Realizowany w krótkich okresach między 2002 a 2013 rokiem Boyhood to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.
Ten wyjątkowy film zjednoczył w zachwytach widzów, krytyków i jurorów festiwali filmowych na całym świecie. Zdobył nagrody między innymi na Berlinale (3 nagrody, w tym dla najlepszego reżysera) i na festiwalu w Seattle.
Pisano o nim:
Boyhood (…) pozostaje fascynującym dramatem rodzinnym, filmem o bolesnym dorastaniu, przepełnionym nostalgią za bezpowrotnie utraconym okresem chłopięctwa. Potwierdza też mistrzostwo Linklatera
w opowiadaniu o zwykłych ludziach i ich codziennych sprawach, ugruntowując jego pozycję jako jednego
z najważniejszych niezależnych reżyserów
– Urszula Śniegowska, American Film Festival
Linklater (…) potrafi bez ściemniania opowiadać o blaskach i cieniach dorastania. Na swoich młodocianych bohaterów spogląda z czułością, zrozumieniem i poczuciem humoru. Nie moralizuje, nie poucza i niczemu się nie dziwi. Boyhood to imponujący eksperyment, ale przede wszystkim wspaniała historia inicjacyjna.
– Łukasz Muszyński, Filmweb.pl
Boyhood to kwintesencja tego, co w życiu najprostsze, a jednocześnie najważniejsze. Richard Linklater, jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, udowadnia i potwierdza tą opowieścią, że jest niedoścignionym mistrzem ubierania w słowa, ale bez przesadnego sentymentalizmu, najgłębiej skrywanych uczuć i emocji.
– Magda Maksimiuk, Stopklatka.pl
Dziennikarze wychodzący z tego sensu zachowują się inaczej niż dotąd, nie biegną w gonitwie za innym filmem, tylko przystają i rozmawiają. Spełnienie. (…) To jeden z tych w ogóle rzadkich dziś filmów, w których widz nie staje się obiektem jawnej manipulacji, nie jest sprowadzony do roli konsumenta atrakcji i szoku. To film o dorastaniu przeznaczony dla dorosłych (…). Pasjonujący, choć przezroczysty, pozbawiony symbolicznego naddatku – głównym artystą jest w nim czas.
– Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.
Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.
W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.
Projekcja filmu odbędzie się w 2 terminach:
22.08.2014 (piątek) , godz. 18:30, Multikino Złote Tarasy w Warszawie.
Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej ze specjalnie zaproszonymi gośćmi i publicznością.
25.08.2013 (poniedziałek), godz. 18:30, wybrane kina sieci Multikino:
Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki