wikingowie Serdecznie zapraszamy na całkowicie subiektywny przegląd wybranych premier, które będzie można zobaczyć w kinie w miesiącu maju!

Saga Wikingów

Wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna, wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean, córka króla Szkotów – Dunchaida. Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr i Bovarr. Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall, który zna lokalizację Ścieżki Węża – zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

 

 

{youtube}oB5iLwVEG3c{/youtube}

Tytuł polski: Saga Wikingów
Tytuł oryginału: Northmen: A Viking Saga
Reżyseria: Claudio Fah
Scenariusz: Mathias Bauer, Bastian Zach
Premiera kinowa: 1 maja 2015r.
Gatunek: przygodowy
Kraj produkcji: Niemcy, RPA, Szwajcaria
Czas trwania: 97 min.

avengersAvengers: Czas Ultrona

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

 

 

 

 

{youtube}cjF9-9Sysgs{/youtube}

Tytuł polski: Avengers: Czas Ultrona
Tytuł oryginału: Avengers: Age of Ultron
Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Premiera kinowa: 8 maja 2015r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 141 min.

marigoldDrugi Hotel Marigold

Kontynuacja zaskakującego przeboju kinowego z roku 2011, w której poznamy dalsze perypetie uczuciowe i osobiste mieszkańców egzotycznego hotelu dla seniorów w Indiach. Hotel Marigold odniósł sukces, dlatego Muriel i Sonny postanawiają otworzyć filię. Jakby tego było mało, Sonny szykuje się do ślubu, a nowy mieszkaniec hotelu – ceniony pisarz – traci głowę dla jego matki. Na szczęście gdy nadchodzi wielki dzień, wszyscy zapominają o problemach i dają się porwać niezwykłej atmosferze hinduskiego wesela.

 

 

 

 

{youtube}J2AdUxMRJMk{/youtube}

Tytuł polski: Drugi Hotel Marigold
Tytuł oryginału: The Second Best Exotic Marigold Hotel
Reżyseria: John Madden
Scenariusz: Ol Parker
Premiera kinowa: 8 maja 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 122 min.

randkiRandki w ciemno

„Randki w ciemno” to wspaniała, iskrząca humorem komedia romantyczna o poszukiwaniach miłości we współczesnym świecie. To niezwykle zabawny portret damsko-męskich relacji i przewodnik dla kawalera po meandrach kobiecej duszy. Film Levana Kougashviliego to dowód na to, że gruzińskie kino urasta do miana jednej z najciekawszych obecnie kinematografii. Sandro ma już 40 lat, ale wciąż mieszka z rodzicami, którzy nieustannie mieszają się w jego intymne życie. Przy wspólnych posiłkach wciąż powracają te same pytania: o ślub, dzieci, rodzinę, życie na swoim. Chociaż Sandro dokucza samotność, podchodzi sceptycznie do pomysłu swojego przyjaciela, Iva, również starego kawalera, który angażuje go w umówioną przez Internet randkę w ciemno.

 

 

 

{youtube}Yza65lJ06Mc{/youtube}

Tytuł polski: Randki w ciemno
Tytuł oryginału: Brma paemnebi
Reżyseria: Levan Koguashvili
Scenariusz: Levan koguashvili, Boris Frumin
Premiera kinowa: 8 maja 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Gruzja
Czas trwania: 95 min.

adalineWiek Adaline

Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały XX wiek. To życie jest fantastycznie wręcz interesujące, kolorowe, niezwykłe ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

 

 

 

 

{youtube}ad7M6lUhXqU{/youtube}

Tytuł polski: Wiek Adaline
Tytuł oryginału: The Age of Adaline
Reżyseria: Lee Toland Krieger
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Salvador Paskowitz
Premiera kinowa: 15 maja 2015r.
Gatunek: melodramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 110 min.

party girlParty girl

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta? Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

 

 

 

{youtube}MrP3hIN6tNg{/youtube}

Tytuł polski: Party Girl
Tytuł oryginału: Party Girl
Reżyseria: Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis
Scenariusz: Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis
Premiera kinowa: 15 maja 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 96 min.

mad maxMad Max: Na drodze gniewu

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

 

 

 

{youtube}oF7IYv37v7Q{/youtube}

Tytuł polski: Mad Max: Na drodze gniewu
Tytuł oryginału: Mad Max: Fury Road
Reżyseria: George Miller
Scenariusz: George Miller, Nick Lathouris, Brendan McCarthy
Premiera kinowa: 22 maja 2015r.
Gatunek: sensacyjny, sci-fi
Kraj produkcji: Australia, USA
Czas trwania: 110 min.

damaZłota dama

„Złota dama” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii. W głównej roli wystąpiła Helen Mirren. Głównym motywem historii jest walka o odzyskanie zrabowanego przez hitlerowców obrazu Gustava Klimta. „Złota Adela”, czyli „Portret Adeli Bloch-Bauer I” lub „Kobieta w złocie”, to jedno z najczęściej reprodukowanych dzieł mistrza. W sądowej batalii przeciwko rządowi Austrii Marii Altmann pomaga młody prawnik Randol Shoenberg grany przez Ryana Reynoldsa.

 

 

 

 

{youtube}CP5CAZYzma8{/youtube}

Tytuł polski: Złota dama
Tytuł oryginału: Woman in Gold
Reżyseria: Simon Curtis
Scenariusz: Alexi Kaye Campbell
Premiera kinowa: 22 maja 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 109 min.

cut bankMiasteczko Cut Bank

Eks-gwiazdor licealnej drużyny futbolowej – Dwayne McLaren i jego piękna dziewczyna – Cassandra marzą, by wyrwać się z rodzinnego Cut Bank w Montanie. Przepustką do lepszego świata może być zarejestrowane przez Dwayne’a na wideo zabójstwo listonosza i nagroda w wysokości 100 000 dolarów, którą wyznaczyła firma pocztowa za dostarczenie dowodów zbrodni. Jednak prowadzący śledztwo szeryf nie wierzy, że Dwayne znalazł się na miejscu przestępstwa przypadkowo, zaś porywczy adresat jednej z zaginionych, wraz z listonoszem, przesyłek nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Intryga się zagęszcza, a senne na pozór miasteczko Cut Bank ujawnia przed mieszkańcami kolejne szokujące tajemnice…

 

 

 

{youtube}uvavIfjTDaE{/youtube}

Tytuł polski: Miasteczko Cut Bank
Tytuł oryginału: Cut Bank
Reżyseria: Matt Shakman
Scenariusz: Roberto Patino
Premiera kinowa: 22 maja 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 93 min.

dziennikDziennik panny służącej

Początek XX wieku, francuska prowincja. Célestine, śliczna młoda służąca przyjeżdża z Paryża do posiadłości Lanlaire. W nowym domu dziewczyna będzie musiała radzić sobie nie tylko z obowiązkami, ale również awansami pana domu i jego surową, wymagającą żoną. Wkrótce stanie się także obiektem erotycznej fascynacji ogrodnika Josepha.

 

 

 

 

{youtube}BUKWp-iFsQg{/youtube}

Tytuł polski: Dziennik panny służącej
Tytuł oryginału: Journal d’une femme de chambre
Reżyseria: Benoit Jacquot
Scenariusz: Benoit Jacquot, Helene Zimmer
Premiera kinowa: 22 maja 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Belgia, Francja
Czas trwania: 96 min.

krainaKraina jutra

Dwójka bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank (George Clooney) oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey (Britt Robertson), wyruszają na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”. To zadanie zmieni świat – i ich samych – na zawsze.

 

 

 

 

 

{youtube}GgX3MusgfJA{/youtube}

Tytuł polski: Kraina jutra
Tytuł oryginału: Tomorrowland
Reżyseria: Brad Bird
Scenariusz: Brad Bird, Jeff Jensen, Damon Lindelof
Premiera kinowa: 29 maja 2015r.
Gatunek: sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 120 min.

polterPoltergeist

Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?

 

 

 

{youtube}8u2KUpPNIf4{/youtube}

Tytuł polski: Poltergeist
Tytuł oryginału: Poltergeist
Reżyseria: Gil Kenan
Scenariusz: David Lindsay-Abaire
Premiera kinowa: 29 maja 2015r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 91 min.

rozumiemy sięRozumiemy się bez słów

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

 

 

 

 

{youtube}kSR9PdIRxlo{/youtube}

Tytuł polski: Rozumiemy się bez słów
Tytuł oryginału: La familie Belier
Reżyseria: Eric Lartigau
Scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carre de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau
Premiera kinowa: 29 maja 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 100 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *