Czwarta edycja Warszawskich Targów Książki zadebiutuje w dniach 16-19 maja br. na Stadionie Narodowym. Na liście wystawców widnieje blisko 500 firm z kraju i zagranicy, a w spisie wydarzeń ponad 650 pozycji programowych. Tegoroczne Targi przyciągają uwagę obecnością znanych i lubianych autorów, wysokimi rabatami na książkowe nowości i bestsellery, nowinkami technologicznymi z rynku wydawniczego, niezwykle zróżnicowanym programem wydarzeń towarzyszących oraz zupełnie nowym miejscem. Uroczyste otwarcie Warszawskich Targów Książki i Targów Książki Akademickiej ACADEMIA odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 12.00 na głównej scenie Targów.

Targi

Na tegorocznej liście wystawców Warszawskich Targów Książki znajduje się blisko pół tysiąca firm z 18 krajów: Australii, Bułgarii, Tajwanu, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i z Polski. Po raz pierwszy narodowe stoiska na WTK przygotowały Republika Serbii i Węgry.

Stoiska wydawców, w przeważającej części, zlokalizowane będą na tzw. wewnętrznej promenadzie i w Galerii Stadionu Narodowego. Promenada to szeroka aleja biegnąca wokół trybun Stadionu mniej więcej w połowie ich wysokości – nigdy dotąd zwiedzanie targów książki w Warszawie nie było tak wygodne. W Galerii Stadionu (znajdującej się na poziomie wejścia na Targi od al. Zielenieckiej) mieścić się będzie sektor atrakcji dla dzieci, sektor komiksu i gier planszowych oraz część antykwaryczna Targów. Spotkania i dyskusje literackie odbywać się będą w salach Centrum Konferencyjnego Stadionu Narodowego. Po raz pierwszy w tym roku Warszawskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Wystawcy Targów ACADEMIA (blisko dwadzieścia oficyn akademickich) prezentować będą swoją ofertę w czytelnie oznakowanym sektorze na promenadzie.

Będzie też sekcja agentów literackich pod patronatem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Agenci literaccy, którzy zgłosili swój akces w WTK przyjadą z: Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Rumunii i Norwegii. Salonik agentów znajdować się w Centrum Konferencyjnym Stadionu.

WTK powstały z inicjatywy polskich wydawców i warszawskiej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki. W roli organizatora wykonawczego występuje firma Murator EXPO.

Autorzy i autorki

Dla gości, którzy targi traktują jako okazję do spotkań z ulubionymi autorami, tegoroczne Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym są nie lada okazją. Blisko 500 (!) autorów i autorek czekać będzie na czytelników w stoiskach wystawców, na scenie głównej Targów odgrywającej także rolę Kanapy Literackiej i w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego. Na liście autorów są m.in.: Anders de la Motte (Czarna Owca) – najbardziej ekscytujący i nowatorski autor nowego pokolenia pisarzy kryminalnych w Szwecji, były oficer policji, do niedawna dyrektor ds. bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firm z branży IT. Czytelnicy będą mogli też spotkać autorów z Hiszpanii: Jaume Cabré (Wydawnictwo MARGINESY) uznanego za najwybitniejszego pisarza katalońskiego i jednego z najważniejszych pisarzy europejskich oraz Javiera Sierrę (Sonia Draga) pisarza młodego pokolenia, podróżnika poszukującego tajemnic, autora thrillerów i powieści sensacyjnych z wątkiem historycznym. Gościem Targów będzie Sergei Lukyanenko jeden z najbardziej znanych autorów rosyjskich science fiction. Na podstawie książek Lukyanenki powstały znane rosyjskie superprodukcje filmowe Straż nocna oraz Straż dzienna. Na targach zobaczymy także Bernarda Minier (Dom Wydawniczy REBIS), pisarza francuskiego, laureata wielu konkursów na opowiadania, także autora powieści, ponadto – Arnhild Lauveng (Smak Słowa) norweską psycholożkę i autorkę książki Byłam po drugiej stronie lustra. Wygrana walka ze schizofrenią, także Paullinę Simons, autorkę urodzoną w Leningradzie w rodzinie dysydenckiej, która jako dziecko wyemigrowała wraz do Stanów Zjednoczonych.  Powieść Jeździec miedziany, a następnie jej kontynuacja: Tatiana i Aleksander i Ogród Letni, przyniosły Simons światowy sukces. Na Targach gościć będzie też Kelly McKain (Akapit-Press) znana autorka książek dla młodszych czytelników. W Polsce zasłynęła humorystyczną serią dla nastolatek To ja, Lucy.

Oczywiście WTK odwiedzi wielu autorów z Polski – wybitnych literatów i znanych osób, wśród których są: Julia Hartwig, Józef Hen, Hanna Krall, Joanna Kulmowa, prof. Leszek Balcerowicz, Anna Czerwińska-Rydel, Adam Nergal Darski, Dorota Gellner, Joanna Chmielewska, Henryk J. Chmielewski (Papcio Chmiel), Grzegorz Kasdepke, Roman Kłosowski, Karolina Korwin Piotrowska, dr Andrzej Kruszewicz, Jolanta Kwaśniewska, Juliusz Machulski, prof. Zbigniew Mikołejko, Beata Pawlikowska, Michał Ogórek, prof. Wiktor Osiatyński, Tomasz Sekielski, ks. Kazimierz Sowa, Małgorzata Strzałkowska, Mariusz Szczygieł, Agnieszka Wolny-Hamkało, Andrzej Ziemiański. W sobotę na Targach w ramach Dnia Reportażu można będzie spotkać czterech tegorocznych finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, będą to Brytyjczyk Ed Vulliamy i aż troje Polaków: Wojciech Jagielski, Lidia Ostałowska oraz Mariusz Zawadzki.

targi5
Nominacje. Nagrody. Konkursy. Wystawy…

Na „konkursową” część programu WTK składa się ponad dwadzieścia przedsięwzięć, a wśród nich m.in.: nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej NIKE, Nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, Międzynarodowa Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagroda Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie, Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, Nagroda Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz promocji czytelnictwa”, Nagroda Magellana za najlepszą książkę turystyczną i Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Ponadto odbędą się rozstrzygnięcia 53 edycji Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku PTWK, Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych „Wydawcy wybierają Drukarnie”, 4. edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” czy Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bazgroł”. Po raz pierwszy podczas WTK odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Redakcji ŻAGLE im. Leonida Teligi. Na Targach można będzie ponadto obejrzeć aż 15 wystaw między innymi portrety graficzne pisarzy warszawskich, dwie wystawy poświęcone sylwetce Ryszarda Kapuścińskiego, wystawę poświęconą Sorenowi Kierkegaardowi z okazji 200-lecia urodzin, wystawy ilustracji dziecięcej oraz pokonkursową wystawę koncepcji architektoniczno-budowlanej gminnej biblioteki publicznej ogłoszonej przez SARP i Instytut Książki.

Forum Nowych Technologii

Już w czwartek odbędą się warsztaty dla wydawców z zakresu przygotowania książek elektronicznych opracowane przez firmę Inpingo. Specjaliści z branży wydawniczej i wszyscy zainteresowani nowymi technologiami będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. Nexto.pl pomoże uporządkować wiedzę o rynku e-booków, podpowie jak prowadzić skuteczny marketing oraz pokaże na czym czytać i czym są aplikacje do czytania. Infor IT zaprosi wydawców na prezentację platformy wydawniczej Embuk, umożliwiającej przygotowanie, publikację i dystrybucję wydań elektronicznych. Pokaże jak w prosty sposób zaistnieć ze swoją ofertą wydawniczą w telefonach, komputerach i tabletach. Z kolei w jaki sposób zachęcić czytelników do korzystania z legalnych źródeł pozyskiwania książek – dowiemy się z prezentacji firmy Legimi. O nowych technologiach będzie można też posłuchać na prezentacjach firm PeopleRead.me oraz Young Digital Planet.

Dla miłośników i miłośniczek książki cyfrowej mamy niespodziankę. Każdy uczestnik Targów będzie mógł na podstawie kodu dołączonego do biletu pobrać z zasobów Nexto.pl powieść Gwiezdny pył Neila Gaimana oraz Kamienna ćma Pawła Matuszka, przygotowane przez obchodzące w tym roku jubileusz 20-lecia Wydawnictwo MAG.

targi1
Spotkania. Dyskusje. Debaty…

W czwartek Frankfurckie Targi Książki (Frankfurt Academy) we współpracy z Polską Izbą Książki zaproszą na spotkanie Rynek książki w dobie transformacji – wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec. W spotkaniu udział wezmą m.in.: Peter Kraus vom Cleff, prezes zarządzający wydawnictwa Rowohlt Verlage, Hamburg i Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki.

Na czwartkową prezentację poświęconą wykorzystaniu książek dla dzieci w edukacji artystycznej pt. „Zróbmy sobie arcydziełko, czyli edukacja artystyczna inaczej. Konferencja dla nauczycieli szkolnych, przedszkolnych i bibliotekarzy” zaprasza Wydawnictwo Dwie Siostry.

W piątek i sobotę odbędą się całodniowe spotkania wydawców z dziedziny humanistyki, przygotowane przez Międzynarodowe Biuro Wydawców Francuskich oraz Instytut Francuski w Polsce przy udziale instytucji polskich (Instytut Książki, Polska Izba Książki, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Biblioteka Analiz i Magazyn Literacki KSIĄŻKI). Celem spotkań jest przedstawienie nowych tendencji i istotnych zagadnień na rynku książki w dziedzinie humanistyki (między innymi cyfryzacja); przedstawienie nowych autorów i tendencji w humanistyce we Francji i Polsce; usprawnienie wymiany praw pomiędzy wydawcami francuskimi i polskimi. Zawracamy także uwagę na piątkowe seminarium z Andrzejem Pągowskim o estetyce wydawanych książek. Spotkanie adresowane do wydawców pozwoli skonfrontować myślenie o książce w kategoriach ekonomicznych z poczuciem piękna.

Na piątkową debatę „Stan czytelnictwa w Polsce. Wspólna sprawa” zapraszają Polska Izba Książki wraz z Biblioteką Narodową, a na spotkanie w sprawie grantów na tłumaczenia literackie zaprasza Instytut Adama Mickiewicza i Punkt Kontaktowy Programu Kultura.

Piątek Dniem Książki Akademickiej i Naukowej na Stadionie

Piątek będzie dniem poświęconym książce akademickiej i naukowej. Tego dnia podczas uroczystego spotkania wydawców akademickich nastąpi wręczenie nagród: w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym, Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną, Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki oraz Nagrody TECHNICUS w Konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT na najlepszą książkę z zakresu techniki.

Odbędzie się też wiele spotkań dla środowisk akademickich, w tym m.in. piątkowa prezentacja programu embuk EDU, dla wydawców tego sektora oraz potencjalnych partnerów i propagatorów nauki. Program embuk EDU ma na celu zaangażować wydawców oraz partnerów (m.in. instytucje kulturalne oraz najlepsze polskie i światowe marki) do zbudowania, przy pomocy technologii embuk, serii elektronicznych księgarń oraz bibliotek z publikacjami naukowymi, a tym samym przyczynić się do zwiększenia dostępności tych publikacji w środowisku akademickim i pozaakademickim.

targi3
Sobota Dniem Reportażu na WTK

Reportaż w Polsce ma długą tradycję i wybitnych przedstawicieli – Ksawery Pruszyński, Melchior Wańkowicz, Ryszard Kapuściński, Hanna Krall. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego wskazująca najciekawsze książki reporterskie, jest bardzo ważnym sygnałem dla autorów, księgarzy, czytelników i wydawców. Sobota jest już tradycyjnie dniem spotkań autorskich z finalistami (autorami i tłumaczami) Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Spotkania odbywać się będą nieprzerwanie od 10.00 do 19.00 w sobotę 18 maja, w sali Amsterdam. Podczas pierwszego spotkania „RPA. Co dalej z tą wolnością?” z Wojciechem Jagielskim, autorem Wypalania traw zostaną wręczone nagrody zwycięzcom Konkursu Edukacyjnego dla młodzieży pt. Mój busz po polsku. W dalszej kolejności czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z: Lidią Ostałowską, autorką zbioru reportaży „Bolało jeszcze bardziej”, Edem Vulliamy, autorem Ameksyki…, Mariuszem Zawadzkim, autorem książki Nowy wspaniały Irak.

Festiwal Komiksowa Warszawa na WTK już po raz trzeci

Festiwal Komiksowa Warszawa to jedyny festiwal w stolicy, pozwalający poznać przebogaty świat narracji obrazkowej. Podczas festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski i z zagranicy, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach. W strefie autografów można będzie otrzymać graficzny upominek od kilkudziesięciu autorów najbardziej poszukiwanych komiksów dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Organizatorem festiwalu jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, wspierane przez Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

Lubię czytać! czyli Warszawskie Targi Książki dla dzieci i młodzieży

Program wydarzeń dla dzieci i młodzieży na tegorocznych Targach odbywa się pod hasłem „Lubię czytać!”. W tym roku poświęcamy je przede wszystkim trzem tematom: twórczości Juliana Tuwima (Rok Tuwimowski), Powstaniu Styczniowemu (150 rocznica) oraz literackim adaptacjom filmowym. W ich przygotowaniu pomogli nam między innymi: Instytut Badań Literackich, Muzeum Niepodległości, Wydawnictwo Bellona, Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz portal Czas Dzieci. Aby zapoznać się z pełną ofertą programową wydarzeń i spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży – zapraszamy na targi-ksiazki.waw.pl!

W czwartek i piątek wiele atrakcyjnych pozycji programowych czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej (pod opieką nauczycieli) – w tym lekcje literatury, adaptacje literackie w filmie, lekcje przedsiębiorczości oraz multimedialne zajęcia lekcyjne z uczniami pierwszej klasy szkoły podstawowej z wykorzystaniem multibooków wydawnictwa Juka oraz tabletów firmy Manta.

W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje dla dzieci z rodzicami i opiekunami. Dzieci do lat 12-tu oraz wszystkie zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne z opiekunami, wchodzą na teren Targów bezpłatnie. Wydarzenia dla dzieci młodszych odbywać się będą na scenie w Galerii Stadionu Narodowego (poziom wejścia na Targi). Wydarzenia dla gimnazjalistów i licealistów – w Centrum Konferencyjnym.

targi4
Przedsiębiorczy czytelnik

To część zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży. Już najmłodsi będą mogli zobaczyć Teatrzyk kukiełkowy oparty na opowiadaniu Marty Szyszko-Essex pt. Mona planuje ciasteczkowy biznes. Kreatywne przygody trojga przedsiębiorczego rodzeństwa zobaczymy dzięki Wydawnictwu Mambuka. Specjaliści ze Szkoły Głównej Handlowej przybliżą praktyczne aspekty przedsiębiorczości gimnazjalistom i licealistom. Młodzi czytelnicy dowiedzą się jak zarządzać projektami, jakie są najlepsze strategie w biznesie, a także kim jest człowiek przedsiębiorczy i jak dążyć do przywództwa w biznesie. Zajęcia poprowadzą dr Rafał Mrówka, dr Piotr Wachowiak, dr Paweł Wyrozębski i Bartosz Majewski. Wreszcie studenci zainteresowani tematyką ekonomiczną mogą wziąć udział w panelu dyskusyjnym – SUKCES W BIZNESIE – sztuka zrozumienia reguł czy ich łamania? z udziałem dr. Leszka Czarneckiego, twórcy grupy finansowej Getin Holding, który jako jedyny Polak został uznany przez Financial Times za wschodzącą gwiazdę europejskiego biznesu, a Wall Street Journal przyznał mu nagrodę jednego z najlepszych menedżerów Europy Środkowej. Panel z udziałem wybitnych autorytetów SGH odbędzie się w piątek.

Rok Tuwima

W związku z ogłoszeniem przez Sejm roku 2013 – rokiem Tuwima organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek poświęconych twórczości tego autora dla uczestników Targów. Specjalnie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej we współpracy z Instytutem Badań Literackich zaplanowanolekcje literatury. Zajęcia literackie przygotował portal Czas Dzieci z Krakowa oraz Stowarzyszenie Kamienica 56 z Łodzi. Dzieci i dorośli będą mogli posłuchać wierszy Juliana Tuwima czytanych przez aktorów Teatru Powszechnego w Warszawie. Uczestników Targów, zainteresowanych twórczością Juliana Tuwima czekają także konkursy z nagrodami.

A ponadto na WTK 2013…

Na tegorocznych Warszawskich Targach Książki odbędzie się ponad 650 wydarzeń – spotkań z autorami, dyskusji literackich, warsztatów, konferencji i pokazów. Sygnalizujemy jedynie niektóre z nich, zachęcając do uważnego zapoznania się programem, który w kilkuletniej historii WTK nie był tak bogaty i różnorodny.

Drugiego dnia Targów, w imieniu Ambasady Republiki Serbii, zapraszamy miłośników poezji na wyjątkowy wieczór literacki z przekładami wierszy wybitnego serbskiego poety Miloša Crnjanskiego. Także w sobotę przed południem scena główna WTK zyska sportowy charakter – zapraszamy na energetyczne spotkanie z najpopularniejszą polską trenerką personalną Ewą Chodakowską, autorką książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską. Ewa Chodakowska zaprezentuje swoją autorską metodę treningową. Goście Targów będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach prowadzonych przez Ewę Chodakowską, skorzystać z jej fachowych wskazówek a następnie spotkać się z nią w stoisku wydawcy. To nie jedyny sportowy akcent na WTK. Na spotkanie z Andrea Anastasi – trenerem reprezentacji Polski w siatkówce, który poprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej i zajął z naszą drużyną drugie miejsce w Pucharze Świata zaprosi Wydawnictwo Sine Qua Non.

logotyp wtkRównież w sobotę Biuro Radcy Handlowego Ambasady Australii – Austrade zaprosi w podróż po Australii z Markiem Niedźwieckim, wybitną postacią Polskiego Radia przy tym miłośnikiem Antypodów: Tam jest to coś, że chce się wracać. Zjawiskowo piękne miejsca – to jedno, a sympatyczni, uśmiechnięci ludzie – to drugie. W planie podroży m.in. opowieść o pięknych zakamarkach Australii oraz relacja zdjęciowa. Tego dnia odbędą się też warsztaty i pokaz filmu Australia dla Dzieci. Węgierski Instytut Kultury zaprosi w sobotę na spotkanie z poetami antologii Akcentu o młodej poezji węgierskiej oraz na spotkanie literackie, z udziałem krytyków i tłumaczek Sándora Máraiego. Ponadto, przedstawiciele Węgierskiego Stowarzyszenia Komiksowego przybliżą węgierski rynek komiksowy wczoraj i dziś.

Więcej informacji o programie WTK 2013 na www.targi-ksiazki.waw.pl

Wymiana książek na Targach

W tym roku na Targach w Warszawie debiutuje akcja „Książka za Książkę” współorganizowana przez Gazetę Wyborczą, PUBLIO (fundator ebooków) i Warszawskie Targi Książki. W zamian za papierowy egzemplarz książki przyniesiony na Targi, przez cały czas trwania imprezy, można będzie otrzymać kupon do bezpłatnego pobrania e-booków. QLTURKA zaprasza do akcji skierowanej do dzieci i rodziców, szkół, przedszkoli, wydawnictw i wszystkich, którzy dostrzegają wartość w dzieleniu się książkami. Na stoisku będzie można zostawić książki, które zostaną przekazane szczególnie tym, którzy nie mają do nich dostępu. A w niedzielę na portal Lubimy Czytać zorganizuje na Targach akcję wymiany książek drukowanych.

W sieci już od 13 maja

Wirtualne Targi Książki są dopełnieniem Warszawskich Targów Książki i trwać będą od 13 do 26 maja br. Organizacja Targów w sieci ułatwia zapoznanie się z ofertą wystawców wszystkim tym, którzy nie uczestniczą w targach tradycyjnych.

Targi będą dostępne pod adresem www.etargi-ksiazki.waw.pl.

2 Nadmorski Plener Czytelniczy

Energetyczne i pogodne sierpniowe spotkanie z książką w Gdyni: od 16 do 18 sierpnia br., w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – przy Skwerze Kościuszki – odbędzie się druga edycja Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym firma Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki czynne będą w dniach i godzinach:

16 maja 2013 (czwartek): 10.00-18.00
17 maja 2013 (piątek): 10.00-19.00
18 maja 2012 (sobota): 10.00-19.00
19 maja 2012 (niedziela): 10.00-17.00

Cennik biletów:

Bilet normalny jednokrotnego wstępu: 10zł
Bilet ulgowy jednokrotnego wstępu: 5zł
Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu: 18zł
Imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby: 20 zł

Zasady wstępu:

Bilet ulgowy – za okazaniem legitymacji:
•    Emeryci i renciści
•    Uczniowie i studenci do 26 roku życia

Bilet rodzinny:
•    dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)

Wstęp wolny:
•    Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
•    Księgarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
•    Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
•    Zorganizowane grupy akademickie, szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
•    Dzieci poniżej 12 roku życia
•    Seniorzy po 70 roku życia
•    Osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
•    Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

Szczegółowe informacje dostępne na stronie organizatorów.

Zdjęcia pochodzą z poprzednich edycji imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *