Wydawnictwo MG rozpieszcza miłośników i miłośniczki klasycznej literatury – już 5 marca, pod naszym patronatem, do księgarń trafi Don Kichot z La Manchy, znakomite dzieło hiszpańskiego satyryka Miguela de Cervatesa. Tym razem w wyjątkowo eleganckim wydaniu – wysmakowana, twarda oprawa przykuwa wzrok.

O książce:

Najwieksze dzieło hiszpańskiego satyryka i poety Miguela de Cervatesa. Don Kichot z La Manchy zwany także Rycerzem Smętnego Oblicza to pięćdziesięcioletni szlachcic, który pod wpływem literatury rycerskiej postanawia zostać błędnym rycerzem.  Wraz ze swym koniem Rosynantem wyrusza w drogę. Towarzyszy mu wierny giermek Sancho Pancha.

Wzorem literackich bohaterów Don Kichot wybiera damę swojego serca, którą nazywa Dulcyneą.

Cervates sam prowadził niezwykle bujne życie, które dostarczyło mu mnóstwo materiału do jego utworów. Pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej. Już w wieku 22 lat musiał uciekać do Rzymu za udział w pojedynku, wkrótce zdecydował się zaciągnąć do wojska, gdzie zasłynął z brawury. Wracając do kraju, został wzięty do niewoli przez berberyjskich korsarzy, którzy sprzedali go bejowi Algieru. Wreszcie rodzinie udało się go wykupić. Cervantes ustatkował się, ożenił z dużo młodszą od siebie dziewczyną i po nieudanych próbach podjęcia pracy, postanowił żyć wyłącznie z literatury. Baśniowo-rycerski świat, jaki stworzył w Don Kichocie z La Manchy stanowi nieustannie pożywkę dla współczesnej literatury i kultury (komiksy, filmy etc.). Przypadki Błędnego Rycerza z La Manchy i jego giermka zamieszkują wciąż naszą wyobraźnię.

Tytuł: Don Kichot z la Manchy
Tytuł oryginalny: El ingenioso hidalgo Don Quixote de la Mancha
Autor: Miguel De Cervantes
Wydawca: MG Wydawnictwo
Okładka: twarda
Liczba stron: 1020
Data premiery: 5 marca 2014
Tłumaczenie: Edward Boye

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *