Przedstawiamy premiery kinowe tego tygodnia!

Jeździec znikąd

„The Lone Ranger” to pełna humoru i akcji opowieść z dzikiego zachodu. „The Lone Ranger” jest ekranizacją popularnego słuchowiska radiowego z lat 30. oraz serialu telewizyjnego z lat 50. opowiadającego o zamaskowanym stróżu sprawiedliwości, który przemierza Dziki Zachód. W filmie Johnny Depp wcieli się w jego wiernego towarzysza, Indianina o imieniu Tonto.

 

 

 

 

{youtube}f3YonRMVIdE{/youtube}

Tytuł polski: Jeździec znikąd
Tytuł oryginału: The Lone Ranger
Reżyseria: Gore Verbinski
Scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: akcja, przygodowy
Kraj produkcji: USA

gorcy towarGorący towar

(ang. The Heat) to amerykańska komedia kryminalna z 2013 roku w reżyserii Paula Feiga (twórcy „Druhen”, kinowego hitu, który zarobił ponad trzysta milionów dolarów). Autorką scenariusza jest Katie Dippold, zaś muzykę skomponował Mike Andrews. Za produkcję odpowiadają Peter Chernin oraz Jenno Topping.

„Gorący towar” w reżyserii Paula Feiga to historia dwóch przedstawicielek organów ścigania, które mimo wielu różnic odkrywają, że całkiem nieźle się dogadują i dobrze im się ze sobą pracuje. Agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) i bostońska policjantka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) są jak ogień i woda, ale gdy łączą siły, by dorwać bossa narkotykowego, dzieje się coś nieoczekiwanego – zostają kumpelkami.

Sarah Ashburn to nowojorska agentka FBI, która liczy na awans. Kiedy ją poznajemy, właśnie jedzie do Bostonu, by zająć się sprawą kilku morderstw. W śledztwie bierze też udział bostońska policjantka Shannon Mullins, której nie podoba się, że na jej teren wkracza FBI, zwłaszcza pod postacią sztywnej agentki Ashburn. Kobiety odnoszą się do siebie z niechęcią, ale szybko odkrywają, że łączy je więcej niż przypuszczały, a współpraca układa się dużo lepiej, niż można było się spodziewać.

W filmie „Gorący towar” w rolach głównych wystąpili: Sandra Bullock jako Agentka Sara Ashburn, Melissa McCarthy – Detektyw Shannon Mullins, Demián Bichir – Hale, Marlon Wayans – Levy, Michael Rapaport – Jason Mullins, Jane Curtin – Pani Mullins, Spoken Reasons – Terrell Rojas, Dan Bakkedahl – Craig.

{youtube}6TEw2kqUplE{/youtube}

Tytuł polski: Gorący towar
Tytuł oryginału: The Heat
Reżyseria: Paul Feig
Scenariusz: Katie Dippold
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: komedia, kryminał
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 107 min

frances haFrances Ha

to amerykański film komediowy z 2012 roku, który zauroczył publiczność festiwali w Sundance i Berlinie. Za reżyserię odpowiada Noah Baumbach zaś za scenariusz Greta Gerwig oraz Noah Baumbach. Produkcją zajęli się Noah Baumbach, Scott Rudin oraz Lila Yacoub.

Greta Gerwig („Zakochani w Rzymie”) w roli Frances Ha – niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, ujmującej neurotyczki. Nominowany do Oscara Noah Baumbach z lekkością twórców francuskiej Nowej Fali wprowadza nas w świat nowojorskich artystów, którzy poszukują swojej drogi.

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

W pozostałych rolach w filmie „Frances Ha” wystąpili: Mickey Sumner jako Sophie, Charlotte d’Amboise – Colleen, Adam Driver – Lev, Michael Esper – Dan, Grace Gummer – Rachel, Patrick Heusinger – Patch, Josh Hamilton – Andy, Maya Kazan – Caroline, Justine Lupe – Nessa, Britta Phillips – Nadia.

{youtube}3zQo4pj2a6c{/youtube}

Tytuł oryginału: Frances Ha
Reżyseria: Noah Baumbach
Scenariusz: Greta Gerwig, Noah Baumbach
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 86 min

perfekcjoalistaPerfekcjonista

(tytuł oryginalny: 11.6) to francuski thriller z 2013 roku w reżyserii Philippe’a Godeau, który napisał scenariusz razem z Agnes de Sacy. Za produkcję odpowiadają Philippe Godeau oraz Baudoin Capet. Obraz powstał na podstawie książki Alice Géraud-Arfi’s pt. „Toni 11,6: Histoire du convoyeur”. Film i książka są oparte na prawdziwej historii najbardziej spektakularnej kradzieży XXI wieku.

Toni Musulin, zanim został milionerem i dumnym posiadaczem czerwonego Ferrari, był zwyczajnym człowiekiem. Praca w firmie ochroniarskiej i znoszenie upokarzającego traktowania ze strony szefów nie zaspokajały jego ambicji. Opracował błyskotliwy plan, który wprowadził w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, Toni zasiadł w opancerzonej furgonetce do konwojowania pieniędzy. W ładowni pojazdu znajdowało się 11,6 miliona euro…

W filmie „Perfekcjonista” w rolach głównych wystąpili: François Cluzet jako Toni Musulin, Bouli Lanners – Arnaud, Corinne Masiero – Marion, Juana Acosta – Natalia, Johan Libéreau – Viktor, Mireille Franchino – Svetlana, Stéphan Wojtowicz – Dyrektor IBRIS, Jean-Claude Lecas – Christophe Lepoivron.

{youtube}wcJL1Rff8xU{/youtube}

Tytuł polski: Perfekcjonista
Tytuł oryginału: 11.6
Reżyseria: Philippe Godeau
Scenariusz: Philippe Godeau, Agnes de Sacy
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 102 min

russendiskoRussendisko

to niemiecka komedia z 2012 roku, utrzymana w rytmie rosyjskiego disco o miłości, przyjaźni, marzeniach i poszukiwaniu szczęścia oraz spełnienia. Reżyserem oraz scenarzystą obrazu jest Oliver Ziegenbalg. Muzykę skomponował Lars Löhn, a za produkcję odpowiadają Stefan Gärtner oraz Christoph Hahnheiser.

Scenariusz filmu powstał na podstawie cyklu bestselerowych opowiadań Wladimira Kaminera wydanych w 2000 roku. Dynamizm filmu podkreślają świetne zdjęcia – barwny kalejdoskop zmieniających się planów i ujęć, nasyconych kolorami. Ich autorem jest Tetsuo Nagata – wielokrotnie nagradzany autor zdjęć m. in. do filmów „Istota”, „Bazyl. Człowiek z kulą w głowie” czy „Niczego nie żałuję. Edith Piaf”.

Zmęczony komunizmem świat budzi się do życia. Jest lato 1990 roku i niedawno upadł berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy – Vladimir, Misza i Andriej przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku, czyli chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego rana. Snując marzenia, palą ogromne ilości papierosów i wypijają mnóstwo piwa.

To ostatnie zajęcie nieoczekiwanie staje się ich pierwszym krokiem do sukcesu. Sprzedają zebrane puszki a uzyskane pieniądze „inwestują” w rozprowadzanie papierosów i alkoholu. Prawdziwy przełom w ich życiu następuje, gdy postanawiają otworzyć klub nocny z rosyjską muzyką disco, który z miejsca staje się ulubioną rozrywką Berlińczyków.

W filmie „Russendisko” w rolach głównych wystąpili: Matthias Schweighöfer jako Wladimir Kaminer, Friedrich Mücke – Mischa, Christian Friedel – Andrej, Peri Baumeister – Olga, Susanne Bormann – Hanna, Imogen Kogge – Pani Kaminer, Rainer Bock – Pan Kaminer, Pheline Roggan – Helena.

{youtube}1T3SKlgxviQ{/youtube}

Tytuł oryginału: Russendisko
Reżyseroa: Oliver Ziegenbalg
Scenariusz:  Oliver Ziegenbalg
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 100 min

 

sztuka znikaniaSztuka znikania

Nieznana historia haitańskiego kapłana vodou, Amona Frémona, który na zaproszenie Jerzego Grotowskiego w 1980 roku odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową. „Sztuka znikania” to nowy film twórców nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”, zwycięzcy Nagrody Magicznej Godziny na festiwalu PLANETE+ DOC w 2009 roku.

Polska była dla Amona dziwnym miejscem. Ludzie zachowywali się inaczej – godzinami stali w kolejkach, jakby chcieli pobyć razem, ale wcale ze sobą nie rozmawiali. Odprawiali dziwne rytuały na wielkich stadionach. Deszcz padał tu głośniej, jak w kraju ogłuchłych ludzi, a zimą z nieba leciała zła, biała woda niegasząca pragnienia. Amon obserwując wydarzenia stanu wojennego przywołuje, podobnie jak Adam Mickiewicz w „Dziadach”, duchy przodków. Odprawia ceremonię vodou, aby uwolnić Polaków od złych mocy. Rozpoczyna się bój, w którym żywi i umarli jednoczą się we wspólnej walce. Duch polskiego romantyzmu łączy się z haitańskim Loa, dokładnie tak, jak 200 lat temu w czasie wielkiej rewolucji na Haiti. „Sztuka znikania” jest spojrzeniem na czasy socjalizmu oczami przybysza z zupełnie innej kultury.

{youtube}SsWPjFSGpvY{/youtube}

Tytuł oryginału: Sztuka znikania
Reżyseria: Bartosz Konopka, Piotr Rosołowski
Scenariusz: Bartosz Konopka, Piotr Rosołowski
Premiera kinowa: 19 lipca 2013
Gatunek: Dokumentalny
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 90 min

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *