Życie intymne w III Rzeszy poddane zostało niemal wojskowym rygorom, a seksualność miała służyć zmniejszaniu strat wojennych. Jednocześnie nie brakowało przykładów podwójnej moralności na samych szczytach Rzeszy… Pisze o tym Anna Maria Sigmund w książce Seks w III Rzeszy, która – pod naszym patronatem – właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona.

O książce:

Hitler domagał się kontroli życia intymnego Niemców w celu wyhodowania „homo germanicus”, aryjskich, zdrowych, pracowitych, silnych, idealnych pod względem rasowym obywateli „1000-letniej Rzeszy”. Jednocześnie konieczne było wyeliminowanie podludzi (Untermenschen) oraz tych Niemców, którzy nie odpowiadali ideałom nazizmu. Trzeba było zniszczyć stare ideały małżeństwa i w to miejsce wprowadzić wielożeństwo, płodzenie dzieci przez reproduktorów rasy panów, głównie z szeregów SS. Wprowadzono zakaz używania kondomów, dokonywania aborcji, kult wielodzietności („Podaruj Führerowi Dziecko”), przymusowo sterylizowano elementy „aspołeczne”.

Życie intymne poddane zostało niemal wojskowym rygorom, seksualność miała służyć zmniejszaniu strat wojennych. Na straży tego stało gestapo i NSDAP.

Autorka, Anna Maria Sigmund, dowodzi, że mimo nacisków i olbrzymiej propagandy nie spełniły się plany Trzeciej Rzeszy, a wymogi wojny totalnej zmusiły Hitlera do zaakceptowania obecności kobiet poza salami porodowymi i kuchnią w szeregach pomocniczych Wehrmachtu i w przemyśle zbrojeniowym. Ostatecznie niemieckie kobiety stały się ofiarami zbrodniczej polityki nazistów.

Książka zawiera też wiele pikantnych szczegółów z życia seksualnego wodzów Trzeciej Rzeszy – Hitlera, Himmlera, Bormanna, Goebbelsa. Podwójnej moralności na szczytach Rzeszy poświęcony jest cały rozdział.

Tytuł: Seks w III Rzeszy
Autorka: Anna Maria Sigmund
Wydawca: Bellona
EAN 9788311135826
Liczba stron: 312
Format: 145×205 mm
Oprawa: twarda
Kategoria: historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *