

W przygotowaniu tom czwarty cyklu – Zło budzi się wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *