Książka złożona jest z trzech części: pierwszoosobowej narracji Goodgirl, Slajdów z namiętnika oraz zdjęć. Wszystkie te części przeplatają się z sobą, tworząc swoistą opowieść. Autorka wyjaśnia czytelnikowi skąd wziął się u niej – i wziąć się jej zdaniem ogólnie może – pociąg do praktyk BDSM (Bondage czyli wiązanie, Dominacja, Sadyzm, Masochizm). Szczegółowo opisuje jak długo dojrzewała do pierwszych doświadczeń z tym związanych i jak dużą dały jej one satysfakcję.
„Suka. Z pamiętnika masochistki” nie jest pozycją ambitną. Pisana w sposób lekki i łatwy w odbiorze, jest raczej czytadłem niż prozą. Dzięki prostemu językowi Czytelnik z łatwością pokonuje kolejne rozdziały – czasem z zaciekawieniem niekiedy z poczuciem zgorszenia. Autorka mówi o wszystkim: o mentalności narodowej, swoim dzieciństwie, stosunku do zdrady czy też o podejściu do skrajnych przedstawicieli BDSM.
Goodgirl zadbała, by Czytelnik zrozumiał ją w taki sposób, w jaki chciała być zrozumiana. Problemy komunikacyjne – zwłaszcza w tekście – są bolączką autorów nie od dziś. Zasadniczo ciężko napisać coś tak, by druga osoba – szczególnie żyjąca w innych realiach – odebrała tekst dokładnie tak, jak zamierza autor. Dlatego też autorka posługuje się przykładami. Są one jasne, niekiedy nawet jaskrawe, a wszystko po to, by Czytelnik jednoznacznie zrozumiał przekaz autorki.
Zdjęcia opublikowane w książce nie zawierają aktów. Są to jedynie prezentacje strojów, wiązania oraz kilku zupełnie niewinnych pozycji. Nieco inaczej wygląda sprawa ze „slajdami z namiętnika”. Tutaj opisy mogą niekiedy kojarzyć się z filmem porno, jednak autorka zadbała by nie był on mocno wulgarny, ani też przesadnie wyuzdany.
„Suka. Z pamiętnika masochistki” to pozycja dla Czytelnika pełnoletniego. Pomiędzy kartami, spowitymi przez scenerię seksualną, pojawiają się zwykłe dylematy i problemy współczesnego społeczeństwa. Nie zabraknie kilku prawd o współczesnej „tolerancji” czy życiu za granicą. Z pewnością treść dotyka tak aspektów społecznych, seksuologicznych jak i psychologicznych. Książka pozwala uchylić nieco drzwi do świata uważanego za perwersyjny, a jednocześnie – jak wszystko co zakazane – ciekawiącego. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś wiarygodnego o BDSM i osobach, które te praktyki „kręcą”, to książka dla Was. Jeżeli zaś macie zamiar ze świętym oburzeniem wygłosić tyradę o tego typu „bezeceństwach” – tym bardziej powinniście po nią sięgnąć.
Wydawnictwo: Replika
ISBN: 978-83-7674-071-3
Liczba stron: 160
Wymiary: 130 x 200 mm
Redaktor: Alicja Danecka