Oto coś niezwykłego. Czytelniczki i czytelnicy przyzwyczajeni do powieści o Sookie otrzymują właśnie od autorki, MAGu i Nowej Prozy ciasteczko w postaci zbioru apetycznych opowiadań, który uzupełnia dotychczasową wiedzę o pannie Stackhouse, a nawet co nieco wyjaśnia.

Mamy więc do dyspozycji następujące opowiadania: Wróżkowy pył, Noc Drakuli, Krótka odpowiedź, Fart oraz Prezent. Proponowałabym wszystkim czytelnikom zapozznanie się ze wstępem napisanym przez autorkę, w którym wyjaśnia kiedy ma miejsce akcja opowiadań. Są one bowiem klinami pomiędzy poszczególnymi częściami i warto pamiętać co owe części zawierały, co Sookie wiedziała i z kim aktualnie była. Bez tego można się w tekstach nieco pogubić.

Wróżkowy pył dotyczy – jak tytuł wskazuje – wróżek. Pył to wszystko, co zostaje z wróżki po jej gwałtownej i niespodziewanej śmierci. Panna Stackhouse będzie musiała odkryć, kto przyczynił się do zmienienia w taką kupkę sióstr Claude i Claudine. Kolejna trudna sprawa dla „detektyw czytającej w myślach”.

Noc Drakuli to wyjątkowa impreza dla wampirów. Świętują bowiem przemianę Drakuli w wampira i to, że wyprowadził ich z mroków średniowiecza w jasność – mniej więcej. Innymi słowy, wierzą że je ucywilizował i wszystko czym są współczesne wampiry zawdzięczają właśnie jemu. Eric marzy, by tej nocy Książę Ciemności odwiedził jego lokal. Co z tych marzeń wyniknie i co robi z tym wszystkim Sookie – sprawdźcie sami.

Krótka odpowiedź wyjaśnia jak nasza bohaterka dowiedziała się o śmierci swojej kuzynki. Cóż, nie były może specjalnie sobie bliskie, ale w końcu to rodzina prawda? No a zabójcę należałoby ukarać, chociażby dla zasady. Czy jednak Sookie będzie w stanie to zrobić?

Fart to przezabawna opowieść o duecie Sookie – Amelia na tropie oraz o konsekwencjach zaklęć jakie rzuca się w celu zwiększenia farta. Cóż łatwo nie będzie, ale takie dwie istotki na pewno poradzą sobie z każdym śledztwem i każdym wampirem, który im się napatoczy.

Prezent zaś niesie w sobie tajemniczość i erotyzm więc nie wspomnę o nim nic więcej, mając przy tym nadzieję, że zaostrzę w ten sposób Wasz apetyt. Jeżeli lubicie paranormal erotyki będziecie zachwyceni.

Charlaine Harris zadbała, by ten zestaw zróżnicowanych opowiadań zadowolił każdego fana serii. Warto je przeczytać ze względu na treść oraz na formę. Nie ma to jak krótkie opowiadanko o niepozornej kelnerce, która mocno namieszała w świecie przeciętnych inaczej.

Tytuł: Dotyk martwych
Autorka: Charlaine Harris
Seria: Sookie Stackouse
ISBN: 978-83-7534-053-2
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec i Wojciech Szypuła
Oprawa: miękka
Format: 125×195
Liczba stron: 200
Data wydania: 21 września 2011
Gatunek: fantasy, opowiadania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *