PacyfikSteven Spielberg oraz Tom Hanks przedstawiają kolejną, po „Kompanii braci”, wojenną superprodukcję. Uhonorowany 8 nagrodami Emmy (a nominowany do nich w aż 24 kategoriach) serial „Pacyfik” to brutalna i niezwykle realistyczna opowieść o amerykańskiej wojnie na Pacyfiku, przedstawiająca także ogrom ludzkich doświadczeń oraz indywidualnych przeżyć wyniesionych z wojny. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków cykl debiutuje w Polsce na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

„Pacyfik” opowiada historie trzech autentycznych amerykańskich marines: Roberta Leckie (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone’a (Jon Seda) walczących na różnych frontach Wojny na Pacyfiku: na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu oraz na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. W ciągu kilku lat są bezpośrednimi świadkami jednych najkrwawszych i najcięższych walk w historii II Wojny Światowej.


Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień uczestników Wojny na Pacyfiku: „With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa” i „China Marine” Eugene’a Sledge’a, „Helmet for My Pillow” Roberta Leckiego oraz „Red Blood, Black Sand” Chucka Tatuma.

− Ten epicki miniserial powstał na podstawie prawdziwych historii trzech marines, na których przykładzie widać jak bardzo wojna na Pacyfiku różniła się od walk toczonych w Europie. To była inna wojna toczona z innym wrogiem – mówi Colin Callender, prezes telewizji HBO – producenta serialu.

Pomysłodawcą serialu jest Bruce C. McKenna, nagrodzony Emmy, jeden ze scenarzystów „Kompanii braci”, który do koncepcji realizacji telewizyjnej produkcji opowiadającej o Wojnie na Pacyfiku przekonał największe gwiazdy kina. Producentami „Pacyfiku” są m.in. dwukrotny zdobywca Oscara® Tom Hanks, trzykrotny zdobywca Oscara® Steven Spielberg oraz dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Gary Goetzman, współtwórca takich kinowych przebojów jak „Mamma Mia”, „Ekspres polarny” oraz „Moje wielkie greckie wesele”.

W rolach głównych w „Pacyfiku” wystąpili młodzi, ale mający już spore doświadczenie, aktorzy: Joseph Mazzello („Uznany za niewinnego”, „Park Jurajski: Zaginiony świat”) jako Eugene Sledge, James Badge Dale („Przez 24 godziny”) jako Robert Leckie oraz Jon Seda („Dr House”, „Bad Boys 2”) jako John Basilone.

PacyfikZa reżyserię serialu odpowiedzialni są jedni z najlepszych twórców telewizyjnych: nominowany do Emmy Jeremy Podeswa („Dynastia Tudorów”, „Bez skazy”, „Sześć stóp pod ziemią”), sześciokrotnie nominowany do Emmy Timothy Van Patten („Rodzina Soprano”, „Rzym”, „Seks w wielkim mieście”) oraz zdobywca nagrody Emmy David Nutter („Terminator. Kroniki Sary Connor”, „Supernatural”, „Ostry dyżur”).

„Pacyfik” jest jedną z największych i najdroższych produkcji w historii telewizji. Realizacja serialu pochłonęła około 200 milionów dolarów, więcej niż nakręcenie głośnego „Rzymu” (na DVD w ofercie Galapagos Films), który powstał za „zaledwie” 110 milionów dolarów.

Zdjęcia do serialu w większości powstały w Australii, gdzie też wydano większość z zaplanowanego budżetu. Lokalny dziennik „Herald Sun” po zakończeniu prac poinformował, że przy „Pacyfiku” znalazło pracę aż 4000 Australijczyków, a sama produkcja wygenerowała aż 180 milionów dolarów australijskich przychodu w krajowym budżecie.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 10 sierpnia 2007 roku i z przerwami trwały aż do końca maja 2008 roku. W tym czasie ekipa pracowała m.in. w Port Douglas, rezerwacie Mowbray, australijskim stanie Victoria oraz w okolicach Melbourne.

Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 14 marca 2010 roku na antenie telewizji HBO i przyciągnęła przed telewizory ponad 3 miliony widzów! „Pacyfik” został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy nazwali go „niesamowitym” (Entertainment Weekly), „uniwersalnie doskonałym” (Los Angeles Times) oraz „krwawym arcydziełem” (TV Guide).

Serial zdobył aż 24 nominacje do nagrody Emmy, z których 8 zmieniło się w statuetki – w tym w najważniejszej kategorii „najlepszy miniserial”.

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Wydanie Blu-Ray i DVD serialu „Pacyfik” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej zadebiutuje 5 listopada w Polsce i na świecie. Wydania  DVD i Blu-ray będą wzbogacone w wyjątkowe dodatki specjalne.

Wydanie DVD (6 płyt) – dodatki:
Portrety Pacyfiku – wnikliwe portrety prawdziwych zołnierzy marynarki wojennej przedstawionych w Pacyfiku
Na planie Pacyfiku – 30 minutowy dokument z planu
Anatomia Pacyfiku – historyczny dokumento wydarzeniach, które wpłynęły na bezlitosny
i brutalny przebieg walk na wodach Pacyfiku

Wydanie Blu-Ray (6 płyt) – dodatki:
Posiadacze wydania filmu na płytach Blu-Ray będą mogli odczuć moc serialu w high-definition oraz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat filmu oglądając przygotowane specjalnie z myślą o  tej edycji ekskluzywne dodatki:
Pacyfik wnikliwe oglądanie: dowiedz się więcej o żołnierzach marynarki wojennej i poszerz swoją wiedze historyczną podczas oglądania 10-częściowego, 10-godzinnego materiału z funkcją obraz-w-obraz
Przewodnik po polu bitwy – nawiguj przez największe zdarzenia z serialu Pacyfik
Animowane mapy
Wywiady z historykami i weteranami wojennymi
Historyczne materiały filmowe, zdjęcia i wiele więcej…

{youtube}MW8Y3rUIRMc{/youtube}

{youtube}iT0pXjaQ7MM{/youtube}

{youtube}tHKTpXLFuLg{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *