Zapraszamy Was do udziału w konkursie z okazji premiery nowego programu przygodowego Na tropie legendy na kanale SciFi Uniwersal! Konkurs organizujemy wspólnie z kanałem Sci-Fi Universal oraz wydawnictwem Bukowy Las.

Na tropie legendy to najnowszy program przygodowy, który będzie miał premierę 26 czerwca na antenie SciFi Universal. Kamery śledzą szkockiego „Indianę Jonesa” gdy ten podróżuje po świecie w poszukiwaniu najbardziej tajemniczych i nieodkrytych artefaktów. Każdy z sześciu godzinnych odcinków to wybuchowa mieszkanka filmu awanturniczo-przygodowego w stylu Indiana Jones i zawiłej łamigłówki rodem z Kodu Da Vinci.

Pierwszy sezon Na tropie legendy będzie miał premierę 26 czerwca o godzinie 23:00 na kanale SciFi Universal.

Z okazji premiery programu mamy dla Was nagrody – cztery osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na dwa pierwsze i najciekawszych – na trzecie pytanie, otrzymają książki Manuskrypt Jana Żeglarza autorstwa Andrzeja Dudzińskiego ufundowane przez Wydawnictwo Bukowy Las.

Na tropie legendy 3A oto pytania konkursowe:

1. Jak nazywa się słynny archeolog prowadzący program Na tropie legendy: a. Ashley Cowie b. John Cowie c. Andrew Colin Renfrew.

2. Oprócz pisania Jerzy Dudziński (autor Manuskryptu Jana Żeglarza) zajmuje się: a. reżyserowaniem filmów dokumentalnych b. malarstwem c. pisaniem książek kulinarnych.

3. Czy uważasz, że istnieje szansa, by tajemnice legendarnych artefaktów (takich jak Święty Graal czy Arka Przymierza) zostały wyjaśnione? Uzasadnij swą odpowiedź.

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miastem zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Na tropie legendy – konkurs,
3. Na odpowiedzi czekamy do 8 lipca (niedziela) 2012 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 30 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Darmowa wysyłka nagród dotyczy terenów Polski.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Manuskrypt Jana ZeglarzaO książce:

Robertowi Nowickiemu nie przyznano prestiżowego grantu norweskiej Fundacji Nansena, sponsorującej badania historii wielkich odkryć geograficznych. Historyk otrzymał za to możliwość zbadania pewnego manuskryptu, który przez setki lat spoczywał w archiwach klasztoru franciszkanów na Wyspach Owczych. Tym samym wkroczył na drogę zaskakujących i niebezpiecznych odkryć, nie tylko historycznych.

Jakie tajemnice zawiera ów stary manuskrypt? Kim jest jego autor? Jaki jest sekret płatków róży? Czy odpowiedź znajduje się w murach starej katedry? Czy niespełniona miłość sprzed wieków może odżyć w sercach tych, którzy poznają jej historię? Co łączy Wyspy Owcze, wybrzeża Labradoru i Gdańsk?

Manuskrypt Jana Żeglarza to opowieść o namiętnościach, miłości, przyjaźni, nienawiści, spełnionych marzeniach i zawiedzionych nadziejach – wpleciona w wielką historię.

Tytułowy Jan Żeglarz to Jan z Kolna, opisywany także jako Scolnus, Scolvus lub Scolus, urodzony około roku 1435, zmarł około 1484; żeglarz, który w roku 1476, a więc 16 lat przed Kolumbem miał dotrzeć do Ameryki pod banderą duńskiego króla Christiana I Oldenburga. Ekspedycja miała penetrować okolice dzisiejszego Bostonu. O polskim pochodzeniu żeglarza pisali m.in: Franciszek Belleforest, Cornelius Wytfliet, Morisot, George Horn, Coronelli, Charlevoix i Alexander von Humboldt.

Tytuł: Manuskrypt Jana Żeglarza
Autor: Andrzej Dudziński
Data premiery: 27 czerwca 2012
ISBN 978-83-62478-40-8
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 520
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: literatura polska, historyczna, sensacyjno – przygodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *