Miasto 44
Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana.
Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.
Specjalny pokaz „Miasta 44” odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy.
{youtube}KEA76l3tLzM{/youtube}
Tytuł oryginału: Miasto 44
Reżyseria: Jan Komasa
Scenariusz: Jan Komasa
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: dramat, wojenny
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: —
Antboy
Nudne życie dwunastoletniego Pelle zmienia się w błyskawicznie w chwili, gdy zostanie on ugryziony przez genetycznie zmodyfikowaną… mrówkę! Chłopiec traci kontrolę nad łaknieniem – ciągnie go do cukru jak ćmę do światła. Gdyby tego było mało okazuje się, że z łatwością może się wspinać na ściany i podnosić przedmioty kilkukrotnie przekraczające jego wagę.
Wilhelm, szkolny nerd zaczytujący się w komiksach, odkrywa w nim moc, jakiej nikt by się nie spodziewał. Pelle staje się lokalnym superbohaterem! Dorośli go szanują, dzieciaki uwielbiają – na deskach szkolnego teatru wystawiają nawet sztukę o tytule: Supermrówka – Musical.
Tradycja tymczasem nakazuje, że jako superbohater Pelle musi się zmierzyć ze złem na swoją miarę. Czy dzięki wsparciu Wilhelma i upartej Idy, Pelle wygra ze złem, ocali miasto i… zdąży do domu na obiad?
{youtube}tKo7Cg8ulzg{/youtube}
Tytuł polski: Antboy
Tytuł oryginału: Antboy
Reżyseria: Ask Hasselbach
Scenariusz: Anders Oelholm, Torbjoern Rafn, Nikolaj Arcel
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: familijny, przygodowy
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 77 min.
Sprawa dla dwojga
Francois Damiens i Geraldine Nakache w komedii o niespełnionym i wyjątkowo uciążliwym we współpracy aktorze, który na potrzeby rekonstrukcji sceny przestępstwa musi wcielić się w rolę nieboszczyka.
Jean Renault, aktor o przebrzmiałej sławie, niefortunnym nazwisku, fatalnej reputacji koszmarnego szczególarza i z pustym kontem bankowym dostaje ostatnią szansę – angaż jako asystent w kryminalnej sprawie, prowadzonej przez świeżo upieczoną panią prokurator.
Nietypowa rola wydaje się dość prosta – ma odgrywać nieboszczyka w rekonstrukcji sceny zabójstwa. Jednak współpraca z panią prokurator iskrzy od samego początku, bo nawet w niemej roli Jean ma bardzo dużo do powiedzenia i ingeruje w najdrobniejszy element śledztwa.
{youtube}kKasCyCdhwg{/youtube}
Tytuł polski: Sprawa dla dwojga
Tytuł oryginału: Je fais le mort
Reżyseria: Jean-Paul Salome
Scenariusz: Jean-Paul Salome
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: komedia kryminalna
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 104 min.
Więzień labiryntu
Thomas budzi się w windzie, która powoli jedzie w górę. Kiedy w końcu się zatrzymuje i otwierają właz, dowiaduje się, że trafił do Strefy zamieszkałej przez Streferów. To ogromna polana ogrodzona wysokim, betonowym murem. Chłopak niczego nie pamięta – kim jest, skąd pochodzi, jak się tam znalazł.
Pojawienie się Thomasa nie zaskakuje, ale gdy tydzień później z windy wychodzi Teresa, wszystko się komplikuje. Każdy Strefer ma swoją rolę – odpowiada za sadzenie roślin, budowę albo jest zwiadowcą, próbującym ustalić budowę Labiryntu, który zmienia się każdej nocy. Zwiadowcy walczą z czasem i pokonują jak najdłuższe trasy, póki nie zapadnie zmrok, ściany się zamkną, a Bóldożercy wyjdą ze swoich kryjówek.
Mimo że Thomas jest „świeżuchem”, Labirynt i Strefa wydają mu się podejrzanie znane. W jego pamięci kryje się klucz do rozwiązania zagadki tajemniczego miejsca.
{youtube}7uxfS9H6I2I{/youtube}
Tytuł polski: Więzień labiryntu
Tytuł oryginału: The Maze Runner
Reżyseria: Wes Ball
Scenariusz: Noah Oppenheim, T.S. Nowlin, Grant Pierce Myers
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: thriller, akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 113 min.
Słowo na M
Słowo na „M” – romantyczna, hipsterska komedia w doborowej obsadzie.
Wallace (Daniel Radcliffe) nie ma szczęścia do dziewczyn. Samotny, po kolejnym rozstaniu, spotyka Chantry – młodą malarkę. Znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z wolna zaczyna przypominać… miłość? Zrozumieć swoje uczucia pomaga Wallace’owi Allan (Adam Driver – gwiazda serialu „Dziewczyny”).
Czy Chantry wybierze wiecznie zamyślonego marzyciela – outsidera, czy jej serce zostanie przy Benie – jej robiącym błyskawiczną karierę w dyplomacji, pewnym siebie narzeczonym?
{youtube}buBb7GWt55k{/youtube}
Tytuł polski: Słowo na M
Tytuł oryginału: What If
Reżyseria: Michael Dowse
Scenariusz: Elan Mastai
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Irlandia, Kanada
Czas trwania: 102 min.
Ja nie wracam
Kino estońskie od kilku ładnych lat jest kojarzone przede wszystkim z jednym nazwiskiem – Ilmar Raag. Od głośnej „Naszej klasy” znajduje się on na fali wznoszącej, co potwierdza kolejnymi tytułami. Jego najnowszy film „Ja nie wracam”, to najlepsze osiągnięcie w dorobku reżysera.
Ambitna wychowanka domu dziecka, Ania Morozowa, dostaje od losu szansę. Kończy z wyróżnieniem studia i podejmuje pracę na uczelni. Ma natomiast problem z budowaniem osobistych relacji z mężczyznami. Z żonatym wykładowcą z uczelni wplątuje się w beznadziejny romans.
Jeszcze gorzej wygląda znajomość z byłym kolegą z domu dziecka, Dimą. Dima, w przeciwieństwie do niej, nie wyszedł na życiową prostą. Trudni się dilerką narkotyków, a z Ani zrobił nieświadomą niczego paserkę. Sytuacja robi się groźna, kiedy dziewczyną zaczyna interesować się milicja. Ani udaje się wprawdzie wymknąć z jej rąk, ale musi ukrywać się i zacząć żyć z dnia na dzień.
{youtube}u8VdaH_aIU8{/youtube}
Tytuł polski: Ja nie wracam
Tytuł oryginału: Ya ne vernus
Reżyseria: Ilmar Raag
Scenariusz: Yaroslava Pulinovich
Premiera kinowa: 19 września 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Finlandia, Rosja, Białoruś, Estonia, Kazachstan
Czas trwania: 110 min.
Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.