Autorka popularnego cyklu powieści fantasy – Trylogii Czarnego Maga już niebawem zawita w naszym kraju.

Już 11 października polscy fani Trudi Canavan będą mogli poraz kolejny spotkać się z autorką. Przybędzie ona do Krakowa na zaproszenie wydawnictwa Galeria Książki. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00  w krakowskim EMPIK-u w centrum handlowym Bonarka na ulicy Kamieńskiego 11.

Trudi Canavan (ur. 23 października 1969) – australijska pisarka i publicystka, laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Jest ilustratorką i projektantką. Pracuje jako szefowa działu graficznego czasopisma poświeconego fantastyce. W Polsce znana jest przede wszystkim z Trylogii Czarnego Maga oraz Trylogii Zdrajcy.

 Trylogia Czarnego Maga – cykl powieści fantasy autorstwa Trudi Canavan. W polskim przekładzie trylogia ukazała się w 2007 roku, kiedy wydana została przez wydawnictwo Galeria Książki część pierwsza pod tytułem Gildia Magów. Rok później ukazała się część druga Nowicjuszka, natomiast w 2008 roku wydana została trzecia i ostatnia część Wielki Mistrz. Ukazały się też prequele i Trudi-Canavan---Gildia-Magow 1318181sequele. Większość wydanych dotąd w Polsce części cyklu przetłumaczyła Agnieszka Fulińska, dwa ostatnie tomy (Łotr i Królowa Zdrajców) przetłumaczyła Izabella Mazurek. Za wydanie cyklu odpowiada wydawnictwo Galeria Książki.

Jest to historia biednej dziewczyny ze slumsów, która pewnego dnia przypadkiem odkrywa że posiada potężną moc magiczną. Przez pewne wydarzenie ze świata nędzy dostaje się do świata czarów, bogactwa i luksusu, gdzie służący spełnią każdą jej zachciankę a moc magiczna zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jednak wkrótce okazuje się, że nowe życie wcale nie jest takie słodkie, gdyż wraz z bogactwem obnażone zostają mroczne intrygi oraz waśnie i uprzedzenia jakie rządzą światem arystokracji. W samym środku całego ciągu zdarzeń znalazła się Sonea, która nie dość, że musi zmagać się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą nauka panowania i władania mocą magiczną, to jeszcze musi stawić czoła intrygom, złośliwym żartom i otwartej wrogości innych nowicjuszy uczących się władania magią oraz poważnemu niebezpieczeństwu, o którym w jej rodzinnym kraju nie wie nikt poza kilkoma osobami i nią samą. (opis za: wikipedia.org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *