Niecały tydzień temu, bo 20 października, w księgarniach pojawiła się najnowsza książka Jeffrey’a Archera – Ale to nie wszystko.
W ramach promocji, przygotowano dla fanów pisarza szereg spotkań. Zainteresowani? Oto daty:

4 listopada – WARSZAWA – EMPIK Junior, ul. Marszałkowska 116/122, godz. 18.00

5 listopada – KRAKÓW – EMPIK, Rynek Główny 5, godz. 18.00

6 listopada – KRAKÓW – Targi Książki, ul. Centralna 41a, stoisko A30, godz. 14.00

Opowiadania o miłości, samotności, zdobywaniu fortuny,  nie zawsze kryształowych interesach i zmienności ludzkich losów

Najnowszy zbiór opowiadań Jeffreya Archera Ale to nie wszystko to prawdziwy róg obfitości.

Historie te – częściowo oparte na prawdziwych wydarzeniach, częściowo będące wytworem wyobraźni autora – mówią o miłości, samotności, zdobywaniu fortuny,  nie zawsze kryształowych interesach i zmienności ludzkich losów. Świetnie napisane, obfitujące w realia i zabarwione ciepłą ironią różnią się tematem, charakterem i miejscem akcji, ale łączy je jedno – zaskakujące, przewrotne zakończenie. W zbiorze Ale to nie wszystko   czytelnik znajdzie charakterystyczne dla pisarstwa Archera wartką akcję, precyzyjną konstrukcję,  przejrzysty styl oraz paradoksalną, celną pointę.

Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla za sztukę opowiadania, Archer by ją zdobył.
„Daily Telegraph”

Oszczędny i precyzyjny styl prozy Archera nie przestaje zachwycać. Przestępca nie zawsze pozostaje bezkarny, ale też nie zawsze zwycięża sprawiedliwość, jednak dla czytelnika każde opowiadanie jest prawdziwą ucztą.
„Publishers Weekly”

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania: Córka marnotrawna, Pierwszy między równymi, Stan czwarty, Na kocią łapę, Synowie fortuny.