Dziś do wygrania wyjątkowa książka – smakowita fantastyka na naprawdę wysokim poziomie, jedna z najoryginalniejszych powieści 2010 roku, nagrodzona prestiżową Arthur C. Clerke Award za rok 2011, czyli Zoo City autorstwa Lauren Beukes.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Fragment książki przeczytasz TUTAJ.

Do wygrania mamy po jednym egzemplarzu książki dla pięciu osób, które trafnie i przekonująco odpowiedzą na 3 pytania konkursowe:

1. Jaki jest oryginalny tytuł powieściowego (z gatunku fantastyki) debiutu Lauren Beukes?
2. W jakim kraju rozgrywa się akcja książki „Zoo City”?
3. Jak sądzisz, dlaczego powieści urban fantasy są tak popularne?

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Zoo City- konkurs,
3. Na odpowiedzi czekamy do 14 września (piątek) 2012 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 30 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Darmowa wysyłka nagród dotyczy terenów Polski.

ZAPRASZAMY!

O książce:

rebis-logoZinzi December dźwiga Leniwca na własnych plecach, żyje z talentu do znajdowania zaginionych rzeczy i ma paskudny dryg do oszustw internetowych. Pewnego dnia ktoś bestialsko morduje jej klientkę, a Zinzi musi się podjąć zadania, na które nie ma najmniejszej ochoty.

Zlecenie od legendarnego producenta muzycznego może się okazać biletem wyjścia z Zoo City, najgorszej dzielnicy Johannesburga, pełnej slumsów zamieszkanych przez prostytutki, morderców i pospolitych przestępców, z których każdy, tak jak Zinzi, nosi emanację swego grzechu w postaci jakiegoś zwierzęcia i żyje w cieniu piekielnej Cofki. Ale nie jest tak łatwo uwolnić się od własnej przeszłości ani nie dać się uwikłać w cudze, mroczne sekrety – Zinzi musi przemierzyć drogę najeżoną zbrodnią, magią i stawić czoło temu, co do niej wraca z Poprzedniego Życia.

Zoo City to doskonała powieść urban fantasy, z elementami thrillera s-f i magii, ballada na cześć fantastycznego Johannesburga. Jej fabuła, rozgrywająca się wśród wieżowców, dawnych kopalń złota, gwiazd muzycznego showbiznesu i egzotycznych zwierząt, przywodzi na myśl najlepsze przykłady powieści noir i budzi respekt wobec potężnych czynów afrykańskich sangomów.

Lauren Beukes jest bardzo, BARDZO DOBRA!!!
– William Gibson

Lauren Beukes pracuje jako dziennikarka ( jej artykuły publikowały m.in. The Hollywood Reporter, Marie Claire, Elle, Cosmopolitan) i scenarzystka telewizyjna w największym studiu animacji w RPA. Opublikowała opowiadania w kilkunastu antologiach, jest scenarzystka kilkunastu komiksów. Zoo City jest jej drugą powieścią. Obecnie pracuje nad powieścią The Shining Girls.

Zoo City zdobyło w  2011 roku Arthur C. Clarke Award i w 2010 Kitschies Red Tentacle za najlepszą powieść. Zoo City było finalistą 2010 BSFA Award za najlepszą powieść,  nagrody 2011 World Fantasy za najlepszą powieść, 2010-2011 University of Johannesburg Creative Writing Prize, the M-Net Literary Awards, the Nielsen’s Booksellers’ Choice Award 2011, i na długiej liście kandydatów do South Africa’s Sunday Times Fiction Prize 2011 i 2012 IMPAC Dublin Literary Award. Powieść była także w finale Grand Prix de l’Imaginaire we Francji za najlepszą  powieść zagraniczną, najlepsze tłumaczenie i najlepszą okładkę. Opcje filmowe zostały zakupione przez południowoafrykańską producentkę Helenę Spring.

Pełne energii i wyobraźni połączenie sf, fantasy i powieści noir. Beukes stworzyła przekonujący, choć często niepokojący świat (…) Zoo City to bezwzględnie lektura obowiązkowa dla czytelników chcących poznać niezbadane pogranicza gatunku.
SFX Magazine, 5 * i książka polecana

Inteligentne i mądre urban fantasy skrojone na miarę XXI wieku: bezwstydnie południowoafrykańskie, ale zarazem całkowicie wielkomiejskie, dziko rozrywkowe, a jednocześnie bogato zniuansowane. Potwierdza opinie o Beukes jako jednym z obdarzonych największa wyobraźnią nowych głosów południowoafrykańskiej literatury.
– Women24

Kobieta i jej nieziemskie zwierzę przemierzają podłe ulice miasta. Ręczę, że z chęcią zabierzesz się wraz z nimi. Lauren Beukes to połączenie Jeffa Noona z Raymondem Chandlerem.
– Paul Cornell

Autorka: Lauren Beukes
Tytuł: Zoo City
Wydawca: REBIS
Przełożyła: Katarzyna Karłowska
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 7 sierpnia 2012
ISBN: 978-83-7510-804-0
Gatunek: fantastyka, s-f

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *