Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał – powiedziała o Mgle, najnowszej powieści Kai Malanowskiej Olga Tokarczuk.

Zapraszamy do udziału w konkursie – może to właśnie Ty będziesz jedną z trzech osób, które wygrają książkę i będą mogły osobiście sprawdzić, czy Olga Tokarczuk ma rację…?

A oto pytanie konkursowe: Co powinien mieć w sobie dobry kryminał? Nagrodzimy najciekawsze wypowiedzi.

Warunki konkursu:

1. Odpowiedzi – nie dłuższe niż 500 znaków ze spacjami – należy przysyłać (w treści maila, nie w załączniku) na adres mailowy: konkurs@obliczakultury.pl, wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania.
2. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Mgła – konkurs.
3. Na odpowiedzi czekamy do 15 września (wtorek) 2015 roku (włącznie).
4. Szczegółowy regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Ważne: O wygranej w konkursie każda z wygrywających osób zostanie poinformowana mailowo w dniu ogłoszenia wyników. Warunkiem otrzymania wygranej nagrody jest nadesłanie danych adresowych w ciągu 14 dni od ogłoszenia listy zwycięzców/ -czyń. Nagrody wysyłamy na terenie Polski.

O książce:

Ta książka to materiał na serial kryminalny, a główna bohaterka to „wymarzona rola dla nowej gwiazdy.
– Borys Lankosz, reżyser Ziarna prawdy

Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał: wartką akcję, porządnie zbudowane postaci, zaskakujące zwroty i nieoczekiwane zakończenie. Świetnie skrojona, starannie uszyta na miarę naszego współczesnego tu i teraz.
– Olga Tokarczuk

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem.
Ada Rochniewicz właśnie zaczyna pracę jako oficer dochodzeniowy w warszawskiej komendzie. Jej nowym partnerem zostaje komisarz Sawicki. Tajemnicza śmierć kobiety na Mokotowie staje się ich pierwszym wspólnym zadaniem, które dla obojga okaże się próbą charakterów.
Dlaczego Zofia została zamordowana? Czy przed śmiercią widziała się z byłym kochankiem? Co łączyło ją z nielegalnymi imigrantami? Jaką rolę w jej życiu odgrywał tajemniczy ruch religijny? Kolejne tropy wskazują, że z zabójstwem wiąże się piętrowa, przerażająca intryga.
Pierwszy w dorobku Kai Malanowskiej kryminał to świetnie skonstruowana, niepokojąca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że zło przyjmuje często zaskakującą postać.

Autorka: Kaja Malanowska
Tytuł: Mgła
Oprawa: miękka
Liczba stron: 704
Wydawnictwo: Znak literanova
Data pierwszego wydania: 6 sierpnia 2015
Kategoria: proza polska, kryminał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *