piramida Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Piramida

Horror w reżyserii Grégory’ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów „Lustra” i „Wzgórza mają oczy”. Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty…

 

 

 

{youtube}4rin2GhMPRo{/youtube}

Tytuł polski: Piramida
Tytuł oryginału: The Pyramid
Reżyseria: Gregory Levasseur
Scenariusz: Daniel Meersand, Nick Simon
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 89 min.

heavyHeavy Mental

Mariusz to trzydziestoparoletni aktor, który nie może wykonywać swojego zawodu. Gdy staje przed publicznością, zapomina wyuczony na pamięć tekst. Od kiedy cierpi na tę psychiczną blokadę, w samotności i tajemnicy przed światem przygotowuje monodram „Zen w sztuce łucznictwa” jako część swojej psychoterapii. Podczas ceremonii pogrzebowej poznaje Piotra, pracownika pomocy społecznej, który opiekował się jego zmarłym dziadkiem. Piotr to mroczny i podejrzany typ – w zamian za swoją opiekę wyłudza mieszkania od samotnych staruszków. Kilka dni po pogrzebie Mariusz otrzymuje od niego absurdalną propozycję. Piotr odda mu mieszkanie po dziadku w zamian za pomoc w zdobyciu dziewczyny. Wykorzystywany przez swoich rodziców do opieki nad domem i młodszym bratem Mariusz ostatecznie podejmuje się tego z pozoru skazanego na niepowodzenie aktorskiego zadania. Poderwanie dziewczyny – Iny, nie sprawia Mariuszowi większych problemów. W ten sposób od dawna przygotowywany przez Piotra plan, zaczyna działać. Cała trójka udaje się we wspólną wakacyjną podróż nad morze, gdzie dojść ma do „przekazania” dziewczyny.

 

 

 

{youtube}Nhw3Rbc0Pnw{/youtube}

Tytuł oryginału: Heavy Mental
Reżyseria: Sebastian Buttny
Scenariusz: Sebastian Buttny
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 99 min.

chłopak z sąsiedztwaChłopak z sąsiedztwa

Krótko po rozwodzie nauczycielka Claire Peterson (Jennifer Lopez) wdaje się w romans z nad wyraz dojrzałym nastolatkiem Noah (Ryan Guzman), który właśnie wprowadza się do domu obok. Kiedy uświadamia sobie, że to, co robi jest złe i zrywa romans, jest już za późno. Chłopak nie przyjmuje odmowy. Nakręca się spirala terroru. Socjopatyczny Noah, jak się okazuje, ma za sobą trudną przeszłość. Wszelkimi sposobami osacza Peterson, próbując zrujnować jej karierę zawodową, „zaprzyjaźniając się” z jej synem, by w końcu zapisać na zajęcia, które prowadzi.

 

 

 

{youtube}eg-GG-g3DYg{/youtube}

Tytuł polski: Chłopak z sąsiedztwa
Tytuł oryginału: The Boy Next Door
Reżyseria: Rob Cohen
Scenariusz: Barbara Curry
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 91 min.

jak zniknąćJak całkowicie zniknąć

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka, enfante terrible polskiego kina, autora bezwzględnie szczerych i ironicznie czułych portretów Polski i Polaków, takich jak „Głośniej od bomb”, „W dół kolorowym wzgórzem” czy rewelacyjnego „Made in Poland”. Tym razem Wojcieszek podąża przez nocny Berlin za swoimi dwiema ekscentrycznymi bohaterkami, które dryfują od przypadkowego spotkania w metrze aż do miłosnego finału. Wszystko w rytm genialnej muzyki Julii Marcell, napisanej specjalnie do filmu Wojcieszka. Razem z bohaterkami odwiedzamy nocne kluby, dyskoteki i dancingi, przypatrując się zabłąkanym w berlińskiej nocy poszukiwaczom miłości, atrakcji czy zapomnienia.

 

 

 

{youtube}wz4Jh40GzPA{/youtube}

Tytuł oryginału: Jak całkowicie zniknąć
Reżyseria: Przemysław Wojcieszek
Scenariusz: Przemysław Wojcieszek
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 97 min.

druga stronaDruga strona muru

Lata 70, XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru, zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość.

 

 

 

{youtube}hArjWInMwEM{/youtube}

Tytuł polski: Druga strona muru
Tytuł oryginału: Lagerfeuer
Reżyseria: Christian Schwochow
Scenariusz: Heide Schwochow
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 102 min.

duffTHE DUFF [#ta brzydka i gruba]

Komediowy hit tej wiosny. Ekranizacja powieści amerykańskiej nastolatki, która stała się światowym bestsellerem. Niełatwo jest być nastolatką, zwłaszcza jeśli dowiadujesz się, że twoje najlepsze przyjaciółki kumplują się z tobą dlatego, żeby na twoim tle zawsze wypadać lepiej. Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesleya postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością. Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie. Cała nadzieja w tym, że niezależnie od tego, jak wyglądasz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Twoim DUFF.

 

 

{youtube}9PGLBobe2es{/youtube}

Tytuł polski: THE DUFF [#ta brzydka i gruba]
Tytuł oryginału: The Duff
Reżyseria: Ari Sandel
Scenariusz: Josh A. Cagan
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 101 min.

nocny pościgNocny pościg

W życiu brooklińskiego gangstera i niezawodnego płatnego zabójcy Jimmy’ego Conlona (Neeson), niegdyś znanego jako Grabarz, bywało już lepiej. 55-letniego gangstera, starego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire’a (Harris), prześladują nie tylko grzechy przeszłości, lecz także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Wydaje się, że tylko whisky może ukoić jego nerwy. Gdy jednak jego dawno niewidziany syn Mike (Kinnaman) staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy swoją przestępczą rodziną, a synem, którego porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać. Jedynym sposobem, w jaki Jimmy może odpokutować za błędy przeszłości, może okazać się uchronienie syna przed losem, jaki według Jimmy’ego jest pisany jemu samemu — znalezienie się po złej stronie lufy pistoletu. Jimmy nie ma dokąd uciec, a w ciągu jednej nocy musi podjąć decyzję, komu jest winien lojalność.

 

 

 

{youtube}uusW8Q1Sp5o{/youtube}

Tytuł polski: Nocny pościg
Tytuł oryginału: Run All Night
Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Scenariusz: Brad Ingelsby
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat, kryminał, akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 114 min.

night movesNight Moves

Kiedy fabułę „Wendy and Lucy” praktycznie nieznanej w Polsce Kelly Reichardt dałoby się streścić jednym zdaniem, tak by opisać „Night moves” potrzeba wielu. Tym bardziej, iż z politycznie poprawnej opowieści o dojrzewających ekoterrorystach w hippisowskiej atmosferze Oregonu Reichardt czyni w połowie filmu thriller godny „Psychozy” Hitchcocka. I tam i tu sympatia do trójki bohaterów zdaje się w trakcie trwania filmu opuszczać publiczność, która zdaje się wpadać w zastawioną przez reżyser pułapkę zawartą w pytaniu: czy wysadzenie tamy da się usprawiedliwić zgubną dla przyrody działalnością człowieka? Kiedy tak naprawdę Reichardt zdaje się pytać o możliwość powrotu z raz obranej drogi.

 

 

 

{youtube}GvBscksz3yM{/youtube}

Tytuł polski: Night Moves
Tytuł oryginału: Night Moves
Reżyseria: Kelly Reichardt
Scenariusz: Kelly Reichardt, Jonathan Raymond
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 112 min.

ostatni gasiOstatni gasi światło

Zurych, wigilia Bożego Narodzenia. „Bóg się rodzi” w przytulnych galeriach handlowych. W sercach mieszkańców europejskiej metropolii jest zbyt ciasno; za dużo tam kłamstw i samotności. Mia, 18-letnia prostytutka wybiera się na Święta do domu, do Bułgarii. Zanim to nastąpi – czeka ją najtrudniejszy dzień pracy na różowym bulwarze…

 

 

 

 

{youtube}c0dq0e69-Fg{/youtube}

Tytuł polski: Ostatni gasi światło
Tytuł oryginału: Traumland
Reżyseria: Petra Biondina Volpe
Scenariusz: Petra Biondina Volpe
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Belgia, Niemcy, Szwajcaria
Czas trwania: 98 min.

altOnirica. Psie Pole

Adam stracił w wypadku ukochaną i najbliższego przyjaciela. Na dramat osobisty nakłada się tragedia narodu. Jest 2010, „rok biblijny” w Polsce: powodzie, pożary, osuwająca się ziemia i katastrofa samolotu prezydenckiego. Adam porzuca pracę wykładowcy literatury symbolicznej i zostaje kasjerem w supermarkecie. Chce tylko spać, uciekając od bolesnej rzeczywistości. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się „Boska komedia” Dantego. I to jej fragmenty nadają sens codzienności…

 

 

 

 

{youtube}YklspLLpVP8{/youtube}

Tytuł oryginału: Onirica
Reżyseria: Lech Majewski
Scenariusz: Lech Majewski
Premiera kinowa: 17 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 95 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *