Za płotemCo tak naprawdę twój kot wyprawia za płotem?

Wszystko przez to kąpanie. Gdyby Simon nie targnął się na święte prawo kota do osobistego dbania o higienę, jego kot prawdopodobnie nie postanowiłby spakować tobołka i odejść. Ale z drugiej strony – gdyby nie to, nie poznałby dowcipnych jeży, kolonii znikających zajęcy i miłej rodziny lisów. Nie zaprzyjaźniłby się z dzikim kotem o jednym oku i nie próbował wydoić krowy. Gdyby nie ucieczka – nie dowiedziałby się, jak się żyje za płotem.


Filmy z Kotem Simona obejrzało na YouTube ponad 50 milionów widzów! Zdobyły także kilka wyróżnień: Nagrodę YouTube „Blockbuster” 2008, nagrodę dla najlepszej komedii British Animation Awards 2008, Prix Animation na międzynarodowym festiwalu Tres Courts 2008.
Tom pierwszy przygód kota Simona ukazał się w 27 krajach!

Simon Tofield jest angielskim rysownikiem oraz reżyserem związanym z wytwórnią Tandem Films. Interesuje się przyrodą i malarstwem, jest miłośnikiem spędzania czasu na wolnym powietrzu i, oczywiście, kotów – ma ich cztery – do Hugh, Maisie i Bessa dołączył niedawno Tedy.

Przygody Kota Simona znane są przede wszystkim z cyklu filmów animowanych, nad którymi Simon Tofield od początku do końca pracuje sam – zajmuje się nie tylko rysowaniem, ale również tworzeniem ścieżki dźwiękowej (podkłada także głos kotu). Filmy te cieszą się niezwykłą popularnością i sympatią wśród widzów na całym świecie, co potwierdzają opinie fanów:

„Genialne! Proszę o więcej!!!”

„Życie jest dobre, kiedy jest nowy Kot Simona!”

„Tylko prawdziwy miłośnik kotów mógł stworzyć tak zabawne, a równocześnie tak autentyczne filmy”.

„Absolutnie fantastyczne!”

„Wszystkie filmy o kocie Simona są cudowne!”

Dla wszystkich miłośników kotów ogólnie, a szczególnie dla wszystkich wielbicieli Kota Simona – przygotowaliśmy kalendarze. Kalendarz ścienny oraz kalendarz zeszytowy do nabycia w księgarniach od października 2010.

www.simonscat.com

Tytuł: Kot Simona. Za płotem
Tytuł oryginalny: Simon’s Cat. Beyond the Fence
Autor: Simon Tofield
Wydawca: W.A.B.
Cykl: Kot Simona
ISBN:978-83-7414-873-3
Format: 240s. 210×165mm; oprawa twarda, obwoluta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *