W piątek 17 stycznia o 22.00 w kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc Smarzowskiego. W repertuarze znalazły się cztery filmy reżysera, który jak nikt inny diagnozuje kondycję moralną rodaków: premierowo Pod Mocnym Aniołem – mocna jak spirytus opowieść o polskim sporcie narodowym, Drogówka, Dom zły oraz Wesele.

ENEMEF i sieć kin Multikino zapraszają na pierwszy w 2014 roku nocny maraton filmowy – przegląd filmów Wojtka Smarzowskiego. To twórca, który jak bodaj żaden współczesny filmowiec potrafi kreślić portret Polaków w ujęciu rodzinnym (Wesele), publiczno-prywatnym (Drogówka) czy historycznym (Dom zły, Róża), umiejętnie piętnując nasze narodowe przywary. Jednak pijaństwo, korupcja czy skłonność do przemocy nie są jedynymi obiektami zainteresowania tego wybitnego reżysera. Niezależnie od tego, czy rzecz dzieje się na wiejskim weselu, w hermetycznym środowisku policjantów czy w szczerym mazurskim polu, po którym dopiero co przechadzały się armie najeźdźców i „wyzwolicieli” – Smarzowski w sposób zupełnie niezwykły potrafi ocalić ludzki rys swoich bohaterów, niespodziewanie odejść od wszechobecnej groteski (albo grozy) w stronę liryzmu.

ENEMEF: Noc Smarzowskiego odbędzie się 17 stycznia 2014 r. jednocześnie w 23 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

enemefs

Repertuar:

Pod Mocnym Aniołem – premierowo
Polska 2013, 110 min
REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz

Drogówka
Polska 2012, 118 min
REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński

Dom zły
Polska 2009, 105 min
REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa

Wesele
Polska 2004, 109 min
Wojciech Smarzowski OBSADA: Marian Dziędziel, Iwona Bielska, Tamara Arciuch, Maciej Stuhr, Paweł Wilczak

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *