Letnia literacka uczta z wydawnictwem Oficynka! Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania pakiety aż 5 nietuzinkowych, wartych uwagi powieści!

Zapraszamy Was do udziału w naszej zabawie! Do wygrania 3 pakiety po 5 powieści wydanych przez Wydawnictwo Oficynka. Każda z nich jest inna, oryginalna i warta uwagi. Będziemy je Wam prezentować w tym tygodniu!

Zasady konkursu:

1. Codziennie w dniach 26-30 czerwca opublikujemy 1 recenzję którejś z książek do wygrania. W treści każdej z tych recenzji, zawsze w 3 akapicie, znajdziecie jedno pogrubione i wyróżnione na pomarańczowo słowo (link w nim zawarty będzie zresztą prowadził do niniejszego konkursu, nie sposób więc będzie się pomylić).

2. Zadaniem konkursowym będzie ułożenie zawierającego wszystkie tych 5 słów (w dowolnej odmianie!) dowolnego 1 zdania (może być proste lub złożone), które mogłoby być pierwszym w wypełnionej tajemniczą atmosferą powieści…

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Oficynka-letni konkurs.
3. Na odpowiedzi czekamy do 13 lipca (niedziela) 2014 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 14 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.

teufel-konkurs

O nagrodach:

teufel 2Teufel

… Ciało należało do młodej kobiety.
 
Sierpień 1939 roku w Gdańsku. Na molo w Glettkau zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Zagadkę jej zabójstwa próbuje rozwikłać komisarz Franz Thiedtke, jednak szybko zostaje odsunięty od śledztwa. Czy porzuci swoją ostatnią sprawę? Czy kobieta na molo będzie rzeczywiście tą, której powinien szukać? W tej historii nic nie jest takie, jak się wydaje. Prawda miesza się z fikcją, a rzeczywistość okazuje się zwykłą mistyfikacją…

Izabela Żukowska – autorka kryminałów historycznych, absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Od lat związana z Polskim Radiem, obecnie z Redakcją Muzyczną Programu I. Współpracowała z miesięcznikiem Kino, kwartalnikiem Media i medioznawstwo oraz firmą Agora S.A. Współwłaścicielka Sztuki Pisania – szkoły dla osób chcących doskonalić swój warsztat pisarski.

Tytuł: Teufel
Autorka: Izabela Żukowska
Seria: Komisarz Franz Thiedtke
Wydawca: Oficynka
Format: 121×194
Oprawa: miękka
Premiera: kwiecień 2014
ISBN: 978-83-64307-15-7
Kategoria: kryminał

Donikad netDonikąd

Egocentryczny i wyalienowany Bruno Werner dorasta w świecie, który nazywa papierowym labiryntem. Po śmierci rodziców, myśląc o życiu poważniej, postanawia napisać swoją pierwszą powieść. W tym czasie natrafia na poruszającą książkę niejakiego Daremo Inaia. Poszukiwania autora widmo nie przynoszą efektów. Bruno Werner jednakże z niesłabnącą fascynacją towarzyszy głównemu bohaterowi zagadkowego tekstu w jego wędrówce po retroświecie przyszłości.

Z wątkami narratora i Daremo Inaia przeplata się także pełna sekretów opowieść o Sophie Kavan, współczesnej eremitce, która zanurzona w modlitwie kontemplacyjnej, żyje w centrum Manhattanu. Trzy, splątane ze sobą historie zmierzają do wspólnego finału (czy raczej początku).

Konrad Czerski (1977) – absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filologii Angielskiej na kierunku literatura angielska i Podyplomowego Studium Przekładu (UWr). Uprawniony do nauczania języka angielskiego w kolegiach kształcenia ustawicznego na terenie Wielkiej Brytanii (Trinity College London). Tłumacz przysięgły i tłumacz literatury. Jako autor porusza się w obszarze szeroko rozumianej literatury postmodernistycznej. Donikąd jest jego debiutancką powieścią. Mieszka we Wrocławiu.

Tytuł: Donikąd
Autor: Konrad Czerski
Wydawca: Oficynka
Seria: Szpunt do Antałka
Format: 121×194
Oprawa: miękka
Premiera: luty 2014
ISBN: 978-83-64307-13-3
Kategoria: proza polska

Z-ostatniej-chwili Malgorzata-Sobieszczanskaimages big1978-83-62465-96-5Z ostatniej chwili

Natalia jest dziennikarką, wydawczynią wiadomości w dużej prywatnej stacji telewizyjnej. Pewnego dnia, tuż przed głównym dziennikiem, przychodzi wiadomość o strzelaninie, jaka miała miejsce przed sądem. Zginęło w niej dwoje ludzi, były poseł oraz przechodzień. Kiedy na ekranie widać ciała przykryte folią, a wiatr porusza folią, odkrywając twarz zabitego przechodnia, okazuje się, że to mąż Natalii. W tej jednej chwili jej życie wywraca się do góry nogami, z twórcy informacji zamienia się w jej temat.

Równolegle z prokuratorem, który prowadzi śledztwo, Natalia odkrywa tajemnice, którymi jej mąż się z nią nie dzielił. Po pięciu spędzonych wspólnie latach nie wie, kim on naprawdę był. Jak zaplątał się w strzelaninę pod sądem? Jaki splot okoliczności doprowadził do jego gwałtownej śmierci?

Autorka: Małgorzata Sobieszczańska
Tytuł: Z ostatniej chwili
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: luty 2014
ISBN: 978-83-62465-96-5
Liczba stron: 248
Wymiary: 120 x 195 mm
Okładka: miękka
Kategoria: kryminał

surogat malaSurogat

Pewnego dnia trafiasz do szpitala, a tam słyszysz…

Jest pan chory. Choroba na razie nie powinna panu doskwierać, jednak musi pan wiedzieć, że nie jest to zwykły Katar. Choroba ta jest nieuleczalna i śmiertelna. Pan, panie F. jest umierający, umiera pan i pan umrze. Zostało panu…

Witold Tauman – postać fikcyjna, autor Surogatu oraz Erzacu.

Tytuł: Surogat
Autor: Witold Tauman
seria: Szpunt do Antałka
Format: 121×194
Oprawa: miękka
Premiera: marzec 2014
ISBN: 978-83-64307-06-5
Kategoria: proza polska

ochronka anioa straOchronka Anioła Stróża

Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem…

Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza samotną wędrówkę po pełnym zagadek, niedopowiedzeń i symboli świecie swego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

Tytuł: Ochronka Anioła Stróża
Autor: Paweł Jaszczuk
Seria: Szpunt do Antałka
Wydawca: Oficynka
Format: 124×194
Oprawa: miękka
Premiera: czerwiec 2013
ISBN: 978-83-62465-69-9

O autorze:

Paweł Jaszczuk – twórca cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym Jakubie Sternie, autor powieści Sponsor, Honolulu i Testament, a także zbioru opowiadań Ararat. ,Jest również autorem wielu sztuk scenicznych i słuchowiska. W 2005 roku za kryminał Foresta Umbra otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Powieść Ochronka Anioła Stróża to jego powrót do tekstów, którym nieobce są rozważania o kondycji człowieka, zwłaszcza pisarza, i otwartość na tajemnicę twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *