W terminie 25-27 listopada 2011 w Sosnowcu odbędzie się konwent miłośniczek i miłośników fantastyki Porytkon 2^2. Jak sama nazwa wskazuje, impreza jest nie do końca serio, albo – jak kto woli – serio inaczej.

 Porytkon to ogólnopolski konwent miłośników fantastyki, mangi i anime. Pierwsza edycja w roku 2007 została zorganizowana w Raciborzu, od roku 2008 Porytkon odbywa się w Sosnowcu.

Na stronie organizatorów czytamy:

Porytkon jak zwykle będzie posiadał bardzo bogaty program. Nie ważne czy jesteś fanem Zmierzchu czy może loli dziewczynek walczących z robotami, na naszym konwencie na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jakich bloków programowych możecie się spodziewać?

Blok Fantastyczny
Czyli worek gdzie wrzucimy wszystko, co nie pasowało w inne miejsca. W jego ramach odbędą się prelekcje, spotkania z pisarzami i konkursy. Czyli standardowo.

Blok Popkultury Japońskiej
Czyli blok mangowy, który został zrzucony na MiOhi. Jeśli chcesz podyskutować o tym dlaczego obecny sezon anime jest do fajny/do dupy.

Blok Postapokaliptyczny
Siekier i jego ekipa z Outpostu powraca, z sala przepełnioną klimatem radioaktywnych pustkowi. Jeśli jesteś fanem Mela Gibsona, to miejsce dla ciebie!

Blok RPG
Czyli wszystko dla fanów turlania, narracji i innych dziwnych zajęć powiązanych z RPG.

Blok LARPowy
Czyli dla wszystkich tych, dla których sesja RPG to za mało.

Blok Gier Karcianych
Jak zwykle, będą duże turnieje w M:tG. Jak zwykle, będą turnieje w inne dziwne karcianki. Więcej info wkrótce.

Blok Gier Bitewnych
Będą turnieje w Warmachine/Hordes. Będą pokazy gier. Będzie się działo.

Pozostałe atrakcje
To co jest wyżej, to nie wszystko! Znajdziecie u nas masę dziwnych pokazów, konsole, gry planszowe i inne atrakcje, o których będziemy informować was na bieżąco.

Można też zgłosić własny punkt programu.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie organizatorów.

porytkon longŹródło: Porytkon.irpg.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *