Witaj. Chciałem porozmawiać. Dużo ostatnio myślałem. O tobie i o mnie. O tym, co się w końcu z nami stanie. Może ty zabijesz mnie. Może ja zabiję ciebie. Prędzej czy później.

Koło Komiksu Collegium Civitas wraz z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem BatCave zapraszają na konferencję dotyczącą historii obrazkowej Batman: Zabójczy Żart, komiksowego klasyka opublikowanego w ramach ekskluzywnej serii Mistrzowie Komiksu!

W trakcie multimedialnego spotkania z fankami i fanami komiksu zostanie przedstawiona geneza jednej z najlepszych opowieści o Mrocznym Rycerzu z Gotham w historii, będącą znaczącą inspiracją dla filmowego hitu Mroczny Rycerz w reżyserii Christophera Nolana.

Ponadto szczególny nacisk zostanie położony na warstwę graficzną i fabularną albumu, dzięki czemu ujrzymy wpływ Zabójczego Żartu nie tylko na franczyzę związaną z Batmanem, ale również i na popkulturę amerykańską. Dla uczestników przewidziane są niespodzianki od organizatorów konferencji.

Wydarzenie poprowadzi Michał Siromski, znany w Polsce batmanolog, uczestnik sympozjów komiksologicznych odbywających się w trakcie Międzynarodowych Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi oraz redaktor magazynu KZ.

Wszystkich zainteresowanych, studentów, studentki, komiksowych wielbicieli i wielbicielki zapraszamy 6 marca o godzinie 15:00 do Collegium Civitas w Pałac Kultury i Nauki na XII piętrze – aula A!

Przekonajcie się sami, czy rzeczywiście jeden dzień wystarczy, aby popaść w bezkresne szaleństwo!

Obłęd jest jak wyjście ewakuacyjne. Po prostu wychodzi i zamykasz za  sobą te wszystkie koszmary które się zdarzyły. Możesz je trzymać pod  kluczem… na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *