Start festiwalu zaplanowano na czwartek o godz. 17:30 dyskusją o stylu (Wirujący tekst. O stylu w krytyce filmowej) z Kamilą Żyto (filmoznawczyni UŁ), Łukaszem Maciejewskim (krytyk filmowy i teatralny), Michałem Oleszczykiem (krytyk, rzecznik prasowy i programer Off Plus Camery) i Jackiem Rakowieckim (były redaktor naczelny Filmu). Projekcję filmu Lore poprzedzi uroczyste otwarcie festiwalu. O 22:00 zapraszamy na Side by Side.
W piątek odbędzie się spotkanie z Tomaszem Raczkiem (godz. 17:30 i 20:00), Grzegorzem Królikiewiczem (godz. 20:15) i Marcinem Adamczakiem (godz. 16:00). Zobaczymy przedpremierowo: hiszpański Madryt 1987 i niemiecki Dom na weekend. Posłuchamy także prelekcji finalistów konkursu Trzy strony zawodu krytyka.
W sobotę uczestnicy i uczestniczki Festiwalu będą mieć możliwość rozmowy z Barbarą Białowąs (godz.17:00), a wcześniej – zobaczenia jej debiutu fabularnego Big Love (godz. 9:30) oraz etiud i dokumentów (godz. 15:00). Tego dnia organizatorzy przypomną też wielką postać – dla Łodzi i dla krytyki filmowej: wspomnienie – spotkanie poświęcone postaci założyciela łódzkiego filmoznawstwa prof. Bolesława Lewickiego odbędzie się o 19:45. Będzie ono poprzedzone projekcją filmu o nim Wiesz jak jest (godz. 17:15). Co jeszcze w programie? Mnóstwo filmów, których nie można przegapić: Crawl, Other Side of Sleep, Side by Side, Hemel, Oslo, 31 sierpnia.
Na niedzielę zaplanowano dyskusję o dystrybucji z Anną Wróblewską, Marcinem Adamczakiem i Marcinem Pieńkowskim (godz. 17:30) oraz spotkanie z reżyserem Eksmisji Filipem Antonim Malinowskim i projekcję jego filmu (godz. 13:45). Poza tym dwie niezwykle ważne premiery: Ci którzy żyją i umierają (godz. 15:15) oraz Hanna Arendt (godz. 20:00).
Bilet na pojedynczy seans w cenie 5 zł.
Miejsce: Łódzki Dom Kultury
Szczegółowe informacje: kameraakcja.com.pl