Civilization VCenega, dystrybutor firmy 2K w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji przypomina, że nowa część legendarnej serii gier strategicznych na PC, Sid Meier’s Civilization® V, pojawi się w sklepach równocześnie z europejską premierą już za tydzień, w piątek 24 września. Gra trafi do sprzedaży w angielskiej wersji językowej, a łatka polonizująca zostanie udostępniona po premierze na platformie Steam do automatycznej instalacji.

Civilization V odnowi podejście do klasycznych strategii turowych, dzięki zastosowaniu nowego, zdumiewającego silnika zbudowanego specjalnie na potrzeby tej flagowej odsłony serii Civilization. Gracze otrzymają zupełnie nowy system bitew, pogłębioną możliwość dyplomacji i masę rozszerzonych opcji, które dostarczą niezapomnianych przeżyć na wiele godzin. Szansa obrony i rozbudowy swojej cywilizacji na drodze do stworzenia największego światowego imperium nadarzy się już tej jesieni na komputerach PC.


Civilization V wyznacza dla serii nowy kierunek wraz z wprowadzeniem do mapy rozgrywki podziału na sześciokątne pola. To jeszcze więcej strategii, bardziej realistyczna rozgrywka i możliwość bardziej szczegółowej eksploracji obszaru gry. Nowy silnik zapewnia spektakularne efekty graficzne, które przybliżą graczy do prawdziwego doświadczenia Cywilizacji. Po raz pierwszy w historii serii przywódcy nacji będą w pełni animowani i w czasie interakcji z graczami będą mówić w swoim ojczystym języku. Wojny między narodami będą naprawdę epickie, dzięki widokowi armii dominujących na mapie, a sama walka będzie bardziej ekscytująca i intensywna niż do tej pory. Dodatek w postaci broni dystansowych umożliwi graczom prowadzenie ostrzału zza linii frontu, wymuszając bardziej przemyślane strategie na polu bitwy.

Poza szeregiem nowych opcji debiutujących w samej rozgrywce, Civilization V wprowadzi rozszerzone narzędzia dla społeczności, możliwość modowania i opcje gry wieloosobowej.

Po więcej informacji na temat Sid Meier’s Civilization V zapraszamy na stronę www.civilization.com.

2K Games jest częścią firmy 2K, marki wydawniczej Take-Two Interactive Software, Inc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *