strażnicySerdecznie zapraszamy na pierwszy sierpniowy przegląd premier!

Strażnicy Galaktyki

Grupa superherosów, których zadaniem jest strzec porządku w kosmosie podbije kina latem 2014 roku. Syn ziemianki i kosmity Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt – obiekt pożądania zagrażającego całemu wszechświatowi Ronana.

Chcąc uniknąć gniewu potężnego przeciwnika, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema nie mającymi nic do stracenia outsiderami: uzbrojonym szopem Rocketem, drzewokształtnym humanoidem Grootem, śmiertelnie niebezpieczną Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem.

Kiedy bohater odkryje prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, będzie musiał zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy by stanęli do ostatniej bitwy, od której zależeć będą losy całej galaktyki.

{youtube}y7vP3y9wQNM{/youtube}

Tytuł polski: Strażnicy Galaktyki
Tytuł oryginału: Guardians of the Galaxy
Reżyseria: James Gunn
Scenariusz: James Gunn, Nicole Perlman
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 122 min.

sekstasmaSekstaśma

Jay (Jason Segel) i Annie (Cameron Diaz) bardzo się kochają, ale dziesięć lat małżeństwa i dwoje dzieci nieco osłabiło ich namiętność.

Aby ją odzyskać zdecydowali się – bo czemu nie? – nagrać wideo, na którym wypróbują wszystkie pozycje z poradnika „RADOŚĆ Z SEKSU” w czasie 3-godzinnego maratonu. Wydawało się to dobrym pomysłem, dopóki nie odkryli, że ten bardzo osobisty filmik stał się ogólnie dostępny.

Dla spanikowanej pary zaczyna się noc przygód – śledzenie tropów, ściganie przyjaciół, zbajerowanie szefa Annie – wszystko, by odzyskać wideo, reputację, zdrowie psychiczne i, co najważniejsze, ocalić ich związek.

 

 

{youtube}ql6BLvfZvTk{/youtube}

Tytuł polski: Sekstaśma
Tytuł oryginału: Sex Tape
Reżyseria: Jake Kasdan
Scenariusz: Kate Angelo, Jason Segel, Nicholas Stoller
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 94 min.

tarzanTarzan. Król dżungli

Zrealizowana z wielkim rozmachem animowana opowieść o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego przez zwierzęta w samym sercu egzotycznej dżungli. Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan.

W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.

{youtube}W3ig5Lr4laQ{/youtube}

Tytuł polski: Tarzan. Król dżungli
Tytuł oryginału: Tarzan
Reżyseria: Reinhard Klooss
Scenariusz: Reinhard Klooss, Jessica Postigo
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 88 min.

niemategozlegoNie ma tego złego

Leo marzy, aby zostać pisarzem. Jednak kolejne próby kończą się niepowodzeniami. W dodatku złośliwy los sprawia, że to jego była żona otrzymuje lukratywną propozycję wydania książki opartej na blogu o znaczącym tytule „Czemu jesteś do bani”. Z kart świeżo wydrukowanego dzieła wszyscy znajomi i nieznajomi dowiadują się o pikantnych szczegółach nieudanego związku Leo.

Załamany mężczyzna nie oczekuje od życia już niczego dobrego. Wtedy poznaje Colette – kobietę swoich marzeń. Niestety, problem w tym, że wybranka jego serca właśnie wychodzi za mąż… za innego.

 

 

{youtube}OU2czsSmFeM{/youtube}

Tytuł polski: Nie ma tego złego
Tytuł oryginału: The Right Kind Wrong
Reżyseria: Jeremiah S. Chechik
Scenariusz: Megan Martin
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Kanada
Czas trwania: 97 min.

bank ladyBank Lady

Oparta na faktach historia pierwszej kobiety w Niemczech, która odważyła się zorganizować napad na bank. I to na nie jeden, a na kilka banków.

Bohaterką filmu jest 30-letnia Gisela Werler, pracownica małej wytwórni tapet. Dziewczyna wciąż mieszka z rodzicami i wiedzie dość nudne życie reprezentantki klasy średniej, jak wiele kobiet w Niemczech Zachodnich lat 60. XX w. Gisela pragnie wyrwać się z monotonii codzienności i snuje plany wyjazdu na ekskluzywny urlop na Capri.

Gdy poznaje czarującego Hermanna, taksówkarza napadającego na banki, pojawia się szansa na spełnienie podróżniczych marzeń Giseli. Tak zaczyna się historia osławionego duetu, szalonej i nieprzewidywalnej pary, Bonnie i Clyde’a z przedmieść Hamburga.

 

{youtube}zL1UGfhk0pQ{/youtube}

Tytuł polski: Bank Lady
Tytuł oryginału: Banklady
Reżyseria: Christian Alvart
Scenariusz: Kai Hafemeister, Christoph Silber
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: biograficzny, akcja
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 118 min.

ai weiweiPodejrzany: Ai Weiwei

Chiński artysta, architekt i kurator Ai Weiwei to znaczący głos chińskiej opozycji, od lat aktywnie krytykujący władze w Chinach i walczący o prawa człowieka.

W kwietniu 2011 roku został aresztowany przez władze chińskie, a następnie przez 81 dni przetrzymywany w nieznanym miejscu i przesłuchiwany w sprawie rzekomego przestępstwa gospodarczego, unikania płacenia podatków, niszczenia dokumentów księgowych, a także bigamii i rozpowszechniania pornografii w internecie.

O uwolnienie artysty, który naraził się komunistycznym przywódcom, nazywając ich gangsterami, wystąpiły rządy Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Po rzekomym przyznaniu się do winy, został w czerwcu 2011 roku zwolniony z więzienia za kaucją, pod warunkiem, że nie będzie wypowiadał się publicznie i nie opuści Pekinu.

{youtube}1x5fxns4rLE{/youtube}

Tytuł polski: Podejrzany: Ai Weiwei
Tytuł oryginału: Ai Weiwei: The Fake Case
Reżyseria: Andreas Johnsen
Scenariusz: Andreas Johnsen
Premiera kinowa: 1 sierpnia 2014r.
Gatunek: dokumentalny
Kraj produkcji: Chiny, Dania, Wielka Brytania
Czas trwania: 89 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *