Pamięć ziemi20 stycznia 2011r. nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się nowa książka Orsona Scotta Carda Pamięć Ziemi. Jest to pierwszy tom cyklu Powrót do domu.

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji.
Teraz jednak zapragnęli odzyskać wolność.

Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo – chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady, ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni.  Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja – Naddusza – mógł bez problemów wypełniać swą misję.


Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach…

Jak zwykle Orson Scott Card stworzył powieść przekonującą i napisaną z niezwykłą energią.
The New York Times Book Review

Wszechstronność Carda, jego zróżnicowany styl pisania i tematyka powieści sprawiają, że jest postacią wyjątkową wśród autorów SF.
Anne McCaffrey, autorka cyklu Jeźdźcy Smoków z Pern

Card jest mistrzem opowieści, a Pamięć Ziemi to lektura obowiązkowa.
The Seattle Times

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem Gra Endera, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, Glizdawce oraz Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna

Tytuł: Pamięć Ziemi
Tytuł oryginału: The Memory of Earth
Cykl: Powrót do domu
Tom: 1
Autor : Orson Scott Card
Tłumaczenie: Edward Szmigiel
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 20.01.2011r.
Ilość stron: 296
Format: 142×202 mm
Cena: 32,00zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *