Oto początek kolejnej fascynującej paranormalnej trylogii z aniołami w tle.

Ellie jest typową nastolatką. Lubi dobre ciuchy, imprezy i nie może się doczekać swoich siedemnastych urodzin, które są tuż, tuż. Jako uczennica ostatniej klasy, ma listę rzeczy, które powinna zrobić: przygotowania do balu, imprezy, randki, przebudzenie się i walkę z kosiarzami pradawną bronią, zniesienie kłótni rodziców… wróć. Jaką pradawną bronią? Przecież to zwykła nastolatka! Co prawda miewa koszmary, ale któż ich nie miewa w szkole? Okazuje się jednak, że nie jest taka zupełnie zwyczajna, jak sądziliśmy na początku. Przystojny Will nie jest też po prostu fajnym ciachem. To właśnie on „przebudza” dziewczynę w dniu jej siedemnastych urodzin i właśnie wtedy akcja nabiera zawrotnego tempa.

W naszej szarej rzeczywistości toczy się walka aniołów mniej upadłych z bardziej upadłymi. Po świecie krążą również kosiarze, którzy przynoszą zagładę ludzkim duszom. To właśnie z nimi przychodzi walczyć Ellie. A broń ma nie byle jaką, bo całkiem ostrą i w dodatku wzbogaconą anielskim ogniem, którego to blask potrafi przywołać. Innymi słowy kosiarze nie mają większych szans.

Ellie musi jednak poradzić sobie z czymś jeszcze. Chodzi mianowicie o wspomnienia – z poprzednich wcieleń. Niekoniecznie będą to różowe idylliczne obrazki, raczej niezbyt przyjemne koszmary dotyczące walk, wyborów i miłości. Jest to ciężar niekoniecznie dla siedemnastolatki. Zresztą, która siedemnastolatka marzyłaby, żeby zamiast samochodu na urodziny otrzymać informację, że jest Preliatorem i odtąd każdy dzień jej życia będzie walką o miłość i sprawiedliwość?

Książka pisana jest w sposób miły, lekki i przyjemny. Autorka nie unika barwnego języka szczególnie jeśli chodzi o walki, jednakże wciąż jest to stary dobry paranormal romance. Jeżeli podobała Wam się Ognista, lubiliście cykl Upadli czy też jesteście fanami Buffy – postrach wampirów to zdecydowanie coś dla Was. Miła, przyjemna lektura, pełna scen podniosłych, brutalnych i nacechowanych erotycznie, a wszystko to z płonącą bronią w tle. Nie obędzie się bez dylematów moralnych oraz problemów z zaakceptowaniem swojego powołania, które niestety całkowicie przewartościuje plany naszej bohaterki. Jako odskocznię od szarej rzeczywistości i wytchnienie po ciężkim dniu zdecydowanie polecam; jeśli dacie się prowadzić autorce, fabuła Was nie zmęczy, a jedynie pozwoli się wyłączyć..

Tytuł: Anielski ogień
Autor: Courtney Allison Moulton
Data wydania: październik 2011
Wydawca: Bukowy Las
Liczba stron: 424
ISBN: 978-83-62478-42-2
EAN: 9788362478422
Wymiary: 13×20.5 cm
Gatunek: fantastyka, urban fantasy, romans paranormalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *