Postać królowej Nefretete, pięknej żony egipskiego faraona, wciąż rozpala wyobraźnię. Już w lutym ukaże się powieść, w której autorka, szanując historyczne fakty, kreśli historię domniemanego romansu władczyni z pewnym artystą…

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym tej pozycji.

O książce:

Książka koncentruje się na związku młodego rzeźbiarza o imieniu Dżehutimes z królową Nefretete. Zgodnie z badaniami, które przeprowadzili archeolodzy, królowa, mająca znaczącą pozycję na dworze, nagle została odsunięta od władzy i skazana na opuszczenie głównego pałacu królewskiego. Za takim postanowieniem króla Echnatona mógł kryć się romans, w który wdała się Nefretete. Jej kochankiem miał być właśnie Dżehutimes.

Chociaż tematem przewodnim jest związek tych dwojga, powieść szanuje fakty historyczne. Innym ważnym wątkiem jest rewolucja religijna, do której dążył Amenhotep, zwany w okresie amareńskim Echnatonem, oraz spiski, które zawiązywali kapłani Amona, pragnący nie dopuścić do rozprzestrzenienia się nowych wierzeń.

To książka o wielkich emocjach i trudnych wyborach. Warto zaznaczyć, że królowa Nefretete funkcjonuje w niej głównie pod swoim imieniem, które miało brzmieć Tatu-Hepa.

Tytuł: Kochanka królewskiego rzeźbiarza
Autorka: Victoria Gische
Wydawca: Bellona
EAN 9788311130777
Liczba stron: 304
Format: 125×195 mm
Oprawa: miękka