Niesamowity klimat, rasowa intryga, znakomicie nakreślone bohaterki i bohaterowie – to wszystko znajdziecie w pierwszym kryminale w dorobku Kai Malanowskiej zatytułowanym Mgła.

Tym razem były u nas do wygrania 3 egzemplarze tej właśnie książki. Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał – powiedziała o Mgle, najnowszej powieści Kai Malanowskiej, Olga Tokarczuk.

A nasze pytanie konkursowe brzmiało: Co powinien mieć w sobie dobry kryminał?

Naszym zdaniem najciekawsze odpowiedzi nadesłali: Patryk W. z Sosnowca, Karolina Z. z Mrągowa i Sylwia S. z Sopotu.

Gratulujemy!

Nagrody wyślemy wkrótce po otrzymaniu od Was maili z adresami. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

O książce:

Ta książka to materiał na serial kryminalny, a główna bohaterka to „wymarzona rola dla nowej gwiazdy.
– Borys Lankosz, reżyser Ziarna prawdy

Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał: wartką akcję, porządnie zbudowane postaci, zaskakujące zwroty i nieoczekiwane zakończenie. Świetnie skrojona, starannie uszyta na miarę naszego współczesnego tu i teraz.
– Olga Tokarczuk

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem.
Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów.
Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga.
Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać.

Autorka: Kaja Malanowska
Tytuł: Mgła
Oprawa: miękka
Liczba stron: 704
Wydawnictwo: Znak literanova
Data pierwszego wydania: 6 sierpnia 2015
Kategoria: proza polska, kryminał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *