W pół drogi do grobu otwiera cykl Nocna Łowczyni skierowany przede wszystkim do miłośników dzieci nocy siedemnaście plus – a to za sprawą śmiałych lecz estetycznych scen seksualnych bogato występujących w powieści.

Catherine od szesnastego roku życia zabija wampiry. Ma do tego smykałkę. Nic zresztą dziwnego skoro sama jest w połowie jedną z nich. Nie zna jednak swojego ojca, zresztą kwestia jej poczęcia nie jest romantyczną historią w stylu Zmierzchu. Wręcz przeciwnie. Jej mama poznała kiedyś miłego przystojniaka, który na randce okazał się już nie tak miły. Owocem gwałtu jest właśnie Cat. Na domiar złego tatuś był wampirem, więc ona posiada cechy, które jej matce kojarzą się ze złem wcielonym. Dziewczyna ma w życiu jeden cel – pomścić matkę, zabijając tyle wampirów ile się da. Nie dopuszcza nawet myśli, że wampiry mogą być czymś więcej niż tylko bestialskim i okrutnym złem wcielonym.

Niespodziewanie pewnej nocy Cat natyka się na Bonesa. Nie dość, że wampir jest bezczelny to w dodatku przystojny, a co gorsza udowadnia dziewczynie jak niewiele wie ona o istotach mroku. Jednak znajomość z wampirem na płaszczyźnie innej niż walka wręcz jest dla Cat trudna do zaakceptowania. Dodatkowo wkurza ją fakt, jak niezbędna wydaje się być pomoc Bonesa w jej misji gromienia kogo się da – zwłaszcza, że w okolicy zaczynają znikać biedne i samotne dziewczęta, a w proceder ów najwyraźniej zamieszane są jakieś wampiry.

Jeaniene Frost stworzyła książkę  zabawną i przewrotną. Niemożność zaakceptowania siebie i samobiczowanie bohaterki jest dość dobrze wyjaśnione i wydaje się być  całkowicie zrozumiałe. Podobnie zresztą jak jej wahania względem wampira i gentelmana, który wydaje się być niezwykle pomocny. Do tego dochodzą ociekające humorem i sarkazmem dialogi, oraz elektryzujące napięcie seksualne pomiędzy głównymi bohaterami. Co z tego wyniknie, przekonać musicie się sami. Po W pół drogi do grobu warto sięgnąć w szczególności jeżeli lubicie mocno zakręconą okraszoną złośliwościami fabułę, która potrafi rozśmieszyć do łez.

Miłośnicy i miłośniczki Kronik O’Connor, Władców Podziemi czy też Buffy – postrachu wampirów zapewne pokochają Cat do ostatniego skrawka jej cynizmu. Czytelnikom, którym spodoba się powieść pozostaje zatem sięgnąć, po kolejny tom Jedną nogą w grobie.

Tytuł: W pół drogi do grobu
Autorka: Jeaniene Frost
Seria: Nocna Łowczyni
ISBN: 978-83-7480-219-2
Tłumaczenie: Anna Reszka
Oprawa: miękka
Format: 125×195
Liczba stron: 440
Data wydania: 21 września 2011
Cena detaliczna: 35,00 zł
Wydawca: MAG
Gatunek: fantasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *