noc-oscarowa Tradycyjny przegląd najgłośniejszych filmów mijającego roku, które będą walczyć o najważniejsze wyróżnienie w światowej kinematografii odbędzie się w Multikinie 1 marca, czyli kilka dni po uroczystej gali wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W programie tej nocy znalazły się cztery produkcje, które łącznie otrzymały aż 35 nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej: monumentalny film biograficzny Lincoln, niezwykły dramat przygodowy Życie Pi w 3D, wciągający thriller szpiegowski Operacja Argo oraz poruszająca Miłość.

To cztery zupełnie różne obrazy – to co je łączy, to: doskonała fabuła, świetna reżyseria i przejmujące kreacje aktorskie, które nikogo nie pozostawią obojętnym. To kino przez duże „K”.

Prezentowane tej nocy filmy nie tylko zdobyły uznanie Akademii, ale są jednymi z najważniejszych produkcji minionego roku. To okazja nie tylko aby nadrobić zaległości, ale także aby jeszcze raz zobaczyć jedne z najlepszych produkcji ostatnich miesięcy.

Repertuar:

Lincoln – 12 nominacji do Oscarów
Życie Pi 3D – 11 nominacji do Oscarów
Operacja Argo – 7 nominacji do Oscarów
Miłość – 5 nominacji do Oscarów

ENEMEF Oscarowy odbędzie się 1 marca 2013 r. (piątek) we wszystkich 27 kinach sieci Multikino:

Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

Cennik biletów:

– 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Plan projekcji i kolejność:

kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.

Więcej informacji pod adresem www.enemef.pl

noc-oskarowa-long
Informacje o filmach:

Lincoln (12 nominacji do Oscarów)
Lincoln, USA 2012, 150′
reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Tony Kushner
obsada: Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn, Joseph Gordon-Levitt
muzyka: John Williams

Najnowszy film Stevena Spielberga to monumentalne, zrealizowane z wielkim rozmachem dzieło, które zachwyca scenografią i kostiumami, a także doskonałym odwzorowaniem Ameryki lat 60. XIX wieku.

Rok 1865, od czterech lat w Ameryce trwa krwawa wojna domowa. Setki tysiące ludzi straciło życie. Prezydent Unii Abraham Lincoln chce wykorzystać pozostały do końca wojny czas na przegłosowanie projektu trzynastej poprawki do konstytucji, mającej całkowicie zlikwidować niewolnictwo. Prezydent rozpoczyna polityczną grę, w której stawką jest przyszłość milionów ludzi.

„Lincoln” to przede wszystkim trzy doskonałe kreacje aktorskie: fenomenalnego w roli głównej Daniela Day-Lewisa, a także Sally Field i Tommy’ego Lee Jonesa.

Życie Pi 3D (11 nominacji do Oscarów)
Life of Pi 3D, Chiny, USA 2012, 127′
reżyseria: Ang Lee
scenariusz: David Magee
obsada: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain
muzyka: Mychael Danna

Ang Lee wykorzystuje technikę 3D z wyczuciem godnym poety dzięki czemu stworzył olśniewająco piękny, tryskający kolorami film. To film, który nie tylko wspaniale się ogląda, ale który dostarcza niesamowitych przeżyć.

„Życie Pi” to ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel mieszka wraz z rodziną w Indiach. Jego rodzina postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej łodzi na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego. Chłopak rozpoczyna walkę o przetrwanie.

Produkcja Anga Lee to prawdopodobnie jeden z najpiękniej zrealizowanych filmów, jakie kiedykolwiek powstały.

Operacja Argo (7 nominacji do Oscarów)
Argo, USA 2012, 120′
reżyseria: Ben Affleck
scenariusz: Chris Terrio
obsada: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman
muzyka: Alexandre Desplat

Oparta na faktach „Operacja Argo” to dramat polityczny, komedia charakterów i thriller szpiegowski w jednym. Fascynujący, intensywny i bardzo wciągający film, który opowiada o trudnych kwestiach politycznych, a przy tym jest także doskonałą rozrywką.

4 listopada 1979 roku, irańska rewolucja osiąga punkt krytyczny, bojownicy szturmują ambasadę USA w Teheranie, biorąc 52 Amerykanów jako zakładników. Jednak sześciu z nich udaje się uciec i znaleźć schronienie w domu ambasadora Kanady. Ich odnalezienie i zabicie jest tylko kwestią czasu, wiedząc to agent CIA, Tony Mendez wpada na ryzykowny plan wydostania ich z kraju.

Ben Affleck dołącza do takich aktorów jak: George Clooney i Clint Eastwood, którzy odnieśli sukces, stając po drugiej stronie kamery.

Miłość (5 nominacji do Oscarów)
Amour, Australia, Francja, Niemcy 2012, 127′
reżyseria i scenariusz: Michael Haneke
obsada: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

Film Michaela Hanekego, reżysera „Pianistki” i „Białej wstążki”, to jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych w historii kina. „Miłość” to przejmująco zagrany, niesłychanie poruszający i prawdziwie uniwersalny film, który zadaje wiele istotnych pytań o kondycję współczesnego człowieka.

Alexandre i Anne to małżeństwo muzyków z kilkudziesięcioletnim stażem. Choroba Anne stanie się największym testem dla ich miłości. Ich wypielęgnowane przez lata ścieżki codzienności zostaną zaburzone.

Emmanuelle Riva jest najstarszą aktorką, która kiedykolwiek otrzymała nominację w kategorii aktorka pierwszoplanowa.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *