epicentrum Oto prezentujemy najnowszy przegląd kinowych premier. Wśród nich jeden z ostatnich filmów zmarłego w lutym Philipa Seymoura Hoffmana i kolejna wyprawa do świata smaku i aromatu proponowana nam przez Lasse Hallstroma. Zapraszamy!

Epicentrum

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi.

Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia.

Film Into the Storm widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.

 

{youtube}O1Pvur_oP-g{/youtube}

Tytuł polski: Epicentrum
Tytuł oryginału: Into the Storm
Reżyseria: Steven Quale
Scenariusz: John Swetnam
Premiera kinowa: 8 sierpnia 2014r.
Gatunek: thriller, akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 89 min.

ninjaWojownicze żółwie ninja

Ciemność ogarnia Nowy Jork, a jego mieszkańcy potrzebują bohaterów. I będą ich mieli pod niezwykłą postacią: czterech nieugiętych żółwi ninja.

Shredder i jego banda trzymają w żelaznym uścisku zarówno nowojorską policję jak i polityków, a na ulicach miasta zaczyna rozprzestrzeniać się przestępczość i strach.

Przyszłość wydaje się być bardzo mroczna do chwili, kiedy z kanałów wychodzą na światło dzienne czterej zamaskowani bracia, ofiary nieudanego eksperymentu naukowego. W obliczu diabolicznych planów Shreddera, wojownicze żółwie ninja łączą swoje siły z nieustraszoną reporterką April O’Neil (Megan Fox) i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett) aby ocalić mieszkańców Nowego Jorku.

 

{youtube}Gjf4X_RAXN8{/youtube}

Tytuł polski: Wojownicze żółwie ninja
Tytuł oryginału: Teenage Mutant Ninja Turtles
Reżyseria: Jonathan Liebesman
Scenariusz: Josh Appelbaum, Andre Nemec, Evan Daugherty
Premiera kinowa: 8 sierpnia 2014r.
Gatunek: komedia, akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 87 min.

druzynaDrużyna

Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce.

Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia.

Co przyniesie ten sezon? Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak w dzieciństwie reagował na porażki? Co na bezludnej wyspie zrobiłby Krzysztof Ignaczak? Jak wolny czas spędza Marcin Możdżonek? Co po zakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Jakich cech u innych ludzi szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć DRUŻYNĘ?

{youtube}2VEsqI6LcLY{/youtube}

Tytuł oryginału: Drużyna
Reżyseria: Michał Bielawski
Scenariusz: Michał Bielawski
Premiera kinowa: 8 sierpnia 2014r.
Gatunek: dokumentalny, sportowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 80 min.

poszukiwanyBardzo poszukiwany człowiek

Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku.

W prowokacji przygotowanej przez służby, role do odegrania będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel (McAdams) i leciwy bankier (Dafoe), który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach?

 

{youtube}XMSk3CRmTuo{/youtube}

Tytuł polski: Bardzo poszukiwany człowiek
Tytuł oryginału: A Most Wanted Man
Reżyseria: Anton Corbijn
Scenariusz: Andrew Bovell
Premiera kinowa: 8 sierpnia 2014r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Niemcy, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 121 min.

podróżnastoPodróż na sto stóp

Reżyser niezapomnianej „Czekolady” tym razem serwuje potrawę bardziej egzotyczną przyprawioną szczyptą miłości i nutką rywalizacji.

Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. 

Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

{youtube}BGDn-FnUEQI{/youtube}

Tytuł polski: Podróż na sto stóp
Tytuł oryginału: A Hundred-Foot Journey
Reżyseria: Lasse Hallstrom
Scenariusz: Steven Knight
Premiera kinowa: 8 sierpnia 2014r.
Gatunek: dramt
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 122 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *