Ósme przykazanie to piąta część bestsellerowego cyklu kryminałów autorstwa skandynawskiej pisarki Anne Holt. Wydawnictwo Prószyński i S-ka planuje premierę książki na 18 kwietnia.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym tej pozycji.

O książce:

Anne Holt odkrywa przed nami najmroczniejsze oblicze Skandynawii.

Komisarz Hanne Wilhelmsen prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa żony prokuratora okręgowego. Zwłoki kobiety zostały brutalnie okaleczone, głowę odcięto od ciała. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał mąż ofiary. Hanne nie może jednak w to uwierzyć, ale jest osamotniona w swoim przekonaniu o niewinności podejrzanego. Śledztwo komplikują wydarzenia pozornie niemające związku ze sprawą. Pojawia się kolejna ofiara z odciętą głową. W trakcie jednego z najtrudniejszych dochodzeń w swojej karierze Hanne musi się również zmierzyć z ogromnymi problemami w życiu osobistym.

Ta powieść stawia włosy na głowie, a świetnie skonstruowana fabuła jest pełna ekscytujących zwrotów akcji. Po raz kolejny Anne Holt obroniła tytuł norweskiej królowej kryminałów.
Blekinge Läns Tidning

Najlepsza powieść Anne Holt!
VG

Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 1996–1997 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. Dwie serie jej kryminałów cieszą się ogromną popularnością i zostały przetłumaczone na 25 języków. W 2012 r. została laureatką Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru.

Ósme przykazanie to piąta część cyklu z komisarz Hanne Wilhelmsen.

Autorka: Anne Holt
Tytuł: Ósme przykazanie
Wydawca: Prószyński i S-ka
ISBN: 978-83-7839-496-9
Tytuł oryginału: Dod Joker
Data wydania: 18 kwietnia 2013
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 512
Kategoria: sensacja, kryminał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *