O „sansacyjnych” doniesieniach, jakoby Andrzej Sapkowski miał podjąć się stworzenia kolejnej części swego kultowego, wiedźmińskiego cyklu, pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ. Teraz prawdopodobnie najgorętsza wiadomość w polskiej fantastyce 2012 roku doczekała się ostatecznego potwierdzenia!

Andrzej Sapkowski w czasie spotkania z czytelnikami podczas III Warszawskich Targów Książki oznajmił, że mimo wcześniejszego zaprzeczania, będzie kontynuował cykl powieściowy o Wiedźminie. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

– Tak często zdarzają się kradzieże pomysłów, że postanowiłem mówić, że następny „Wiedźmin” będzie, powiedzmy, o statkach parowych. Tak jest bezpieczniej – mówił pisarz.

Trudno uwierzyć, że ten najpopularniejszy współczesny polski twórca fantastyki (po Stanisławie Lemie najczęściej tłumaczony na języki obce) kiedyś nie wyobrażał sobie, że będzie mógł utrzymać się z pisania. Jego popularność nie kończy się jednak na książkach, Wiedźmin doczekał się adaptacji w postaci komiksu, serialu, filmu oraz przede wszystkim gier komputerowych. Twórca w czasie spotkania nie dał się jednak namówić na zwierzenia co do jakości tych utworów; zaznacza, że powinno się wyraźnie oddzielić adaptację od oryginału.

Wiadomość o tym, że Wiedźmin być może doczeka się kontynuacji, poruszyło środowisko polskich fanów fantastyki, wiele osób obawiało się jednak, że to tylko plotka. Nowe informacje powinny upewnić ich w tym, że nowy Wiedźmin jednak powstanie. Pytanie tylko, czego się po nim spodziewać…

W skład cyklu wchodzą dwa zbiory opowiadań: Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia, a także powieściowy pięcioksiąg: Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *