Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Bellona ukaże się oryginalna powieść, poruszająca niełatwą problematykę – na II wojnę światową spojrzymy oczami kobiety, która, będąc w ciąży, trafiła do jednego z tajemniczych ośrodków Lebensborn stworzonych na terenie Niemiec do „hodowli nordyckiej rasy nadludzi”…

O książce:

Młoda Francuzka, powiązana z ruchem oporu, zostaje wplątana w skomplikowane relacje z oficerami SS. Mieszkańcy miasteczka widzą w Antoinette zdrajczynię. To jednak dopiero początek jej perypetii – wkrótce okazuje się, że jest w ciąży i musi opuścić rodzinne strony, by doczekać rozwiązania w z jednym z tajemniczych ośrodków Lebensborn na terenie Niemiec. Pobyt w ośrodku nie ma nic wspólnego ze spokojnym oczekiwaniem na przybycie potomka. Antoinette jest świadkiem przedziwnych wydarzeń, poznaje mnóstwo osób, lecz przez cały czas obmyśla plan ucieczki. Dobrze wie, że jeśli zostanie w ośrodku, zarówno ją, jak i jej dziecko czeka niepewny los.

Wartka akcja z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Czytelnik dowiaduje się o tajnej kwaterze Himmlera, gdzie odbywały się spotkania wybranych przez niego „rycerzy”, i poznaje ideę ośrodków Lebensborn, powołanych przez Himmlera w celu stworzenia czystej rasy nordyckiej. Autorka koncentruje uwagę na przedstawieniu realiów drugiej wojny światowej z punktu widzenia ludności cywilnej oraz na codziennym życiu na terenach okupowanych.

Tytuł: Lebensborn
Autor: Jo Ann Bender
Wydawca: Bellona
Data Wydania: 19 września 2013
EAN 9788311128965
Liczba stron: 385
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: powieść historyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *