Oto ciekawostka, która powinna zainteresować czytelników i czytelniczki Terrego Pratchetta, uznanego angielskiego autora fantastyki, znanego najbardziej z cyklu książek fantasy, których akcja osadzona jest w wykreowanym przez autora Świecie Dysku.

 Trollowy most to krótkie opowiadanie Terry’ego Pratchetta o Cohenie Barbarzyńcy i jego wyprawie w górzyste okolice Lancre. Przedsięwziął ją, by zrealizować młodzieńcze marzenie – stoczyć zwycięską, samotną walkę z trollem. Opowiadanie zostało opublikowane w zbiorze W hołdzie królowi.

Obecnie powstaje krótkometrażowa ekranizacja tego opowiadania zatytułowana Troll Brigde. Australijski producent Snowgum Films przedstawia trailer oparty na materiałach nakręconych w Nowej Zelandii.

O książce:

Profesor J.R.R. Tolkien, autor baśni, opowiadań oraz trylogii „Władca Pierścieni”, uznawany jest za niekwestionowanego i niedoścignionego króla gatunku i zarazem człowieka, który nadał literaturze fantasy wyjątkową rangę. Znani i cenieni pisarze sf i fantasy, jak Terry Pratchett, Andre Norton, Robert Silverberg, John Brunner czy Stephen R. Donaldson, napisali opowiadania „w stylu Tolkiena”, inspirowane twórczością mistrza. W ten sposób powstała antologia będąca hołdem i wyrazem czci dla największego z twórców fantastycznego świata.

{youtube}cUEfkc64x3w{/youtube}


Tytył: W hołdzie królowi
Autor: praca zbiorowa
Pod redakcją: Martina H. Greenberga
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa, Ewa Drzewińska, Ewa Helińska, Michał Jakuszewski, Sergiusz Kalinowski, Katarzyna Krawczyk, Dariusz Kopociński, Marcin Krygier, Wojciech Lis, Katarzyna Malita, Barbara Stachnik
Wydawca: Zysk i S-ka
Wydanie polskie: wrzesień 2008
Tytuł oryginalny: After the King: Stories in Honor of J.R.R. Tolkien
Liczba stron: 612
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka

Źródło: Zysk.com.pl, Kawerna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *