transformers Serdecznie zapraszamy na premiery tygodnia!

Transformers: Wiek zagłady

Akcja filmu TRANSFORMERS: WIEK ZAGŁADY rozpoczyna się po bitwie, która ocaliła świat, pozostawiając miasto w ruinie. Kiedy ludzkość usiłuje stanąć na nogi i ujawnia się pewna grupa usiłująca przejąć kontrolę nad biegiem historii.

Z pomocą ludzi (na czele Cade Yeager /Mark Wahlberg), Optimus Prime (głos – Peter Cullen) i Autoboty powstają, aby zmierzyć się z najbardziej przerażającym jak dotąd wyzwaniem.

W tej niezwykłej przygodzie dobro zmierzy się ze złem i doprowadzi to do przełomowej bitwy, której polem stanie się cały świat.

 

 

 

{youtube}RcgZjVz5YHo{/youtube}

Tytuł polski: Transformers: Wiek zagłady
Tytuł oryginału: Transformers: Age of Extinction
Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz: Ehren Kruger
Premiera kinowa: 27 czerwca 2014r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 165 min.

riwieraRiwiera dla dwojga

Richard Jones to rozwiedziony biznesmen w średnim wieku, który wyczekuje z wielką niecierpliwością pozbawionej lęków i obaw przyszłości spokojnego emeryta. Przychodzi do pracy po raz ostatni w życiu i… ku swemu nieskończonemu przerażeniu odkrywa, że wykup menedżerski jego firmy, którego był stuprocentowo pewien, okazał się być jednym wielkim oszustwem. Firma zbankrutowała, a pensje wszystkich pracowników – łącznie z jego własną – padły ofiarą perfidnej defraudacji.

Wraz ze swoją byłą żoną Kate, Richard wyrusza na poszukiwania tajemniczego biznesmena, Vincenta Krugera, który jest odpowiedzialny za całą sytuację. Nic nie jest jednak takim, jakie się wydaje, więc Richard i Katezostaną wplątani w niebezpieczną grę w kotka i myszkę, która zawiedzie ich w różne miejsca Europy oraz doprowadzi do rozwiązywania skomplikowanych zagadek, brania udziału w szalonych pościgach samochodowych oraz wcielania się w rolę złodziei biżuterii. 

{youtube}8ZVu8GnoLAc{/youtube}

Tytuł polski: Riwiera dla dwojga
Tytuł oryginału: Love Punch
Reżyseria: Joel Hopkins
Scenariusz: Joel Hopkins
Premiera kinowa: 27 czerwca 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania
Czas trwania: 95 min.

rekopisyRękopisy nie płoną

Film świetnie przyjęty w ubiegłym roku w Cannes, gdzie zdobył Nagrodę FIPRESCI. Krytycy nagrodzili go również na festiwalu w Hamburgu. Thriller polityczny, refleksja nad wyniszczeniem Iranu spowodowanym atmosferą ucisku i terroru.

Sześćdziesięcioparoletni pisarz i były więzień polityczny, Kasra, pracował w tajemnicy nad swoim zbyt wiele ujawniającymi wspomnieniami. Władze oczywiście o tym wiedzą – jego telefon jest na podsłuchu, a dom pod stałą obserwacją – i żądają oddania rękopisu. Kasra zgadza się w zamian za pozwolenie wyjazdu z kraju do córki, do Paryża. Jeśli władze nie wywiążą się z umowy grozi publikacją, bo ma ukryte jeszcze dwie kopie. Jednak Kasra nie zdaje sobie sprawy z kim ma do czynienia. Służby specjalne domyślają się gdzie rękopisy są schowane, a dwóch egzekutorów wyrusza z misją zabicia pewnej osoby. To ma wyglądać na samobójstwo.

{youtube}dPRizW8EeYo{/youtube}

Tytuł polski: Rękopisy nie płoną
Tytuł oryginału: Dast-Neveshtehaa Nemisoosand
Reżyseria: Mohammed Rasoulof
Scenariusz: Mohammed Rasoulof
Premiera kinowa: 27 czerwca 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Iran
Czas trwania: 125 min.

stulatekStulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

To porywająca ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w imponującym nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Niezwykły obraz, okrzyknięty przez krytyków z USA nowym „Forrestem Gumpem”, od początku roku bije rekordy frekwencyjne w Europie, a do realizacji jego amerykańskiego remake’u przymierza się już studio Walta Disneya!

Zabawna i podnosząca na duchu historia stulatka, który dochodzi do wniosku, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Allan Karlsson przez 100 lat trzymał świat w niepewności, wpływając na bieg historii, a teraz – po brawurowej ucieczce z domu spokojnej starości – znów jest poza kontrolą.

 

 

{youtube}6d2qCNpWrAA{/youtube}

Tytuł polski: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
Tytuł oryginału: Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
Reżyseria: Felix Herngren
Scenariusz: Felix Herngren, Hans Ingemansson
Premiera kinowa: 27 czerwca 2014r.
Gatunek: przygodowy, czarna komedia
Kraj produkcji: Szwecja
Czas trwania: 114 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *