Prezentujemy nadchodzące premiery kinowe!

Człowiek ze stali

Nowy film o przygodach jednego z najsłynniejszych amerykańskich bohaterów komiksowych.

Za kamerą staną reżyser „300” Zack Snyder. Producentem jest Christopher Nolan.

 Młody chłopiec dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.

 

 

 

{youtube}xGs1cq9eZfQ{/youtube}

Tytuł polski: Człowiek ze stali
Tytuł oryginału: Superman: Man of Steel
Tytuł międzynarodowy: Man of Steel
Reżyseria: Zack Snyder
scenariusz: David S. Goyer
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: akcji, fantasy, przygodowy, s-f
Kraj produkcji: USA

siwata wielkiego miastaŚwiatła wielkiego miasta

„Światła wielkiego miasta” (ang. City Lights) to amerykańska komedia romantyczna z 1931 roku. Film jest czarno-biały oraz niemy. Za reżyserię, muzykę, produkcję i scenariusz odpowiada sam Charles Chaplin, który dodatkowo wcielił się w głównego bohatera. Jest to pierwszy film Chaplina w erze dźwięku. Obraz znalazł się na liście „100 największych filmów w historii kina” opublikowanej w 2005 roku przez magazyn The Times.

„Światła wielkiego miasta” to film który mimo ponad osiemdziesięciu lat od premiery, nadal wyraźnie mówi: mając pieniądze – można być nikim, a można nie mieć nic i sercem zdobyć wszystko. Niewidoma kwiaciarka bierze omyłkowo biednego Charliego za milionera. Sam Charlie powstrzymuje prawdziwego milionera przed popełnieniem samobójstwa. Ten z wdzięczności i po pijanemu chce się hojnie odwdzięczyć. Ale po wytrzeźwieniu wyrzuca Charliego z domu. Charlie zaczyna spotykać się z kwiaciarką. Kiedy ta zachoruje, postanawia zarobić pieniądze na jej leczenie. Zamiata ulice, walczy jako bokser. Ponownie spotyka milionera, który po pijanemu daje mu pieniądze. Charlie krótko cieszy się z prezentu. Oskarżony o kradzież trafia do więzienia, jednak wcześniej przeznacza pieniądze na operację ukochanej. Dzięki niej dziewczyna odzyskuje wzrok. Po odbyciu kary wynędzniały Charlie błąka się po ulicach. Spotyka dawną ukochaną, która jest teraz zamożną kwiaciarką. Dziewczyna rozpoznaje Charliego, ale nie potrafi się cieszyć. W jej oczach zaskoczenie miesza się z przerażeniem i litością. Charlie raduje się, ale i cierpi. Czuje się straszliwie upokorzony.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Charles Chaplin jako włóczęga, Virginia Cherrill – niewidoma kwiaciarka, Harry Myers – ekscentryczny milioner, Florence Lee – babcia kwiaciarki, Harry Ayer – policjant, Al Ernest Garcia – kamerdyner, Hank Mann – bokser, Tom Dempsey – bokser, Victor Alexander – znokautowany bokser, T.S. Alexander – doktor.

{youtube}zsAjrREoN1E{/youtube}

Tytuł polski: Światła wielkiego miasta
Tytuł oryginału: City Lights
Reżyseria: Charles Chaplin
Scenariusz: Charles Chaplin
Rok produkcji: 1931
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: dramat, komedia, romans
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 87 min

bling ringThe Bling Ring

The Bling Ring to amerykański komediodramat z 2013 roku. Reżyserii podjęła się Sofia Coppola, która jest również autorką scenariusza. Za produkcję odpowiadają Sofia Coppola oraz Roman Coppola.

The Bling Ring to film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką. Opwiada o słynnej grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego, niedostępnego dla nich życia. To co zakazane, niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje.

Znudzone dzieciaki z Calabasas w Kalifornii okradały rezydencje pięknych i bogatych w okresie od października 2008 roku do sierpnia 2009. W sumie udało im się ukraść ponad trzy miliony dolarów. Ich łupem padli m.in. Paris Hilton, Orlando Bloom oraz Lindsay Lohan. O bandzie „The Bling Ring” napisano m.in. w magazynie „Vanity Fair”. Autorka artykułu zatytułowanego „The Suspects Wore Louboutins” Nancy Jo Sales, zaznaczyła, że do rozbojów pchnął nastolatki powszechny kult celebrytów. Konsultantem przy filmie był jeden z członków bandy, Nick Prugo.

Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Emma Watson jako Nicki, Leslie Mann – Mama Nicki, Taissa Farmiga – Sam, Katie Chang – Rebecca, Israel Broussard – Marc, Maika Monroe, Brian Gattas – Dawg Walker, Patricia Lentz – Sędzia, Georgia Rock – Emily.

{youtube}bGSTNv-Onqg{/youtube}

Tytuł oryginału: The Bling Ring
Reżyseria: Sofia Coppola
Scenariusz: Sofia Coppola
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: dramat, komedia, kryminał
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 90 min

staysciStażyści

„Stażyści” (ang. The Internship) to amerykańska komedia z 2013 roku w reżyserii Shawna Levy’ego, wyprodukowana przez 20th Century Fox. Scenariusz napisali Vince Vaughn oraz Jared Stern, zaś muzykę skomponował Christophe Beck. Za produkcję odpowiadają Vince Vaughn i Shawn Levy.

Billy i Nick to sprzedawcy, których kariera zawodowa zaczęła się załamywać wraz z rozwojem Internetu. Próbując pokonać trudności losu, postanawiają załapać się na staż w Google’u, ale żeby go dostać, muszą stawić czoło wybitnym studentom. Udaje im się, ale to dopiero połowa sukcesu – prawdziwa harówka dopiero się zacznie. O posadę w ogromnym przedsiębiorstwie starają się najlepsi studenci nauk ścisłych z całego kraju. Billy i Nick przekonają się, że potrzeba matką wynalazku… Przyjaciele całe życie uczyli się nawiązywania kontaktu z klientem i zawierania umów. Dorastali w przekonaniu, że ciężka praca popłaca a zaangażowanie umożliwia zrealizowanie marzeń. Niestety w dzisiejszych czasach nie gwarantuje to osiągnięcia sukcesu. Przynajmniej na to wygląda. Billy i Nick odkrywają, że sekret tkwi… w wyszukiwaniu. W właściwie wyszukiwarce Google. Postanawiają wejść do niezwykłego świata Internetu. Ze sprzedawców stają się stażystami (tak zwanymi nooglerami). Otoczeni przez młodych, błyskotliwych studentów muszą znaleźć sposób, by wykorzystać szansę i stać się pełnoprawnymi googlerami (czyli pracownikami Google’a). Mimo bariery pokoleniowej zaprzyjaźniają się z innymi stażystami i zdają sobie sprawę z tego, że prawdziwe zwycięstwo to niekoniecznie bycie najlepszym – grunt to nie stracić ciągłej chęci poszukiwania. W filmie „Stażyści” w rolach głównych wystąpili: Vince Vaughn jako Billy McMahon, Owen Wilson jako Nick Campbell, Rose Byrne jako Dana, Max Minghella jako Graham Hawtrey, Joanna Garcia jako Megan, John Goodman jako Sammy Boscoe, Jessica Szohr jako Marielena, Dylan O’Brien jako Stuart Twombly.

{youtube}XbDpqmRiogM{/youtube}

Tytuł polski: Stażyści
Tytuł oryginału: The Internship
Reżyseria: Shawn Levy
Scenariusz :Vince Vaughn, Jared Stern
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 119 min

idealne matkiIdealne matki

Dwie piękne gwiazdy Hollywood (dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie „Forrest Gump” Robin Wright) i dwaj aktorzy młodej generacji (znany z serii „Zmierzch” Xavier Samuel oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym „Animal Kingdom”) w odważnym i łamiącym tabu filmie reżyserki „Coco Chanel”. „Two Mothers” to ekranizacja inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing. Autorem scenariusza jest Christopher

Hampton, zdobywca Oscara za „Niebezpieczne związki”. Lil i Roz znają się od dziecka. Obie mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach położonych nad samym oceanem. Lil od niedawna jest wdową, a mąż Roz wyjechał na południe do pracy w Uniwersytecie w Sydney. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami o perfekcyjnych sylwetkach, którzy całymi dniami surfują i opalają się na niewielkiej plaży. Ten sielankowy spokój już wkrótce zostanie zburzony przez huragan emocji i pożądania. Wszystko zacznie się od namiętnego pocałunku jednego z synów… z matką drugiego.

{youtube}t9zSvc32GMA{/youtube}

Tytuł polski: Idealne matki
Tytuł oryginału: Two Mothers
Reżyseria: Anne Fontaine
Scenariusz: Christopher Hampton
Rok produkcji: 2013
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: dramat, romans

dom na weekendDom na weekend

„Dom na weekend” (niem. Was bleibt) to niemiecki film dramatyczny z 20012 roku w reżyserii Hansa-Christiana Schmida. Scenariusz napisał Bernd Lange, za muzykę skomponowała grupa The Notwist. Za produkcję odpowiadają Hans-Christian Schmid, Ingrid Holzapfel oraz Britta Knöller. Autorem zdjęć jest polski operator Bogumił Godfrejow. „Dom na weekend” opowiada o rozluźnianiu więzów między rodzicami i dziećmi, o kłamstwach, które podejmujemy, by nie ranić bliskich, o pozorach, skrywających prawdziwe emocje i tęsknocie każdego za miłością i poczuciem bezpieczeństwa.

Marko jest tuż po trzydziestce i właśnie opublikował swoją pierwszą książkę. Od czasów studenckich mieszka w Berlinie, z dala od rodziców, brata i ich wygodnego, mieszczańskiego stylu życia. Marko wraz z synem odwiedza bliskich tylko raz lub dwa razy w roku, głównie po to, aby dać dziadkom szansę na spędzenie kilku dni z wnukiem. Tym razem też ma nadzieję na spokojne rodzinne spotkanie. Miłą atmosferę pierwszego wspólnego obiadu burzy jednak niespodziewane oświadczenie matki Marka, które uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Okazuje się, że każdy członek rodziny Heidtmanów skrzętnie skrywa przed innymi jakieś sekrety…

W filmie w rolach głównych wystąpili: Lars Eidinger jako Marko Heidtmann, Corinna Harfouch – Gitte Heidtmann, Sebastian Zimmler – Jakob Heidtmann,Ernst Stötzner – Günter Heidtmann, Picco von Groote – Ella Staudt, Egon Merten – Zowie Heidtmann, Birge Schade – Susanne Graefe, Eva Meckbach -Tine Gronau, Angelika Richter – Kelnerka w DB.

{youtube}SxZ9aQd44pY{/youtube}

Tytuł polski: Dom na weekend
Tytuł oryginału: Was bleibt
Reżyseria: Hans-Christian Schmid
Scenariusz: Bernd Lange
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 85 min

thor ratujeThor ratuje przyjaciół

„Thor ratuje przyjaciół” (ang. Legends of Valhalla: Thor) to irlandzko-islandzko-niemiecki film animowany z 2011 roku w reżyserii Óskara Jónassona. Scenariusz napisał Friðrik Erlingsson, zaś muzykę skomponował Stephen McKeon. Za produkcję odpowiadają Hilmar Sigurdsson oraz Arnar Thorisson.

„Thor ratuje przyjaciół” to mądra i zabawna opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o odwadze i roli prawdziwej przyjaźni. W sielankowej małej wiosce młodziutki kowal, Thor, wiedzie szczęśliwy żywot wraz ze swoją matką. Legenda mówi, że jest synem Odyna, króla bogów. Thor marzy o rzeczach wielkich – honorach, zaszczytach i sławie po wsze dni. Prawdziwymi bohaterami w jego oczach są wojownicy, którzy udają się do Valhalli – mitycznej krainy Wikingów, by tam ginąć w walce. Czystym przypadkiem – a może zrządzeniem losu – w ręce Thora trafia młot Miażdżyciel, najpotężniejsza broń na świecie. Z powodu legendy o Thorze jako synu Odyna, mieszkańcy wioski są przekonani, że armia Olbrzymów nigdy ich nie napadnie. Jednak czeka ich przykra niespodzianka. Armia Olbrzymów roznosi wioskę w proch i bierze jeńców, w tym przyjaciółkę Thora, Eddę. Uzbrojony w Miażdżyciela, Thor wyrusza na pomoc przyjaciółce.Nikt nie wie jednak, że Hel, Królowa Podziemnego Świata, knuje podły spisek, który zagraża zarówno ludziom, jak bogom.W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Lesław Żurek w roli Thora, Leszek Zduń – Miażdżyciel, Maria Niklińska – Edda, MirosławZbrojewicz – Odyn, Miriam Aleksandrowicz – Hel, Elżbieta Kijowska – Matka, Monika Pikuła – Freja, Mieczysław Morański – Sindri, Jan Kulczycki –Trym, Jacek Król – Hajmdal, strażnik wrót.

{youtube}oJOaioIM78k{/youtube}

Tytuł polski: Thor ratuje przyjaciół
Tytuł oryginału: Legends of Valhalla: Thor
Reżyseria: Óskar Jónasson
Scenariusz: Fridrik Erlingsson
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: animowany, komedia, przygodowy
Kraje produkcji: Irlandia, Islandia, Niemcy
Czas trwania: 100 min

 

w cieniuW cieniu

„W cieniu” (cz. Ve Stinu, tytuł międzynarodowy: In the Shadow) to czesko-słowacko-polski thriller kryminalny z 2012 roku. Za reżyserię i produkcję odpowiada David Ondříček, który napisał także scenariusz razem z Markiem Epsteinem oraz Mishą Votruba. Muzykę skomponowali Jan P. Muchow i Michal Novinski. Obraz w 2013 roku ubiegał się o kandydaturę do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jest rok 1953. Praga. Stalinowski rząd szykuje największy przekręt w powojennej historii Europy. Wprowadzając reformę monetarną, obrabuje czeskie społeczeństwo. Aby tego dokonać, planuje dwa inne napady: na jubilera i pocztę. Dwa napady, dwoje zabitych. Winą obarcza praską gminę żydowską- to idealny kozioł ofiarny. Służalcza policja ma doprowadzić do pokazowego procesu, tak aby odciągnąć uwagę społeczeństwa od reformy. Śledztwem zajmie się kapitan Hakl, najlepszy detektyw w mieście. Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, kiedy Hakl odkrywa niewygodną prawdę. Zostaje odsunięty od sprawy, życie rodzinne rozpada się, a jego miejsce, nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym, zajmuje były oficer SS, Zenke. Obaj mają swoje powody, aby doprowadzić do końca tę sprawę. Są to jednak dwa różne zakończenia. Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci cenę.

W filmie „W cieniu” w rolach głównych wystąpili: Ivan Trojan jako kapitan Hakl, Sebastian Koch – major Zenke, Soňa Norisová – Jitka, Jiří Štěpnička– Pánek, David Švehlík – Beno, Marek Taclík – Bareš, Filip Antonio – Tom, Martin Myšička – Jílek, Miroslav Krobot – Kirsch, Halka Třešňáková –tłumacz.

{youtube}Uq0nrQ6ZePc{/youtube}

Tytuł polski: W cieniu
Tytuł oryginału: Ve Stinu
Tytuł międzynarodowy: In the Shadow
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek:Dramat Kryminał Thriller
Kraje produkcji: Czechy Polska Słowacja
Czas trwania: 105 min

koniec czasuKoniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz

„Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz” (ang. The End of Time) to kanadyjsko-szwajcarski film dokumentalny z 2012 roku. Reżyserem projektu jest Peter Mettler, który napisał scenariusz razem z Alexandrą Gill. Muzykę skomponowali Gabriel Scotti oraz Vincent Hänni, a za produkcję odpowiadają Ingrid Veninger i Peter Mettler.

Peter Mettler to reżyser i scenarzysta wizjoner, którego można nazwać kompozytorem obrazu i dźwięku. Twórca z kamerą przemierza świat, aby zbadać ludzkie koncepcje czasu. „Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz” jest obrazem bogatym we wnikliwe przemyślenia na temat natury czasu. Mettler kieruje się raczej intuicją, a nie naukowymi obserwacjami. Pokazuje, że czas jest konceptem, który pozwoliliśmy sobie narzucić i istnieją inne jego perspektywy. W drodze poprzez świat i czas Mettler odnajduje niesamowite połączenia pomiędzy pozornie oddalonymi od siebie rzeczami: wzory malowideł w świątyni buddyjskiej przypominają kolorowy układ kręgów w tunelu CERN-u pod Genewą. Obrazując połączenia między pierwotnym mistycyzmem i najnowszymi odkryciami współczesnej nauki, „Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz” staje się filmem dziwnie bliskim – jakby przypominającym zapomnianą już przez nas prawdę o świecie.

{youtube}6QGksurHi4I{/youtube}

Tytuł polski: Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz
Tytuł oryginału: The End of Time
Reżyseria: Peter Mettler
Scenariusz:  Peter Mettler, Alexandra Gill
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 21 czerwca 2013
Gatunek: Dokumentalny
Kraje produkcji: Kanada Szwajcaria
Czas trwania: 109 min

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Opublikowano w Film