boyhood Serdecznie zapraszamy na ostatnie premiery sierpnia!

Boyhood

Film realizowany ponad dekadę, między 2002 a 2013 rokiem. Co roku ekipa filmowa się zbierała i dokręcała kolejną część opowieści. To wspaniała opowieść o dorastaniu.

Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości. Jest niepewny jak jego życie potoczy się dalej. Upływający czas słyszymy w zmieniającej się muzyce, modzie.

Reżyser w żaden sposób nie ocenia swoich bohaterów, tylko obserwuje jak dorastają. Niezwykłe, wzruszające, mądre kino.

 

 

 

{youtube}0jtP7XqVn3M{/youtube}

Tytuł polski: Boyhood
Tytuł oryginału: Boyhood
Reżyseria: Richard Linklater
Scenariusz: Richard Linklater
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 163 min.

hotelHotel

Perfekcyjna w każdym calu – to określenie idealnie pasuje do Eriki. Jest piękna, odnosi sukcesy w pracy, ma wokół siebie mnóstwo przyjaciół, wspaniałego partnera i spodziewa się dziecka. Jest doskonale przygotowana na jego narodziny: zaplanowała poród co do minuty, a także szczęśliwe macierzyństwo.

Los jednak chciał inaczej: po przedwczesnym porodzie przychodzi na świat chore dziecko, a Erikę dopada wyjątkowo ciężka depresja poporodowa. Kobieta szuka pomocy na terapii grupowej. Słuchając o traumach innych ludzi, Erika powoli wraca do życia. Inspiruje ją psychologiczna zasada: życie jest jak hotel – jeśli ci się w nim coś nie podoba, po prostu zmień pokój.

Kobieta wciela ją w życie bardzo dosłownie – razem z piątką pacjentów podróżuje po niewielkich hotelach. W każdym kolejnym pokoju Erika i jej towarzysze tworzą swoją osobowość od nowa, dzięki czemu mogą wspólnie przepracować swoje traumy. 

 

{youtube}K1OgQ45fWGU{/youtube}

Tytuł polski: Hotel
Tytuł oryginału: Hotell
Reżyseria: Lisa Langseth
Scenariusz: Lisa Langseth
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Dania, Szwecja
Czas trwania: 97 min.

rioiloveyouRio, I love you

Po sukcesach filmów „Zakochany Paryż” i „Zakochany Nowy Jork”, czas na „Rio, I Love You”. Najbardziej roztańczone miasto świata, znane ze swojej zmysłowości i piękna, w dziesięciu historiach miłosnych.

„Rio, I Love You” to filmowy kalejdoskop związków — tych ulotnych i tych na całe życie, przechodzących kryzys, słodko-gorzkich, pełnych czułości i namiętności oraz takich, które mogą zdarzyć się tylko w Rio de Janeiro.

Zé, tworząc rzeźbę z piasku na plaży Copacabana, usłyszy w miejskim gwarze kobietę, która stanie się jego muzą. Texas — jednoręki bokser stoczy pojedynek o zdrowie swojej ukochanej Marii, bezdomny pięciolatek Jaõ mieszkający na jednym z miejscowych dworców doczeka się w końcu telefonu od Jezusa. Namiętny pocałunek kelnera obudzi w nocy gorącą sambę, a w malowniczej scenerii wyspy Paqueta rozegra się poruszająca scena rozstania.

 

{youtube}sKTfe7U678c{/youtube}

Tytuł polski: Rio, I love you
Tytuł oryginału: Rio, eu te amo
Reżyseria: Guillermo Arriaga, Fernando Meirelles, José Padilha, Stephan Elliott, Sang-soo Im, Nadine Labaki, Carlos Saldanha, Paolo Sorrentino, John Turturro, Andrucha Waddington
Scenariusz: Sang-soo Im, Nadine Labaki, Carlos Saldanha, John Turturro, Andrucha Waddington
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: komedia, romans
Kraj produkcji: Brazylia
Czas trwania: —

wjegoW jego oczach

Leonardo jest niewidomym nastolatkiem, który chciałby uniezależnić się od swojej nadopiekuńczej mamy. Planuje wyjechać na semestr do zagranicznej szkoły, co nie do końca podoba się jego przyjaciółce Giovanie. Kiedy w klasie pojawia się nowy uczeń Gabriel, Leonardo doświadcza uczucia, które każe mu przemyśleć jeszcze raz plany związane z wyjazdem.

„W jego oczach” to film, który skupia się na rodzącej się seksualności niewidomego chłopca. Dorastanie jest takim okresem w życiu, kiedy odkrywamy na nowo siebie, a seksualność jest zazwyczaj powiązana ze zmysłem wzroku. Zarówno ślepota jak i homoseksualność stanowią w dalszym ciągu tabu i są źródłem uprzedzeń w społeczeństwie. Oznacza to, że bohater musi przezwyciężyć uprzedzenia albo udowodnić społeczeństwu, przyjaciołom i rodzinie, że bycie gejem jest „normalne” (Daniel Ribeiro, reżyser filmu).

 

{youtube}wj0npcqQcWQ{/youtube}

Tytuł polski: W jego oczach
Tytuł oryginału: Hoje eu quero voltar sozinho
Reżyseria: Daniel Ribeiro
Scenariusz: Daniel Ribeiro
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: romans
Kraj produkcji: Brazylia
Czas trwania: 95 min.

barbieBarbie i tajemnicze drzwi

Barbie wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam, Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zepsuty władca usiłuje ogołocić ich świat z magii. Ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczną moc, a jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki jej pomocy w ich krainie może ponownie zapanować magia.

Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia.

 

 

 

{youtube}zfK605SvS9E{/youtube}

Tytuł polski: Barbie i tajemnicze drzwi
Tytuł oryginału: Barbie and the Secret Door
Reżyseria: Karen Lloyd
Scenariusz: Brian Holefeld
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: animacja, dla dzieci
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: —

zrywasieZrywa się wiatr

Historia chłopca, który urzeczywistnił swoje sny. Zainspirowany konstrukcjami włoskiego inżyniera lotnictwa GIanni Caproniego Jiro od najmłodszych lat śni o lataniu i podniebnych przygodach. Ponieważ wrodzona wada wzroku nie pozwala mu na karierę pilota, staje się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych konstruktorów samolotów w całej Azji.

Niezwykła animacja Hayao Miyazakiego to opowieść o miłości i pasji, a zarazem piękna pochwała pacyfizmu pozwalająca zrozumieć młodym widzom jak wiele zła czai się w słowie „wojna”. Japoński kandydat do Oscara 2014 dla najlepszego filmu animowanego.

 

 

 

{youtube}ZR6fH6mI40I{/youtube}

Tytuł polski: Zrywa się wiatr
Tytuł oryginału: Kaze tachinu
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Premiera kinowa: 29 sierpnia 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat, anime
Kraj produkcji: Japonia
Czas trwania: 126 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *