Czas na ogłoszenie wyników naszego konkursu Spotkanie z Witkacym! Kto więc się z nim wkrótce spotka…?

Do wygrania były 3 egzemplarze nowego wydania wyjątkowej książki biograficznej Mahatma Witkac autorstwa „Pani od biografii”, czyli Joanny Siedleckiej.

A zadanie konkursowe brzmiało: Idziesz, idziesz i nagle spotykasz Witkacego! A może oboje jedziecie pociągiem? Co robisz, co on robi? Jakie są okoliczności? Jak mogłoby, krótko mówiąc, wyglądać Twoje spotkanie z Witkacym?

Nie było nam łatwo, ostatecznie jednak podjęliśmy decyzję – naszym zdaniem najlepsze odpowiedzi nadesłały: Natalia S. z Gdańska, Ewelina E. z Katowic i Agata P. z Borkowa.

 Do wszystkich laureatek wysłaliśmy już prywatne wiadomości e-mailowe. Gratulujemy!

O książce:

Stanisław Ignacy Witkiewicz, od którego tragicznej śmierci minęło właśnie 75 lat, był malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem i filozofem.

Mahatma Witkac to zbiór relacji budujących portret człowieka tragicznego: wrażliwego, cierpiącego, samotnego. Jednego z najciekawszych polskich twórców, a jednak często lekceważonego przez współczesnych, błazeństwem zagłuszającego własny dramat. Człowieka, które dramatem stało się „uwięzienie” w Zakopanem.

Joanna Siedlecka – Pani od biografii. Autorka wielu głośnych, reporterskich opowieści nie tylko o Gombrowiczu, ale o Witkacym (Mahatma Witkac), Jerzym Kosińskim (Czarny ptasior), Zbugniewie Herbercie (Pan od poezji), dwóch tomów Wypominków o autorach zapomnianych, Obławy o losach pisarzy represjinowanych i Kryptonimu Liryka o polskiej literaturze w trybach bezpieki. Wielokrotnie nagradzana. Między innymi nominacją do Nagrody Literackiej…

Recenzję książki przeczytasz TUTAJ.

Tytuł: Mahatma Witkac
Autorka: Joanna Siedlecka
Wydawca: MG Wydawnictwo
Okładka: twarda
Data premiery: 5 listopada 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *