gwiazd Zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Gwiazd naszych wina

Film oparto na bestsellerze „Gwiazd naszych wina” Johna Greena. Hazel Grace Lancaster ma 16 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Kiedy poznaje Gusa Watersa szybko się w sobie zakochują. Łączą ich podobne doświadczenia, choroba, a także miłość do książek.

Ulubiona powieść dziewczyny to „Cios udręki” Petera van Houtena (Willem Dafoe). Hazel wielokrotnie próbowała nawiązać kontakt z pisarzem, ale niestety nie udało jej się. Wytrwałemu Gusowi udaje się dotrzeć do autora przez jego asystentkę i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel, by umożliwić jej zdobycie odpowiedzi na pytania, dotyczące jej ukochanej książki. 

 

 

{youtube}zQEwLfwCSTg{/youtube}

Tytuł polski: Gwiazd naszych wina
Tytuł oryginału: Tha Fault in Our Stars
Reżyseria: Josh Boone
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Premiera kinowa: 6 czerwca 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 125 min.

naskrajujutraNa skraju jutra

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może im dorównać szybkością, czy okrucieństwem. 

Podpułkownik Bill Cage (Cruise), żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzucony – bez odpowiedniego szkolenia i sprzętu – w sam środek, jak się później okazuje, czegoś więcej niż tylko misji samobójczej.

Cage ginie podczas swojej pierwszej misji,zabijając jednego z obcych samców Alfa. Jednak, dziwnym zbiegiem okoliczności, budzi się do życia rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca.

 

{youtube}WC6oCURqQh0{/youtube}

Tytuł polski: Na skraju jutra
Tytuł oryginału: Edge of Tomorrow
Reżyseria: Doug Liman
Scenariusz: Christopher McQuarrue, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth
Premiera kinowa: 6 czerwca 2014r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 113 min.

mandarynkiMandarynki

Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – Markus (Elmo Nueganen) i jego sąsiad Ivo (Lembit Ulfsak). Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom.

Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Czeczena Ahmeda (Giorgi Nakashidze). Nie zważając na niebezpieczeństwo zabiera go do swojego domu. Grzebiący zmarłych Gruzinów Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina o imieniu Niko (Mikhail Meskhi). Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?

 

{youtube}TmzCSFleuvY{/youtube}

Tytuł polski: Mandarynki
Tytuł oryginału: Mandariinid
Reżyseria: Zaza Urushadze
Scenariusz: Zaza Urushadze
Premiera kinowa: 6 czerwca 2014r.
Gatunek: dramat, wojenny
Kraj produkcji: Gruzja, Estonia
Czas trwania: 90 min.

wilgotneWilgotne miejsca

Helen nie chce pogodzić się z rozwodem rodziców i marzy, żeby znów zamieszkali razem. Łamie jedno tabu za drugim i nie próbuje wcielać się w męskie fantazje, bo z oddaniem realizuje własne. Przy goleniu miejsc intymnych, zacina się i trafia do szpitala. Ma nadzieję, że zmieni to jej życie. Czy odnajdzie prawdziwą miłość?

„Wilgotne miejsca” Davida Wnendta to inteligentna adaptacja nieprzekładalnej na filmowy język prowokacyjnej i skandalizującej powieści Charlotte Roche („Modlitwy waginy”) pod tym samym tytułem, przetłumaczonej na 27 języków, opublikowanej w 28 krajach i uznanej za bestseller 2008 roku.

Utrzymany w stylistyce muzycznego teledysku film przypomina takie kontrowersyjne obrazy jak „Trainspotting”, czy „Biegnij Lola Biegnij” i pokazuje wszystko to, co w ludzkim ciele ukryte, wstydliwe, nieprzyjemne i śmierdzące.

 

{youtube}8b5gWz4MutU{/youtube}

Tytuł polski: Wilgotne miejsca
Tytuł oryginału: Feuchgebiete
Reżyseria: David Wnendt
Scenariusz: Claus Falkenberg, David Wnendt
Premiera kinowa: 6 czerwca 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 109 min.

drivehardDrive Hard

John Cusack w roli groźnego gangstera oraz Thomas Jane jako eks-mistrz Formuły 1 w duecie, który ani na moment nie zdejmuje nogi z gazu!

Czasy, w których Peter Roberts był mistrzem Formuły 1 dawno minęły. Eks-rajdowiec zamienił szampana na puszkę z piwem, a bolid na samochód do nauki jazdy. Wychodząc do pracy, nie spodziewa się, że ten dzień będzie zupełnie inny od poprzednich.

Nowy klient – Simon Keller – okazuje się gangsterem, który zaplanował zuchwały napad na bank i chce wykorzystać rajdowe zdolności Petera. Ten, zmuszony do współpracy, będzie musiał przypomnieć sobie czasy, gdy królował na torach wyścigowych.

 

 

{youtube}5knw74WsGpI{/youtube}

Tytuł polski: Driver Hard
Tytuł oryginału: Drive Hard
Reżyseria: Brian Trenchard-Smith
Scenariusz: Chad Law, Evan Law, Brigitte Jean Allen
Premiera kinowa: 6 czerwca 2014r.
Gatunek: komedia, akcja
Kraj produkcji: Australia, Kanada, USA
Czas trwania: 92 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *