Do wygrania 5 zestawów po 3 książki od wydawnictwa Bukowy Las: “Żołnierze Grzechu” Andrzeja Ziemiańskiego, “Tancerka Degasa” Kathryn Wagner i “Wyższe sfery” Petera Hedgesa. Co trzeba zrobić, aby wygrać? Trzeba “lubić” wszystkie 3 strony na facebooku – to po pierwsze. Po drugie napisać na maila promocja@bukowylas.pl, dlaczego akurat Wy macie dostać książki. Losowanie 6 grudnia – idealnie w Mikołajki!
Bukowy las na facebooku, Amazonka na facebooku -> Kliknij i polub:)
Co dokładnie można wygrać?
„Wyższe sfery” Peter Hedges
Tim Welch jest powszechnie lubianym nauczycielem historii w elitarnej szkole prywatnej w Nowym Jorku. Jego żona Kate całymi dniami przesiaduje w skromnym mieszkanku z dwoma synami, rozpaczliwie próbując być dla nich taką matką, jakiej nigdy nie miała. Tim i Kate wydają się ostatnią szczęśliwą parą w dzielnicy Brooklyn Heights. Wszystko się zmienia, gdy w ich uporządkowany świat wkracza Anna Brody, która wprowadziła się do najdroższego domu w okolicy. Anna jest nie tylko piękna i bogata; jest również porywcza i spontaniczna. Z powodów, których nikt nie rozumie, wybiera na przyjaciół Kate i Tima, po czym wprowadza ich do swojego świata wyższych sfer. Napisane lekkim piórem, wywołujące gromki śmiech, wzruszające i pełne wnikliwych obserwacji psychologicznych Wyższe sfery to inteligentna komedia obyczajowa opowiadająca o ryzyku utraty wszystkiego i zaprawionych kroplą goryczy poszukiwaniach tego, co w życiu najważniejsze.
„Tancerka Degasa“ Kathryn Wagner
W starannie oddanej scenerii magicznego miasta świateł, uwodzicielskiego Paryża u schyłku XIX wieku rozgrywa się dramat młodziutkiej Alexandrine. Pochodząca ze wsi córka biednego rolnika jest ambitna, utalentowana i dzięki swej wytrwałości dostaje się do Opery Paryskiej z nadzieją, że zabezpieczy finansową przyszłość nie tylko swoją, ale i całej rodziny. Wkrótce jednak musi zmienić swe plany, gdyż zamiast zdobyć uznanie jakiegoś możnego patrona, zakochuje się w nieprzystępnym artyście, którego obrazy portretujące zakulisowe sceny z życia tancerek wywołują skandale i rewolucjonizują świat sztuki. Im głębiej dziewczyna poznaje Degasa i mroczne sekrety Paryża, tym trudniej jej ocalić marzenia o miłości i zostaniu primabaleriną.
„Żołnierze grzechu“ Andrzej Ziemiański
Wrocław, rok 1963. W odciętym od świata mieście szaleje zaraza, wszyscy szczepieni są przeciw ospie. Do jednego z zamkniętych szpitali przybywa dwóch „wysłanników ministerstwa” w sprawie ucieczki lekarza. Odnajdują go w chwili, kiedy z jednym z chorych zamierza wybić dziurę w ścianie piwnicy i wydostać się na wolność. Funkcjonariusze zabijają obu niedoszłych uciekinierów. Wrocław, rok 2009. Kościelne służby informacyjne otrzymują wiadomość, że Bestia znowu wychodzi z ukrycia. Nie chodzi o szatana ani demony opisane w Biblii, ale o rzecz bardzo konkretną, z którą Kościół miał już do czynienia w swojej historii. Ksiądz Weber, odpowiedzialny za tę sprawę, postanawia zlecić policji prywatne śledztwo. Podczas obserwacji szpitala psychiatrycznego na odludziu policjanci, którym powierzono sprawę, przypadkiem ratują z rąk porywaczy jednego z pacjentów. Jego losy – losy człowieka żyjącego przez dwadzieścia lat w nieświadomości i odkrywającego ogrom zmian, jakie dokonały się w Polsce, są kanwą powieści. Natomiast szczegóły śledztwa, które prowadził jeszcze przed 1989 r., stanowią podstawę dla śledztwa współczesnego. Czy byłemu milicjantowi i dwojgu policjantów uda się unieszkodliwić Bestię?
Zapraszamy i powodzenia!