sex storyKiedy 14-letnia Emma Kurtzman odrzucała niezdarne zaloty Adama Franklina na jednym z letnich obozów, żadne z nich nie miało pojęcia o prawdziwym, dorosłym seksie. Kilka lat później było zupełnie inaczej. Emma (NATALIE PORTMAN) i Adam (ASHTON KUTCHER) po raz kolejny przypadkowo się spotkali, wylądowali w łóżku, a seks był naprawdę wspaniały.
Ponieważ jednak Emma cierpi na swego rodzaju ‚alergię dotyczącą związków’, a Adam je odrzucił – głównie zresztą dlatego, że jego kiedyś znany z telewizji ojciec (KEVIN KLINE) zaczął spotykać się z jego byłą dziewczyną – oboje decydują wyrzec się emocji, z jakimi ma się do czynienia będąc w romantycznym związku i zostać przyjaciółmi. Zero zaangażowania, kłamstw, zazdrości, wspólnych śniadań, tęsknoty… jednym słowem żadnych zobowiązań.


Jednak to, co wydawało się idealnym sposobem na zaspokojenie fizycznych potrzeb, zaczyna się komplikować, kiedy Adam nieumyślnie wnosi uczucia do łóżka (szpitalnego gabinetu, na tylne siedzenie samochodu i wszędzie tam, gdzie można uzyskać pozycję horyzontalną). Ostatecznie, oboje starają się wyplątać ze związku, którego za wszelką cenę usiłowali uniknąć i próbują odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy przyjaciele są w stanie uprawiać seks bez mieszania w to miłości?

Król komedii, IVAN REITMAN powraca na fotel reżysera inteligentną komedią „Sex Story” z NATALIE PORTMAN, ASHTONEM KUTCHEREM, CARYM ELWESEM i KEVINEM KLINE w rolach głównych. Scenariusz – ELIZABETH MERIWETHER, produkcja – IVAN REITMAN, JOE MEDJUCK i JEFFREY CLIFFORD, producenci wykonawczy – ROGER BIRNBAUM, GARY BARBER, JONATHAN GLICKMAN, NATALIE PORTMAN i TOM POLLOCK, zdjęcia – ROGIER STOFFERS, scenografia – IDA RANDOM, kostiumy – JULIE WEISS, muzyka – JOHN DEBNEY.

O PRODUKCJI:

Kiedy pomysł na pełną seksu opowieść, która zamienia się w komedię romantyczną wylądował na biurku nominowanego do Oskara® filmowca Ivana Reitmana, ten natychmiast dostrzegł w niej kinowy potencjał. „To opowieść o parze zmagającej się z bardzo współczesnym problemem. Bohaterowie są inteligentnymi, bardzo zabawnymi ludźmi, którzy szczerze rozmawiają o miłości i seksie, ale jak się okazuje łatwiej odnajdują się w luźnych związkach opartych właśnie na seksie niż tych romantycznych, w których w grę wchodzi prawdziwe emocjonalne zaangażowanie,” mówi reżyser. „Trochę ponad 20 lat temu, film ‚Kiedy Harry spotkał Sally’ zadał widzom pytanie: czy mężczyzna i kobieta mogą zostać przyjaciółmi bez żadnych seksualnych podtekstów? Dzisiaj nasze pytanie brzmi: czy możliwe jest pozostawanie w czysto seksualnym związku unikając zaangażowania i uczuć?’”.

Główna bohaterka filmu Emma nie chce, aby cokolwiek stanęło jej na drodze, a szczególnie romans. Nie akceptuje stałych związków i unika ich jak ognia. Jest lekarzem i często pracuje na zmiany po 80 godzin tygodniowo. Ceni uczciwość i skuteczność, a poza tym lubi seks. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest dla niej układ oferujący seks na żądanie.
Adam, syn byłej telewizyjnej sławy, to facet, który zawsze świetnie radził sobie z kobietami i ma raczej beztroskie podejście do życia. Kiedy rozpada się jego ostatni związek z Vanessą, jest dosyć zaskoczony widząc byłą dziewczynę z nowym facetem. Tak mówi o tym autorka scenariusza, Elizabeth Meriwether, „W chwili, kiedy Adam dowiaduje się, że jego własny ojciec spotyka się z jego byłą dziewczyną, zdaje sobie sprawę z tego, że być może był do tej pory zbyt sympatyczny i otwarty na związki. Zaczyna postrzegać emocje, jako coś niebezpiecznego. Teraz chce tylko zatrzasnąć za sobą drzwi i rozpocząć beztroskie życie.”

Reitman pociąga za sznurki: zdjęcia w Los Angeles:

Zdjęcia do komedii „Sex Story” rozpoczęły się w maju 2010 roku w Los Angeles. Ponieważ Reitmanowi bardzo zależało na tym, aby pokazać na ekranie urok i młodzieńczą energię miasta, ekipa zdecydowała się na realizację zdjęć w dosyć nieoczekiwanych miejscach (oczywiście w porównaniu ze znanymi widzom ujęciami napisu Hollywood czy palm przy Venice Beach). Na ekranie możemy zobaczyć futurystyczny budynek nr 7 Kalifornijskiego Wydziału Transportu; rzadko pokazywany, historyczny Bel-Air Bay Club wybudowany w latach 20-tych; bardzo atrakcyjny pod względem architektonicznym budynek Departamentu Zasobów Wodnych i Energii z 1961 roku, a także park w Oceanside, Long Beach. Główny bohater, Adam mieszka natomiast w postmodernistycznym domu ze stali i szkła w Hollywood Hills.

Sex story

Scenograf, Ida Random otrzymała jasne wytyczne od Reitmana: „Ivanowi bardzo zależało na pokazaniu Los Angeles w jak najbardziej ekscytujący sposób. Scenę na zwyczajnym targowisku produktów rolnych zorganizowanym na parkingu, zrealizowaliśmy na przykład w śródmieściu przed budynkiem Departamentu Zasobów Wodnych i Energii, a za tło posłużyła nam słynna sala koncertowa Walta Disneya. To właśnie ten rodzaj podejmowania decyzji sprawił, że praca z Ivanem była tak bardzo ekscytująca i interesująca.”

Praca z doświadczonym reżyserem została także doceniona przez młodych aktorów. „Ivan zrobił kilka z najważniejszych filmów mojej młodości. Dorastałem oglądając ‚Pogromców duchów’ i ‚Stripes’,” mówi Ashton Kutcher. „Ivan jest absolutną legendą, jeśli chodzi o definiowanie nowych gatunków filmowych dla kolejnych pokoleń.”

„Miałam prawdziwy zaszczyt mogąc pracować z Ivanem,” mówi Natalie Portman. „Wsłuchuje się w opinie każdego z aktorów i daje nam możliwość improwizowania.”

Chociaż nie jest to powszechna praktyka w Hollywood, scenarzystka Liz Meriwether codziennie przebywała na planie, współpracując z aktorami podczas zdjęć. „To coś niesamowitego, czuć się tak bardzo docenianym”, mówi Meriwether. „Ivan zwracał się do mnie po nowe pomysły na dialogi i często wprowadzał mnie w proces konstruowania poszczególnych scen.”


{youtube}mj5GaONVBAA{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *