LosersThe Losers. Drużyna potępionych to wybuchowy film akcji zrealizowany na podstawie popularnej serii komiksowej wydawanej przez DC Comics w ramach prestiżowego imprintu Vertigo (w Polsce znanej pod tytułem Straceńcy). W obrazie, którego reżyserii podjął się Sylvain White, główne role zagrały największe gwiazdy Hollywood: Jeffrey Dean Morgan (Watchmen. Strażnicy), Zoe Saldana (Star Trek, Avatar) oraz Idris Elba (RocknRolla). W Polsce film ukazuje się bezpośrednio na DVD, z pominięciem dystrybucji kinowej, dzięki Galapagos Films.

Tytułowa drużyna to elitarny oddział komandosów nieznających słowa „niemożliwe”. Na rozkaz przełożonych udają się do Boliwii, gdzie mają wykonać specjalne zadanie, ale na miejscu cała szóstka – Clay (Jeffrey Dean Morgan), Jensen (Chris Evans), Rogue (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) i Cougar (Oscar Jaenada) – przekonuje się, że została zdradzona i zostawiona na śmierć.


Agentom cudem udaje się ujść z życiem z zastawionej na nich zasadzki, aczkolwiek dla swoich szefów,     a co najważniejsze na czyhającego na ich życie podwójnego agenta o kryptonimie Max, pozostają martwi. Postanawiają to wykorzystać i stanąć do nierównej walki, w której stawką jest nie tylko ich dobre imię, ale przede wszystkim przyszłość świata.

W niebezpiecznej misji drużynę wspiera tajemnicza Aisha (Zoe Saldana) – piękna agentka skrywająca niejedną tajemnicę.

Czy „drużynie potępionych” uda się ocalić świat? Czy poznają tożsamość tajemniczego Maxa? Czy dowiedzą się kto i dlaczego ich zdradził? I czy poznają mroczną tajemnicę Aishy? Obejrzyj „Oddział potępionych” by poznać odpowiedzi na te pytania i przeżyć jedną z najwspanialszych filmowych przygód tego roku!

The Losers. Drużyna potępionych to najnowsze dzieło Sylvaina White’a – amerykańskiego reżysera odpowiedzialnego za realizację tak głośnych filmów jak Krok do sławy (2007) oraz „Koszmar kolejnego lata”. Obraz wyprodukowały studia DC Entertainment, Dark Castle Entertainment i Weed Road Pictures, a wśród osób odpowiedzialnych za produkcję znalazły się takie sławy jak Akiva Goldmsan – zdobywca Oscara za scenariusz do głośnego Pięknego umysłu oraz Joel Silver – współtwórca kultowej trylogii Matrix.

Na planie filmu spotkali się najpopularniejsi hollywoodzcy aktorzy. W rolach głównych w filmie wystąpili m.in. Jeffrey Dean Morgan – gwiazda serialu Chirurdzy oraz superprodukcji Watchmen. Strażnicy, piękna Zoe Saldana polskim widzom znana doskonale z Avatara oraz Star Treka, Chris Evans mający na swoim koncie udział w superprodukcji Fantastyczna czwórka, Idris Elba – znany z wydanego przez Galapagos Films na DVD i Blu-Ray RocknRolla Guya Ritchiego oraz Columbus Short – gwiazda dobrze przyjętej przez widzów i krytyków komedii Śmierć na pogrzebie.

W postać czarnego charakteru – demonicznego Maxa, brawurowo wcielił się Jason Patric – niezapomniany odtwórca postaci cyborga T-1000 w filmie Terminator 2. Dzień sądu.


The LosersSTRZELAJ ABY ZABIĆ, CZYLI JAK PRZENIEŚĆ KOMIKS NA DUŻY EKRAN
Pomysł ekranizacji komiksowej serii The Losers (w Polsce wydanej częściowo pod tytułem Straceńcy) narodził się już w 2007 roku. Wtedy jego reżyserią był zainteresowany Tim Story (autor m.in. filmowych przygód Fantastycznej Czwórki), ale rok później tę funkcję powierzono Sylvainowi White’owi.

W 2009 roku rozpoczęto kompletowanie obsady. Pierwszym aktorem zatrudnionym do udziału w filmie był Jeffrey Den Morgan, później dołączyli do niego Columbus Short, Idris Elba, Zoe Saldana, Chris Evans i Jason Patric.

Prace nad filmem przebiegały w ścisłej współpracy z twórcami serii komiksowej: Andym Digglem (scenariusz) i Jockiem (rysunki). Sylvain White, który prywatnie jest wielkim fanem cyklu The Losers chciał na ekranie oddać ten sam klimat i wyjątkowe poczucie humoru, które sprawiły, ze tysiące fanów na świecie pokochało Straceńców. − Kiedy po raz pierwszy czytałem komiks uderzyło mnie w jaki sposób Diggle i Jock przemycili do tej wypakowanej akcją opowieści olbrzymią ilość humoru. To był doskonały materiał na film, a ja chciałem pozostać mu wierny i jak najlepiej odtworzyć go na ekranie – wyjaśnia Sylvain White.

− Największą zaletą The Losers jest to, że twórcom udało się zachować dystans do opowiadanej przez siebie historii – dodaje producent Joel Silver.

Mimo iż większość aktorów miała już doświadczenie w pracy przy filmach akcji, rozpoczęcie zdjęć poprzedziły intensywne treningi, dzięki którym odtwórcy głównych ról nabrali umiejętności wyszkolonych agentów CIA. Ich ćwiczenia nadzorował były członek Navy SEAL Harry Humphries, który wcześniej pracował jako doradca wojskowy przy takich produkcjach jak Iron Man czy Transformers. – Nie chciałem z nich zrobić wojowników ninja. Moim zadaniem było przygotowanie ich do tego by w wiarygodny sposób pokazali na ekranie podstawowe umiejętności członków sił specjalnych, umieli dobrze trzymać broń, ostrzeliwać się i szukać osłony pod gradem kul – wyjaśnia Harry Humphries.

Zdjęcia rozpoczęły się w lipcu 2009 roku i były realizowane w Miami, na Florydzie i w Puerto Rico. Premierę filmu poprzedziła kampania reklamowa, której istotnym elementem były spotkania twórców ekranizacji i aktor z fanami podczas komiksowych konwentów, w tym na organizowanym w San Diego Comic Con – największej imprezie tego typu na świecie.

Na ekrany amerykańskich kin „Oddział potępionych” wszedł 23 kwietnia 2010 roku w pierwszy weekend zarabiają ponad 9 milionów dolarów (przy budżecie produkcji w wysokości 25 mln). Obraz spodobał się sporej części krytyków, którzy chwalili sprawnie zrealizowane sceny akcji, solidne aktorstwo i liczne akcenty humorystyczne. Film docenił m.in. Roger Ebert – jeden z najbardziej szanowanych i wpływowych krytyków filmowych w USA.

Jestem bardzo dumny ze scen akcji w tym filmie, ale myślę, że jego największymi atutami są humor i wspaniali bohaterowie. Chciałbym, żeby oglądając „Oddział potępionych” publiczność dobrze się bawiła, a po zakończeniu seansu, miała ochotę na więcejpodsumowuje reżyser Sylvain White.

Wydanie DVD

Wydanie DVD filmu The Losers. Drużyna potępionych zadebiutuje w polskich sklepach 17 września. Na płycie obok filmu nie zabraknie również dodatków specjalnych wśród, których znajdą się:
Zoe i Drużyna potępionych – jak Zoe Saldana przeprowadziła swój własny casting i rokoszowała towarzystwem uzależnionych od adrenaliny maniaków

{youtube}IEeQEa6SZQM{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *