oculus Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier!

Oculus

Horror przedstawia historię Kaylie i Tima, siostry i brata, którzy jako dzieci obserwowali, jak ich rodziców powoli ogarnia szaleństwo prowadzące do strasznych wydarzeń. Tim zostaje oskarżony o zamordowanie rodziców i osadzony w areszcie prewencyjnym. Po wyjściu na wolność dorosły już chłopak i jego siostra postanawiają zniszczyć istotę, którą obwiniają o wydarzenia z przeszłości. Kryje się ona w lustrze wiszącym w ich dawnym domu. W rolach głównych występują Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff i Rory Cochrane. Za reżyserię odpowiada Mike Flanagan.

 

 

 

{youtube}yIFV20KLQBU{/youtube}

Tytuł polski: Oculus
Tytuł oryginału: Oculus
Reżyseria: Mike Flanagan
Scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 103 min.

fankaFanka

Czarna komedia o tym, jak daleko może się posunąć fanka, dla swojego idola. Muriel jest nie tylko kosmetyczką. Przede wszystkim jest fanką! Fanką numer jeden, gwiazdora pop Vincenta Lacroix, który jest u szczytu swojej kariery. Pewnej nocy jej marzenia się spełnią. Vincent Lacroix pojawi się w jej drzwiach. Co zrobi Muriel, kiedy usłyszy, że w samochodzie mężczyzny jej snów leży martwe ciało jego żony?

 

 

 

 

{youtube}66QfDFJGlOA{/youtube}

Tytuł polski: Fanka
Tytuł oryginału: Elle l’adore
Reżyseria: Jeanne Herry
Scenariusz: Jeanne Herry
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 105 min.

doonbyDoonby. Każdy jest kimś

Film opowiada historię Sama Doonby’ego, tajemniczego nieznajomego, który przybywa do miasteczka w Teksasie i zatrudnia się jako śpiewający barman. Przez swój śpiew staje się popularny w nowym miejscu pracy w związku z czym wśród wielu mieszkańców pojawiają się takie uczucia jak zazdrość czy podejrzliwość…

 

 

 

 

 

{youtube}9jcoom54pQI{/youtube}

Tytuł polski: Doonby. Każdy jest kimś
Tytuł oryginału: Doonby
Reżyseria: Peter Mackenzie
Scenariusz: Peter Mackenzie
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: thriller, psychologiczny
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 104 min.

rozdzieleniRozdzieleni

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

 

 

 

 

 

{youtube}ASGHIntx6Ok{/youtube}

Tytuł polski: Rozdzieleni
Tytuł oryginału: The Search
Reżyseria: Michel Hazanavicius
Scenariusz: Michel Hazanavicius
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja, Gruzja
Czas trwania: 149 min.

violetViolet

Film o dorastaniu, przeżywaniu żałoby, żegnaniu się z beztroską i życiu na dwóch kółkach BMXa. 15-letnie Jesse i jego kumple spędzają czas na włóczeniu się po życiu. Na dwóch kółkach, odrywając się z akrobatycznym wdziękiem od ziemi, przyklejeni do swoich BMX-ów, niesieni transową muzyką. Ich beztroską nudę dorastania przerywa bezsensowna śmierć jednego z nich. Jesse jest jedynym świadkiem zabójstwa, o którym nie będzie umiał później opowiedzieć. Nie będzie też umiał o nim zapomnieć, przejść w kolejny rozdział, pogodzić się z nagłym doświadczeniem skończoności, dorosłości, bólu, którego nie da się uśmierzyć.

 

 

 

 

{youtube}mY_ojS-8SCs{/youtube}

Tytuł polski: Violet
Tytuł oryginału: Violet
Reżyseria: Bas Devos
Scenariusz: Bas Devos
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Belgia, Holandia
Czas trwania: 85 min.

kraina burzKraina burz

Pochodzący z Węgier Szabolcs gra w niemieckim klubie piłkarskim. Nie jest tam szczęśliwy, dlatego po przegranym meczu i kłótni ze swoim przyjacielem Bernardem wraca do rodzinnej wioski. Tam poznaje Árona i stopniowo nawiązuje się między nimi coraz głębsza relacja. Jednak wszystko się zmienia, kiedy niespodziewanie przyjeżdża Bernard.

 

 

 

 

 

{youtube}8BD2Xc0VZY0{/youtube}

Tytuł polski: Kraina burz
Tytuł oryginału: Viharsarok
Reżyseria: Adam Csaszi
Scenariusz: Ivan Szabo, Adam Csaszi
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy, Węgry
Czas trwania: 105 min.

difretDifret

Akcja filmu rozgrywa się w Etiopii i opowiada historię porwanych i zmuszanych do małżeństwa kobiet. 14-letnia dziewczyna z niewielkiej etiopskiej wioski zostaje napadnięta przez kilku mężczyzn w drodze do domu ze szkoły. Odważna Hirut chwyta za strzelbę raniąc przy tym jednego z napastników. Zostaje aresztowana. Z pomocą przychodzi jej prawniczka Meaza Ashenafi , która nie obawia się konsekwencji opowiedzenia się po stronie władzy cywilnej i zanegowania prawa zwyczajowego.

 

 

 

 

{youtube}75WaPoRGM0s{/youtube}

Tytuł polski: Difret
Tytuł oryginału: Difret
Reżyseria: Zeresenay Mehari
Scenariusz: Zeresenay Mehari
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA, Etiopia
Czas trwania: 99 min.

gunmanGunman: Odkupienie

Były zawodowy zabójca pracujący dla amerykańskiego rządu musi stawić czoła swoim dawnym mocodawcom w obronie ukochanej kobiety. John Terrier (Sean Penn) pracował kiedyś jako likwidator dla amerykańskich służb. Teraz sam stał się celem grupy wykwalifikowanych morderców, którzy ścigają go od afrykańskiej dżungli, poprzez ulice Londynu aż po tętniącą życiem Barcelonę. Terrier, by przetrwać i ocalić ukochaną, musi pokonać jedną z najpotężniejszych organizacji współczesnego świata. Wie doskonale, że w tym świecie nie liczy się prawo, ani moralność. Wygrywają silniejsi i bardziej bezwzględni.

 

 

 

 

{youtube}Ug9xufczPVE{/youtube}

Tytuł polski: Gunman: Odkupienie
Tytuł oryginału: The Gunman
Reżyseria: Pierre Morel
Scenariusz: Pete Travis, Don MacPherson
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: thriller, akcja
Kraj produkcji: Francja, Hiszpania, USA
Czas trwania: 115 min.

dziewczynkaByła sobie dziewczynka

Charleen niedługo przed swoimi szesnastymi urodzinami jest jedną z tych nastolatek, które zdają się dźwigać problemy całego świata na własnych barkach. Być może to przez jej staż w domu pogrzebowym, lub jej uwielbienie twórczości Kurta Cobaina – Charleen zdaje się brnąć w mroczniejsze zakamarki stanu świadomości. Jej matka podejrzewa, że z córką jest coś nie tak, lecz dziewczyna nie dopuszcza do siebie nikogo. Pewnego dnia Charleen poddaje się melancholijnemu nastrojowi i decyduje się na samobójstwo… Na szczęście nieudana próba samobójcza nie przenosi jej do zaświatów, a raczej do świata szpitala. Teraz dopiero pojawia się prawdziwy stres – z jej zwariowaną rodziną, przyprawiającym o gęsią skórkę terapeutą, postępującym zgodnie z podręcznikiem pracownikiem socjalnym, skonsternowaną przyjaciółką i klasą pełną idiotów. Ale chwileczkę, jest jeszcze Linus, szkolny nieudacznik, którego spotkała u terapeuty. Na pewno nienormalny, lecz w jakiś sposób czuły, interesujący i zabawny. Po pierwszym pocałunku z Linusem, Charleen zdaje sobie sprawę z tego, że przeciwieństwem śmierci jest miłość!

 

 

 

{youtube}tXriJyHxxK0{/youtube}

Tytuł polski: Była sobie dziewczynka
Tytuł oryginału: Charleen macht Schluss
Reżyseria: Mark Monheim
Scenariusz: Mark Monheim, Martin Rehbock
Premiera kinowa: 27 marca 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 104 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *