Oto filmowe premiery tygodnia!

Pamięć absolutna (od 31 sierpnia)

Megaprodukcja Lena Wisemana, współtwórcy takich hitów, jak Godzilla, Dzień niepodległości i Faceci w czerni zrealizowany na podstawie opowiadania Philipa Dicka.

A zatem witajcie w Rekall, firmie, która przemieni wasze marzenia w prawdziwe wspomnienia. Dla pracownika fabryki Douglasa Quaida (Colin Farrell) taka mentalna przygoda wydaje się być miłą odskocznią od frustrującej codzienności. Co prawda nie ma zbytnich powodów do narzekań – ma piękną żonę (Kate Beckinsale), którą kocha, ale możliwość wdrukowania sobie wspomnień o życiu w roli super agenta wydaje mu się wyjątkowo kusząca. Niestety, terapia, której ma się poddać przybiera kompletnie inny obrót i zamiast życia w glorii wspomnień super szpiega Quaid staje się ściganym numer jeden. Ucieka przed policją, na czele której stoi Cohaagen (Bryan Cranston), a do tego jedyną osobą, której może zaufać jest rebeliantka i członkini podziemnego ruchu oporu (Jessica Biel), któremu przewodzi Kuato (Bill Nighy). W tej splątanej rzeczywistości zacierają się granice pomiędzy prawdziwym i wymyślonym światem, a przyszłość ludzkości wydaje się być całkowicie niepewna. Wraz z rozwojem akcji Quaid odkrywa swoją prawdziwą tożsamość, prawdziwą miłość i prawdziwe przeznaczenie.

{youtube}0BLrTmUMhZU{/youtube}

Tytuł polski: Pamięć absolutna
Tytuł oryginału: Total Recall
Reżyseria: Len Wiseman
Scenariusz: Philip K. Dick, Kurt Wimmer, James Vanderbilt, Mark Bomback
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 31 sierpnia 2012
Gatunek: skcji, przygodowy, s-f
Kraje produkcji: Kanada, USA

komisarz-blondKomisarz Blond i Oko sprawiedliwości (od 31 sierpnia)

Zabójczo seksowna, uwodzicielska, gotowa na wszystko Anna Dereszowska (Lejdis, Testosteron) w roli tajnej agentki wywiadu i wybitny aktor Marian Dziędziel (Dom zły, Wesele) tym razem w komediowej roli Ministra Spraw Wewnętrznych jakiego jeszcze Polska nie widziała, to obok Marka Włodarczyka i Pawła Deląga największe gwiazdy komedii Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości.

Kto pracuje dla Rosjan, kto dla Amerykanów i co wspólnego z międzynarodową aferą szpiegowską mają Zakon Krzyżacki, biały królik i Pola Negri? Pytań jest wiele, bo w świecie szpiegów nic nie jest oczywiste.

Długo oczekiwana przez widzów polska komedia szpiegowska to zrealizowany z rozmachem film przepełniony humorem sytuacyjnym i zaskakującymi zwrotami akcji. W rękach obdarzonego genialnym węchem komisarza warszawskiej policji Jana Blonda (Mariusz Pujszo) znajdą się losy świata. W tropieniu siatki szpiegowskiej pomagają mu sam Minister Spraw Wewnętrznych (Marian Dziędziel), wielbiciel rzadkich ras psów i mocnych trunków, oraz tajemniczy Marek (Paweł Deląg), który „żadnej pracy się nie boi”. Kiedy dzielny komisarz jest o krok od rozwiązania zagadki „Oka Sprawiedliwości”, nieoczekiwanie na jego drodze pojawi się zjawiskowa Natalia (Anna Dereszowska). Szybko okaże się, że oparcie się jej erotycznemu magnetyzmowi to najpoważniejsze zadanie, jakie stanie przed Blondem.

{youtube}6yoXKqz6yS0{/youtube}

Tytuł oryginału: Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości
Reżyseria: Paweł Czarzasty
Scenariusz: Mariusz Pujszo, Rick Richardson, Krzysztof Węglarz
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 31 sierpnia 2012
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Polska

siostra-twojej-siostrySiostra twojej siostry (od 31 sierpnia)

Siostra twojej siostry to amerykańska komedia z 2011 roku. Polska premiera nastąpiła latem 2012 roku. Obraz wyreżyserowała Lynn Shelton, która jest także autorką scenariusza. Muzykę skomponował Vince Smith, zaś za produkcję odpowiadają Lynn Shelton oraz Steven Schardt.

Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady) zagrała główną rolę w tej niezależnej komedii pełnej pomyłek i nieporozumień, skrywanych uczuć i niewypowiedzianych pragnień. Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?

Siostra twojej siostry to doskonale przyjęta na festiwalach w Sundance i w Toronto komedia Lynn Shelton, w której współcześni trzydziestolatkowie muszą pod wpływem zbiegu okoliczności zrzucić maski i zmierzyć się ze swoimi niepokojami i uczuciami.

W filmie Your Sister’s Sister główne role zagrali: Emily Blunt jako Iris, Mark Duplass – Jack, Rosemarie DeWitt – Hannah, Mike Birbiglia – Al, Jeanette Maus – przyjaciółka Toma, Jennifer Maas, Kate Bayley – kelnerka.

{youtube}jQUrPAL14B4{/youtube}

Tytuł polski: Siostra twojej siostry
Tytuł oryginału: Your Sister’s Sister
Reżyseria: Lynn Shelton
Scenariusz: Lynn Shelton
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 31 sierpnia 2012
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 90 min

w-pol-drogiW pół drogi (od 31 sierpnia)

W pół drogi  to niemiecko-francuski dramat z 2011 roku. Obraz wyreżyserował Andreas Dresem, który jest jednym z najbardziej cenionych w Niemczech reżyserów, twórcą różnorodnych oraz wielokrotnie nagradzanych filmów, takich jak: Nocne kształty, Grill Point, Lato w Berlinie, Wolke 9 i Whiskey z wódką. Muzykę skomponował Jens Quandt. Film zwyciężył w sekcji Un Certain Regard na festiwalu filmowym w Cannes 2011.

Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia.

Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby. Wzruszający dramat Andreasa Dresena jest zapisem powolnego odchodzenia i pożegnania ze światem i bliskimi.

Film nie miał scenariusza w klasycznym sensie. Dialogi były całkowicie improwizowane przez aktorów. Na etapie przygotowań do filmu Cooky Ziesche i reżyser przez kilka miesięcy prowadzili badania dotyczące ciężkich chorób.

W filmie W pół drogi w rolach głównych zagrali: Milan Peschel jako Frank, Steffi Kühnert – Simone, Bernhard Schütz – Stefan, Talisa Lilly Lemke – Lilly, Ursula Werner – Renate, matka Simone, Mika Seidel – Mika, Otto Mellies – Ernst, Inka Friedrich – Ina.

{youtube}Iu6TOFRdmM4{/youtube}

Tytuł polski: W pół drogi
Tytuł oryginału: Halt auf freier Strecke
Tytuł międzynarodowy: Stopped on Track
Reżyseria: Andreas Dresen
Scenariusz: Andreas Dresen, Cooky Ziesche
Rok produkcji: 2011
Premiera kinowa: 31 sierpnia 2012
Gatunek: dramat
Kraje produkcji: Francja, Niemcy
Czas trwania: 110 min

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *